bebeğinin kakasını konuşan anneler

30 yaş üzeri muhafazakar kadınların tamamı. ne bir kariyer edindikleri var, ne bir hobiden anlıyorlar, ne de bir iş yapmasını biliyorlar. erkeklerin kadınlara gereksiz bir şeymiş gibi davranmalarında katkıları büyük. bütün gün instagram'dan 89 iq'lu arkadaşlarıyla aşık atacaklarına oturup birazcık kitap okusalar ülkecek çağdaş medeniyetler seviyesine gelebiliriz bence.
devamını gör...
atomu parçalayan diğerleri tarafından hor görülen anneler. biz de sözlükte zaman öldürüyoruz. berikiler başka yerlerde zaman öldürüyor. birazcık kitap okuyanlar da zaten kitap okuyor, millete laf sokmak ve trollükle uğraşmıyor.
devamını gör...
alnı öpülesi entelektüel birikimine hayran olunası annedir. özellikle son yıllarda gaita nakli ile obeziteden, kansere birçok hastalığın tedavisine ilişkin ciddi veriler de elde edilmişken.

dışkının rengi, kıvamı kişinin sağlık durumuna ilişkin gözle algılayabileceğimiz birçok bilgi verir. nitekim kendilerini ifade etme yetisine sahip olmayan çocukların afiyetlerinin yerinde olup olmadığını ölçme imkanı bulunur böylece.

tabii ki bu dışkı kontrolünden sağlık tespiti anne olunca otomatik olarak kadınlara yüklenen bir skill değil. haliyle iki anne bir araya geldiğinde bilgilerini paylaşacak ve böylece sonraki nesillere de aktarımını sağlayacak.

misal yeşil dışkının bebekte kulak iltihabı belirtisi olabileceğini biliyor musunuz? bence sağda solda böyle muhabbetler duyduğunuzda kulak kabartın ki bilgi kümesine, ilerdeki evladınıza bir faydanız dokunsun.
devamını gör...
ya ne konuşacaklardı? bebeği olmadığı, varsa bile kendisiyle alaka kurmadigi belli kişilerin iddialarına konu anneler.

ben mesela evde boş zamanlarımda yeni yaptırdığım mutfak tezgahının simleri kadar parlak kariyerime rağmen o tezgahta atomları aynı büyüklükte parçalamayı çok önemli bulan bir anneyimdir. bunun yanı sıra Allah seni inandırsın her gün bebek kakası konuşurum. aslına bakarsan her gece de konuşurum. çünkü 2 yaşına yaklaşmasına rağmen kaka sancısından kıvranan bir bebek büyütüyorum. sabah yapacağı kaka gece uyutmaz, parçaladığım atomları dinlenmeye bırakır gece boyu sözlükte kültür avına çıkarım. bir de öyle bir huy edindim bu ara. akşam yapacağı kaka gündüz uyutmaz, gün boyu bebem paçamdayken akşamdan parçaladığım atomları bu yeni günde suya ıslarım ki hakkımda konuşulacak adam akıllı meziyetlerim olduğu aşikar olsun.

hem sonra efendime soyliyeyim bu kaka öyle bir şeydir ki bazen evin diğer ucundan alırsın kokusunu burnun düşer. tıpkı bazı başlıklar gibi. bazen de koku moku olmaz, şüpheyle yaklaşıp koku yoklarsın. bu da mok yani sonuçta, sıfır koku da değil öyle. böylesi kategorize ettiklerim, kakalar arasında en sürprizli olanı. şüpheyle bezi bir açarsın. böhöööğ. sindirilememiş şeyler, henüz yenmiş şeyler. tıpkı bazı başlıklar gibi.
devamını gör...
yanlarında da kaka sample ları getirip doku renk içindeki fındık oranını da tahlil ediyorlar mı ellam?

-(kakayı avuçlayan sevda hanım) bakın paşama dün yaptı bunu!
+(diğer hanımlar içten içe kıskanıp getirdikleri kakalarin durumundan mutsuz bir şekilde zoraki tebrik ederler.)

amma meraklıymışsınız dışkı konuşmaya tamam konuşun şakasını da yapmıyorum.. istediğiniz kadar b*k üzerine konuşabilirsiniz.
devamını gör...
bazen merak ediyorum, bazı insanlar gerçekten sevgisiz mi büyüyor, anne-babaları, varsa abi-ablaları filan onlara hiç mi sevgi göstermiyor?

anne-baba şefkatini, merhametini anlamak için anne baba olmaya gerek olmadığını düşünüyorum. evet, baba olmadan önce tam olarak anlayamazdım ama anlayışsız da kalmazdım. baba olunca yaşayarak iyice anladım.

insan kendisine bir şey olduğunda önemsemeyebilir. 10 gün karnı ağrısa doktora gitmeyebilir. ya da dışkısında farklılık hissetse yediğim bir şeydendir diye geçiştirebilir.

çocuk farklı bir şey. size verilmiş bir emanet. sizin ihmaliniz, önem vermemeniz sebebiyle onun başına bir şey geldiğinde ne dünyada ne de ahirette bu vebalin hesabını kolay kolay veremezsiniz.

hele ki daha bebekken. derdini bilmez, anlatamaz. benim büyük sıpa bir hafta kaka yapamamıştı bir dönem. ikinci günden itibaren hergün takip ettik, büyüklerimize sorduk, arkadaşlarımıza sorduk, doktora sorduk. napsaydık, geçer ya, salla gitsin, şimdi konuşursak sözlüklerde forumlarda dalga geçerler mi deseydik.

bu konuyu dalga vesilesi olarak gören her kim varsa;

1- kesinlikle henüz anne-baba olmamıştır.

2- çok büyük ihtimalle zerre kadar sevgi görmediği bir ortamda büyümüştür.

3- bir diğer ihtimalle de aşırı ilgi görerek buna bağlı olarak aşırı şekilde şımartıldığı bir ortamda büyümüştür.

diyecek başka sözüm yok hakim bey.
devamını gör...
normal anneler oldukları kadar önemli bir konu ile ilgili fikir alışverişi yapan annelerdir.
arkadaşlar siz bir yenidoğan bebeğin, kakasını yapamıyor oluşunun nasıl bir facia olduğunu biliyor musunuz?
o bebeğin bir parça kakasına muhtaç anneler olması o kadar normal ki. o bebek kaka yapmadığı gün ne uyur, ne emer, ne susar. öyle ağlar ki, tıkanmaya başlar artık.

yenidoğan acillerinin %45'i kaka yapamayan bebeklerle doludur. o yüzden bir annenin bebeğinin kakasına bu kadar ilgi göstermesi bebeğinin huzurlu uykusu, doğru beslenmesi ve kaliteli vakit geçirmesi açısından çok önemlidir.

siz günlerce hiç uyku uyumadan bir bebeği kucağınızda, 5 dakika bile oturmadan "allahım nolur kaka yapsın" diye yalvarıp, pışpışladığınızda bu konuyu tekrar düşünedurun.
devamını gör...
eskiden çok garipsediğim bir konuydu bu. özellikle bir annenin çocuğunun kaka yapmış olmasına karşı abartılı sevincini çok dalgaya alırdım. meğer bu öyle böyle bir şey değilmiş. bebek kakasını yaptığında dünyalar annenin oluyomuş. tarifsiz bir duygu. farklı bir mutluluğu var. daha önce yaşanmış hiçbir duyguya benzemiyor :)
devamını gör...
bekar veya çocuk sahibi olmamış kişilerin o kaka ile ilgilenmediğini anlamayan annelerdir. aynı zamanda enteresan bir renk skalası var bunlarda. o kaka kaç tona, kaç kıvama ayrılır! eyvahlar olsun! tez yazın desen yazar hepsi. sen de oturur kadındaki kültüre bak be dersin ama demeyin o muhabbet bitmiyor sonra.
devamını gör...
yeni çocuğu olmuş annedir.
ya kakasını konuşur, ya çişini, ya mamasını ya da banyosunu.
tüm hayatı çocuk olmuştur. halini hatrını da sorun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar