bb krem

neredeyse her kozmetik ürünü bulunan markada bir çeşit var fakat beyaz tenliler için çok seçenek bulunmuyor malesef en açık sayılabilecek renge sahip olanla bile portakala dönebilirsiniz.

güney kore menşeyli bir ürün.
oradan yayılmış tüm dünyaya.
yaygınlığı 2 yılı buluyor.
fondotenden farklı olduğu ki zaten fondoten bunun üzerine sürülüyormuş söyleniyor.
cildi beslediği falan...


açık renk seçeneği ise; missha adlı marka da ki bu ürünü ilk üreten firma.

devamını gör...
bu kozmetik ürün kapatıcı özelliği sayesinde cilt rengini eşitler.makyaj bazı olarak ya da tek başına da kullanılabilir.

--- reklamlar ---

dermoskin marka olanı cildin nemlenmesine, ince çizgilerin, gözeneklerin ve diger cilt kusurlarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. isıgı yansıtan sedefsi yapısıyla mat ve solgun görünümlü cildi canlandırır. genç, saglıklı ve ısıltılı bir görünüm kazandırır. krem formunda olup ipeksi yapısıyla kolayca sürülür. formülünde bulunan spf 50 filtrelerle uva/uvb ısınlarına karsı güçlü koruma sağlar.

--- reklamlar ---
devamını gör...
önce kore'de, güzellik merkezlerinde lazer epilasyondan sonra cildi rahatlatmak, lazerin zararlarını(yanık, kızarıklık vb) en aza indirmek için geliştirilmiş antioksidan içerikli bir üründür..

sonraları cildi ekstradan güzelleştirdiği de fark edilince, kore'li süperstarlar da röportajlarında vb bu ürünü kişisel bakımlarında kullandıklarını söyleyince "patladı gitti" durumu olmuş, bütün dünyayı bir anda bb krem çılgınlığı sarmıştır.. bb, yani blemish balm.. bu konuda piyasanın çoğunu sürükleyen en ünlü marka da yine koreli missha'dır..

sonradan chanel gibi ünlü modaevleri de olaya kendince yorum getirip "cc krem"(color correcting) piyasaya sürmüştür.. (cc ile, aynı zamanda modaevinin kurucusu ve simgesi coco chanel'in başharfleri ve firmanın logosundaki iç içe geçmiş iki adet c harfine atıf yapılmıştır)

ancak özellikle de türkiye piyasasında bb krem adı altında satılanların tamamına yakını bir çeşit "renkli nemlendirici" olup, cilde hiçbir faydası bulunmamaktadır**..
devamını gör...
bu da garip bir kozmetik ürünü. nemlendirici bazlı kapatıcı. aslında kullananlara göre sadece krem, çünkü hepsinin cildi olağanüstü olduğu için böyle kreme ihtiyaç duyuyor.
devamını gör...
bunu da öğrendim ya artık gözlerim açık gitmez pardon yüzüm.

--- alıntı ---

açılımı "blemish balm" olan bb krem, "kusur kapatıcı krem" anlamına geliyor. bu kremi tek başına ya da makyaj bazı olarak rahatlıkla kullanabilirsin. bu renkli krem, nemlendirici özelliğiyle cildindeki ufak çizgileri dolduruyor, tenini daha eşit bir renge getiriyor ve bu sayede mükemmel makyaj için uygun zemini yaratıyor. bu ürün, fondöten gibi ağır bir yapıya sahip değil.

--- alıntı ---
devamını gör...
bir çeşit renkli nemlendirici. benim kutsal kozmatik ürünün. yav o nasıl bir şey. sadece bunu kullanıp makyaj yapıyorum dersen yalan olur. yapmıyor dersen doğruyu gölgelendirmek. varla yok arası ama yüzde hoş bir temizlik oluşturan sürekli kullanımda bağımlılık oluşturabilen sevdiğim.
devamını gör...
ilk tanımdaki açıklamayı basur kremi diye okuduğum krem. b b olmasının sebebi de basurdan geliyor diye düşündüm ama hızlı geçti düşüncelerim, farkettim hatamı. gerçi basur da bir kusur ama, her güzelin kusuru vardır yapacak bir şey yok..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar