bayramoğlu döner

istanbul'da yiyebileceğiniz en iyi dönerin yapıldığı dönerci. istanbul beykoz kavacık'ta yer alır. köprü yolundan kavacık tarafına doğru çıkarken sağdan ikinci çıkışın ilerisinde solda yer alır mekanları. gerçekten kalitelidir döneri. seneler geçmiş olmasına rağmen "kesin bozmuştur" diyip denedim. yamuldum. gerçekten çok iyi. bir cumartesi saat 11:45'te gitmeme rağmen her zamanki gibi mekanın girişinde kaldırımda kuyruk olmuş. tek sevmediğim tarafı inanılmaz sıkışık, tabiri caiz ise balık istifi masa düzenlemesi ve son lokmayı yedikten sonra "hadi abicim kalk bakalım" tavırları. müşteri yoğunluğu nedeniyle onlar da haklı eyvallah ama zevk bırakmıyor. kollarım uzun olmasına rağmen kucaklasam ellerimin birleşmeyeceği döner bütününden günde 7-8 tane satıyorlar ! ohayın sie bitte !

o nedenle ben alırım tombikimi ayranımı inerim beykoz sahile, orada yerim. daha güzel olur. gidin gayri, bursa'ya gidemiyorsanız buraya gidin.
devamını gör...
benzer şekilde istanbul'un hatta türkiye'nin ennn meşhur köftecisini denemiştim 15 yıl önce. isim verip rencide etmek istemiyorum.
bi daha da denemedim.
bizim memlekette esnaf köftecisinde daha lezzetli yeminlen.

yıllardır o kadar çok duyuyorum ki bu dönerciyi, gidip de hayal kırıklığına uğramak istemem*.

devamını gör...
nasıl olur da bir tanımım olmaz diyerek şaşırdığım başlık. bence de istanbulun en iyi dönercisidir. yer sıkıntısı her daim var maalesef.
mecidiyeköyde çalıştığım dönem iş yerinden 10-15 kişi öğle arasında defalarca basıp gitmişliğimiz var, değer yani.
devamını gör...
yediğim en güzel döner diyebilirim. bu kadar kaliteli olmasa mekanları insanla dolup taşmazdı. istanbul da yaşamadığımdan tek tük gitmiş olsam da her seferinde, istisnasız kalabalıktı. hatta bazen oturanların kalkmasını bekleyen bir güruh olabiliyor. salatası, patates kızartması, ince ve güzel lavaşıyla sunum da gayet güzel. adamlar kalitelerinden ödün vermemek adına yeni şubeler açmıyorlar bence.
devamını gör...
mohteşem döner yapan mekan, kavacıkta. dönerler incecik ne çok yağlı ne de az. tadı tuzu çok yerinde. sıcacık lavaş arasında geliyor ve sinir falan hiçbir şey yok ette salt et. misler gibi. ağır et kokusu falan da yok. gurmelik iddiam yok tabi de et kokunca yiyemiyorum ben. koku yok damak tadıma da hitap edince benden on paunı kaptı.

hee bir de mekanda diriliş'in turgut alp'ini gördüm. arkadaşım da vardı yanımda. bize yan dönük olduğu halde hissetti herhalde baktığımızı döndü selam çaktı, sağolsun kibarlık etti. yalnız biz onu o kadar gördük tanıdık ettik gelip bize selfie çekinmeyi teklif etmedi. ne ayıp. o kadar meşhur bir oyuncu olduğunu hissettirmişiz ama oldu mu şimdi turgut alp? *
devamını gör...
döner yerken yağ tadını değil de et tadını aldığım dönercilerin başında bu mekan. ciddi anlamda çok lezzetli döner yapıyolar, sürekli gelen sıcak lavaşlar da insanı lavaş arası lavaş yemeğe sürüklüyor. dükkanları biraz daha esnaf lokantası kafasında. eğer ki kız arkadaşınızla kelle paça yemeğe gittiyseniz daha önce yadırgamaz. bu tarz kişiler en az 2 porsiyon yer orada.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar