buna bir çözüm bulun, Allah aşkına.
bayramlaşmaya gelen herkesle bayramlaşıyorum. büyüklerimin elini öpüyorum, küçüklerimi kucaklayıp onlarla oynuyorum, kendi akranım olan hemcinslerimle tokalaşıyorum. ama şu karşı cinslerle bayramlaşmayı çözemedim.
ulan sarılacak mıyım, öpüşecek miyim, ne yapacağım ben?
memleketimizin bu kanayan yarasına bir çözüm bulun lütfen.

edit: gündeme girmişiz :)
devamını gör...
eğer bir temas gerçekleştirecek yakınlık yoksa, yüzümüz ona dönük olarak, ince bir tebessüm ile hafif bir baş selamı vererek "hoşgeldiniz, bayramınız mübarek olsun." denilebilir.
devamını gör...
uzaktan tanıdıksa sarılın boşa gitmesin . yakından tanıdıksa pitt gülüşü atın bayram sinerjisini yayın. tanıdık değilse tepki vermeyin,riske girmeye gerek yok. kim olduğunu çözemediyseniz de göz doktoruna gidin .
devamını gör...
ooo millette ne ortamlar varmış. kıza ailesinin yanında uzaktan selam vermek falan bize çok uzak işler.
görmezden gelip devam ediyorum, denk gelirse çaktırmadan süzerim.
devamını gör...
ben bir kere misafirliğe gittiğimiz evde herkes sırayla ayağa kalkıyor çocuk herkesi sırayla öpüyordu. ben kalkmadım başımla selam verdim. çocuk eğildi. elimi uzattım. tokalaşalım bitsin diye. çocuk daha da eğildi. maşallah bir azimle kafalarımızı tokuşturduk. öf.
devamını gör...
mümkünse kapı kenarından bayramlaşılması gereken kişilerdir.mesafe kısaldıkça ani bi manevrayla elim kapılıyor ve kurtulamıyorum sonra hem kendime hem karşımdakine sayıyorum,olmuyor.
devamını gör...
bayramlaşamamak değildir o. en fazla öpmez veya elini sıkmazsınız, güzel bi bayram tebriği, bir iki güzel temenni sizi cehenneme sokmaz. raad olun. insan olun.
devamını gör...
yaşıtla sınırlı kalmamalı aslında.ortamlara bir kere kendini tanıtınca bir sonraki seferde yadırgamıyorlar da yeni girilen ortamda bu dengeyi kurabilmek takat istiyor..
o değil de siz dügünde milleti sahneye fırlatan akrabalara bi çözüm üretebildiniz mi?

ayağımı jiletledim yenge !yoksa biliyosun..
devamını gör...
birileri bayramlaşmak yerine sevişiyor sanki. kadın el uzatılırsa karşılık verilir. yoksa kafayı aşağı eğip geçersiniz.
devamını gör...
şuna öpüşememek desene. ağzını sadece öpmek için mi kullanıyorsun abicim iyi bayramlar de geç ne kasıyorsun.

t:aşırı muhafazakar ailelerde yaşanandır. o karşı cinsin gölgesini bile göremezsin.
devamını gör...
eve gelen misafiri karşılamamak ayıp olur. bu karşı cins te olsa uzaktan tıpkı hoşgeldiniz dediğiniz gibi bayramınız mübarek olsun demeniz kafi. korkmayın gelinlik siparişi vermez. *
devamını gör...
ergenlik döneminden önce gayet iyi anlaşılan, sonradan iletişimin koptuğu akran, aile dostu kızı ile daha da gerilimli olan durum. ramazanda daha yeni yaşadığım için böyle detaya boğdum. bari selam vereyim hoş geldiniz diyeyim diye fırsat kolluyorsun, bi baş eğmeler bi göz kaçırmalar... annesine hoş geldiniz teyzelere hoş geldiniz yengelere hoş geldiniz ama o kıza yok. çünkü abluka var. doğru değil harbiden doğru değil. bi hoş geldinden bi hal hatır sormadan kimsenin bi şeyine halel gelmez.
devamını gör...
türbanlı biriyse ve etrafta annesi babası ya da birileri varsa mutlak kaçının.zaten etrafta birileri varsa en yüksek derecesinden imanlı davranacaktır o. lakin etrafta kimseler yoksa,eliniz yüzünüz düzgün biriyseniz yine bir şey yapmanıza gerek yok.o sizi yiyecektir.defaatle yaşadım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar