bedelli askerlik

#özgürler 

her parası olan vatandaşa verilmemesi gereken ayrıcalık. eğer bir kişi bedelli askerlik yapacaksa kişinin mantıklı bir gerekçesi olmalıdır. mesela ertelenemeyen eğitim veya özel aile durumu gibi. her parayı bastıran askerliği kısa yapacaksa dağda eksi bilmem kaç derecede vatani görevini yapan kardeşimizin zoru ne? eğer bunun adı vatan sevgisiyse vatan sevgisi nasıl olur da parayla alınır.
devamını gör...
önce türlü büyülerle kutsanan bir olgunun, sonrasında para karşılığı satılığa çıkarılmasıdır. bence yanlış değildir ama önce niye kutsadın pekicik?
devamını gör...
çıkmamasını dilediğim askerlik türü. sabırla onu bekleyeceğinize gidin sizde yapın askerliğinizi. o üniformadan bu kadar korkuyorsanız hiç gitmeyin kirletmeyin onu zaten.
devamını gör...
gazeteciliğin bittiği noktada bedelli askerlik konusu gündeme gelir. bir de beyaz eşya fiyatları vardır. ah unutmadan, elbette beyaz lahana basura, ebegümeci çorbası da aids'i yeniyormuş haberlerini es geçmiyeyim.
devamını gör...
o üniformadan korkanların (vatana sadece askerde mi faydalı olunur?, örnek olarak bir haberleşme mühendisini 6 ay boyunca santral memuru olarak çalıştırmak ne kadar zekicedir? gibi soruların sorulmadığı varsayılmıştır, pi de 3 alınır) , zaten gitmemek istediği ama zorla götürüldükleri için bedelli versiyonunu bekledikleri olaydır.

sanki seçenek var da, hiç gitmeyin deniyor.

not: askerliğimi yaptım.
devamını gör...
şuan sadece burdurda yılda 3 dönem yapılan ve sadece yurtdışındaki vaandaşlarımıza tanınan hak. onlraın 2 dönem takım komutanlığını yaptım ama gerçekten çok eğlendim 50 küsür ülkeden 12 dilin konuşulduğu bidaha paramlada olsa bunu yaşayamıyacağım askerlik dönemi
devamını gör...
genelkurmay; ''son on yıl daha gundemimizde yok'' diyerek kapatmıstı sayfayı. acılan form sayfaları , facebookta kurulan gruplar , partilere devamlı baskı yapan insanlar nihayet ses getirmis gibi gorunuyor. onceki bedelli askerlikten elde edilen gelir ''1.800 trilyon'' gibi bi mebla olmus fakat bunun iyi bi miktar olmadıgı soylenmisti. simdi kriz felan var dogal olarak paraya ihtiyac var bi ihtimal cıkması soz konusu olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar