bayram çikolatası

bayram ziyaretlerinde hediye olarak götürülür ve tabi evde misafirlere ikram edilir.

hayaller(vakko-299 tl);hayatlar(ülker-10 tl);

devamını gör...
bayramda kabul ettiğim çikolatadır. vakko'ya hakko'ya gerek yok. ülker eti yeter anam. bayramda gelmek isteyenlere özel mesajdan konum bilgisi yolluyorum. getirdiğiniz çikolatayı da açarım yanına kahve yaparım beraber yeriz. *
devamını gör...
benim için ülker ece dir. dayımlar otomobil fabrikasında çalışıyorlardı, orda adetti her bayram bir kutu ülker ece verildi. ananem hemen bitmesin diye önce saklardı çikolotaları bizde kuzenler ile tüm zulayı patlatırdık. dayımda çikolata istediğinde ona farklı çikolatalar kalırdı. sonradan oda akıllanıp bir kutu fazladan almaya başlamıştı. biz iki kutuyu görmüyorduk o da bir kutuyu gayet adil bir paylaşımdı.
devamını gör...
tek hırsızlığım. ne keyifli şeydi anneannemin şekerliğinden çikolata çalmak. şimdi ne anneannem kaldı, ne o keyif, ne de bayram çikolatası...

bayramlarda çikolata çalmak yerine kumdan kale yapan çocuklar inanılmaz şanssız.
devamını gör...
çocukluğumda neredeyse hiç almadığımızı hatırladığım çikolata. olm bayramda her gün takriben 2 bin çocuk falan geliyordu evimize, bir de bunlar bizim gibi varoş çocukları, her biri şekerliğe elini daldırdı mı yarısına pençelerini geçiriyordu. babamın mayışı gömsek yine işin içinden çıkamazdık. benim için bayram çikolatası nispeten durumu iyi olanların evlerine gittiğimizde aldığımız yuvarlak ya da kare madlen çikolatalardır.
teşekkürler gönlü de bol zenginler. bizim gibi sümüklü çocuklara bile hem çikolata, hem mendil, hem de harçlık vermekten geri durmadınız yıllarca.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar