bayram gecesi


--- alıntı ---
aziz ve muhterem dinleyicilerim. şŸu anda hepinizin ayrı ayrı nerelerde olduğŸunu pek tabi bilemem. fakat birçoklarınızın yuvalarınızda, çoluk çocuk, dostlarınızla, sevdiklerinizle bir arada olduğŸunu düşŸünüyorum. onun için programımızın son parçası bayram gecesi adını taşŸıyan nağŸmelerden örülmüşŸ bir bayram mesajı olacak. hepinize bütün kalbimle ithaf ediyorum. hoşŸgeldin evimize şŸiir oldun dilimize bayram gecesi.
--- alıntı ---


demişŸ ve okumuşŸtu. kim mi? zeki müren efendim zeki müren.

*
devamını gör...
kıymeti bilinmesi gereken mübarek gecelerdendir.


--- alıntı ---

“kim ramazan ve kurban bayramı gecelerini karşılığını sadece allâh’tan bekleyerek(namaz, duâ ve zikirle) ihyâ ederse, kalblerin öldüğü günde onun kalbi ölmez.” (süyûtî, el-camiu’s-sağîr)


--- alıntı ---

bu gecedir.
devamını gör...
duaların,istek ve dileklerin kabul olduğu gecelerden biri.güzel değerlendirmek gerekir.
ilginç bir anım var.bir bayram gecesi yıldızları seyrederek uyumaya çalışıyordum.o sırada Allah'ım bir yıldız kaysa da seyretsem diye içimden geçirdim ve hemen bir yıldız kaydı.sonra Allah'ım bir tane daha derken hemen ikinci bir yıldız daha kaydı.sonrasında aklımı başıma toplayıp daha ciddi dua etmek aklıma gelmişti nihayet.

devamını gör...
küçükken sevinç ve heyecandan uyuyamadığımız gece. bugünlerde ise hem covid hem de sahur nedeniyle uyku düzenimiz alt üst olduğundan uyuyamıyoruz. biz büyüdük ve kirlendi dünya ühühü.
devamını gör...
bi sweatshirt almıştım yeni. evde onunla dolaşıyorum. gece oldu bayram gecesi hala üstümde . arada aynaya falan bakıyorum, bayramlık giymiş gibi. zaten en şık elbisem bu tip şeyler.

bu arada iki saattir başlık arıyorum. "bayramınız kutlu olsun" demek için sevgili sözlükçüler. *
devamını gör...
alt fonda kabe imamlarının sesinin eşlik ettiği mübarek gece. 3 gündür boş olan mescidi haram bir türlü gözümün önünden gitmiyor. ramazan pandemi sebebiyle zordu ama kurban daha öksüz gibi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar