bebek burun aspiratörü

burun kanallarında biriken mukusun dışarı atımını sağlamak için tasarlanmış basit makina. plastik borunun silikonlu ucu minik yavrunun burnuna takılır diğer ucundan da ilgili kişi bebişinin burnundaki sümüşleri hüpletir. böylece bebeğin burun kanalları açılır daha rahat nefes alır.
devamını gör...
bebeğin sümüğünü köküne kadar temizleyen alet..
bilmiyorum şimdiden büyük konuşmak istemiyorum ama sanırım çocuğuma bu eziyeti yapamam..
evet bebek çok rahatlıyor ama her şeyin doğal işlemesi gerektiğini düşünüyorum..
sonuçta bizlerde sümüklü bebelerdik ve birçok imkansızlıkla büyüdük, yeni nesil de büyüyebilir..
devamını gör...
burundan gelen sıvı her zaman mukus olmayabilir. bazı hastalıklarda burundan bos da gelebiliyor. dikkatli olup ayrıcı tanıyı yapmak lazım. bu aspiratör de semptomu geçirip minik hastayı rahatlatıyor.
devamını gör...
bunu ilk yiyenlerimin üzerinde ablam uygularken gördüm. inanın sanki o borudan gelenler sanki ablamın ağzına doluyormuş gibi bir hissiyat oldu gözlerim biran açıldı ne yaptığına anlam vermeye çalıştım. birkaç görmeden sonra normal geliyor.
devamını gör...
normalde sümük sıvısı annenin ağzına geçmesin diye arada bir set var. bazıları meraktan bi kere deneyeyim deyip bu seti çıkarıyorlarmış. sonra da filtesiz sümük müptezeli oluyorlar. bağımlılıklar türlü türlü bu devirde. ne diyelim Allah kurtarsın.
devamını gör...
bizim zamanımızda hümkür bakıyim diyolardı hümkürüyorduk. hümküremiyorsan 2-3 defa kafana vurup ağlattıklarında salya sümük artık içeride ne varsa geliyordu burundan. bundan daha stabil çalışan bi makina görmedim ben boş yere böyle şeylere para vermek israftır bence.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar