bayram tatilinin 9 gün olmaması

buna bir ben içerlenmiş olamam heralde ya..

isyan edicem biraz. neden ya? 17 temmuzdan beri 6'da uyanıyorum sabah 8 gece 12 izinsiz çalışıyorum ve ekime kadar da devam edecek. evim otel de değil artık çünkü gidemiyorum. tam dedim bayram geliyo tatil yaparım, hazır fırsat üç beş şehir gezerim neymiş efendim oteller doluymuşta tatile gerek yokmuş. salaklar sanki herkes otele gidiyor. kimse anasını babasını görmeye gitmeyecek sanki. üstelik oteller bile buna yanaşmazken iki bakan çıkıp "gerek görmüyoruz otelci arkadaşlarla konuştuk" diyor. hangisi onlar tatlım? otelcilerin neden bundan haberi yok? ülkede bir tane akıllı siyasetçi olmaz mı ya? 15i 16sı çalışınca ülke kalkınacak çünkü enflasyon kim köpek olacak dimi? salaklar.

edit: herkes memur zihniyetinden dem vurmuşta.. sabah 8 gece 12 çalışan kaç memur var, bulursanız bana da gösterin, bekliyorum. ayrıca memur da değilim, sakin olun. uykucu değil arife günü de gece 12ye kadar çalışacak tayfadanım.

- ekreme oy verdik diye cezalandırılıyorsak ve ceremesini bütün ülke çekiyorsa en başta dediğim "ülkede akıllı siyasetci olmaması" savım bir hayli destekleniyor. devam böyle çirkin zihniyete oy vermeye.

iznini ayarlamış herkes sallıyor oradan buradan "no dokoz gon totolo yooo çoloşoonn" diye. hmm ok
devamını gör...
aslında hiçbir şeyi değiştirmeyecek durumdur, yıllık izinlerimizin bakiyesi dışında. benim kurumumda herkese yıllık izin yazıldı, herkes tatiline gidiyor. çünkü muhtaplarımız da çalışmıyor. müşteri tatilde, tedarikçi tatilde. ofisinde olanlar da çalışıyormuş gibi yapacak hepimiz biliyoruz. toplam faydaya müspet tesirimiz olmuyor öyle zamanlarda. aksine yol parası, fazladan elektrik ve çay israfı falan.
devamını gör...
çok nankör olduğunuzu düşünüyorum beyler/ bayanlar. bir işiniz var ki muhtemelen memur felansınız 9 gün tatili dört gözle beklediğinize göre. sonra bak ya 9 gün tatil olmamış. ne büyük problem dostum.
devamını gör...
ramazan bayramında 9 gün yapıldı da ne oldu? verirsen oyu ekreme 9 gün tatili rüyanda görürsün işte...

yerli ve milli siyasetçimizin vatandaşından aldığı intikamdır. bana hava hoş, 2 eylül'de işbaşı yapacağım.
devamını gör...
memur kesimi rahatlığa o kadar alıştı ki normalde tatil olmaması gereken günleri de hak görüyorlar. 657 derhal değişmelidir. ben çok kapsamlı bir memur kanunu çalışması yapıp proje olarak bakanlığa göndermiştim ama incelenmişse bile inceleyen memur olduğu için muhakkak bir köşeye atılmıştır.
devamını gör...
yapan kılıfına çoktan uydurdu bunu da memur zihniyeti işte. sonra vay efendim bu ülke neden kalkınmıyor.
ha bir de bakkal market vesaire küçük esnaf neden açık değil diye atarlanır bu tatil meraklıları.

bayramın birinci günü taze ekmek, sebze, meyve vesaire olsaymış diyenlerin çoğu da bu tatilci zihniyetten olanlardan.
devamını gör...
oo siz gündem takip etmiyorsunuz ki. yabancı turist otelleri doldurduğu için sizin gibi uykucu sınıfa tatil filan yok. bizzat otel sahibi turizm bakanının açıklamasıdır.

hem adamlar yabancı turistten daha çok kazanıyor sizinle neden uğraşsınlar ki.

ilgili başlık;
(bkz: oteller dolu dokuz gün tatile gerek yok)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar