bbc'nin amedspor güzellemesi

fransız parlamenterin; "tarih kazananlar tarafından yazılmaz mı? birçok ülke için pkk terörist değildir ama sizin için böyledir. bunu dikkate almamız gerekiyor." çıkışından sonra bazı ermeni-kürt kırması faşistler dış işleri bakanının cevabından rahatsız olmuştu. yine avrupa, yine terör sempatizanlarını meşrulaştırma çabası. bakın başlık enteresan. ne diyor:

amedspor: diyarbakır'ın siyasetle değil futboluyla anılmak isteyen takımı

hemen altında ne diyor?

"statta barışı haykırmak istiyoruz suç, 'çocuklar ölmesin maça gelsin' diyoruz suç, anneler gözyaşı dökmesin ve gelsin çocuklarını izlesin statta suç! peki ne diyeyim ben?"

- türk ordusu kuzey ırak'ta, suriye'de sınırlarını korumak için savaşırken "barış" diye haykırmak siyaset değil midir? geberip giden itler için son bir havlama değil midir? kürt anneleri, çocuklarımızı kaçırıp terörist yapıyorlar diye ağlarken gözyaşı dökmüyorlar mıydı? o zaman neden sesiniz çıkmıyordu?

sonra ne diyor?

amedspor direniş taraftarlar derneği başkanı ramazan tugay'ın sözleri kulübün çoğu taraftarında yankı bulan bir isyan. ramazan tugay bu sözleri, birkaç saat sonra kendi sahalarında oynanacak sancaktepe maçı sırasında, henüz stada alınmayacağını bilmediği "mansur çalar yalnız değildir" yazılı pankartı hazırlarken söylüyor.

mansur çalar dediği namussuz soysuz kim biliyor musunuz? futbol sahasının ortasında jiletle rakiplerine saldıran bir ucube! işte bu dernek başkanı, böyle bir iti savunuyor, bbc de bunu haber yapıyor.herkesin safı belli, duruşu belli. bu bünyeler ilmek ilmek zihnine kazıyor. vallahi biz oldukça siz kafanızı mağaralarınızdan çıkaramayacaksınız. o münasiplerini yaladığınız batılı dostlarınız da kurtaramayacak sizi. boşuna dillerinizi aşındırmayın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar