bekar anne

bekar anne yani dul anne ya da boşanmış anneden farklı bir durum , amerikanya dizilerinde sık işlenen konular arasında.
2 genç gençliğin verdiği ateşle birlikte olurlar ve kız hamile kalır oğlan istemez gidr kız kıyamaz ve doğurur , kızın ailesi kızdan yüz çevirir kız çocuğa bakmak için köyü işler yapar ama çocuğununn kendi gibi bir hayatı olmayacağına yemin eder.

(bkz: rockabye)
devamını gör...
şimdilerde bazı 30luk dul ablaların kendilerine yakıştırdığı sıfat. zaten sen bekar anne falan olmuyorsun o çocuk ya nikahsız oluyor ki baba bellidir umarım. yada çocuk için evlenip ayrılıyor insanlar. ama kesinlikle bekar anne olmuyorsun. bunu söyleyip kendine kendince etiket vuranı bana göre ise pazarlayanını gördü bu gözler. biraz haya biraz edep ulan.
devamını gör...
bir hayasızlık görmüyorum. eşiyle anlaşamayıp boşanmış olabilir. soranlara dul anneyim mi demek gerekiyor ? ayrıca bildiğim kadarıyla dul sıfatı eşi ölmüş insanlar için kullanılıyor. ayrıldım dediğiniz vakit bile insanların çektiği muamele merhamet yoksunluğuyken kime ne anlatacaksınız.

empati piliz.
devamını gör...
"for all the single mums out there going through frustration..."
popüler kültürün dibini emiklediğimiz için oluyor. rockabye şarkısını anlayarak dinlerseniz anlarsınız. avrupadaki ensest olayları tavan yapmış durumda. bunun türkiye'ye yansıması da olacak. nasıl? şarkılarla, filmlerle.
devamını gör...
bir zamanlar mali durumumu düzene soktuğumda bir bebek evlat edinerek olmak istediğim ebeveynlik çeşidiydi kendisi. bir baba bulmak zor ve külfetliydi çünkü. hem çocuğu hem babayı idare edemeyeceğimi biliyordum, ben aile insanı değilim. 16-17 yaşımdan beri resmi olarak evlat edinebilmek için 30 yaşımı bekliyordum ama sonra anne denen varlığın ne olduğunu aslında bilmediğimi, dolayısıyla bilmediğim bir şeyi olmaya çalışırsam bunun sonuçlarının ağır olabileceğini fark ettim ve vazgeçtim. anne falan olmuyorum... köpek ya da tek boynuzlu at alcam ben.
devamını gör...
bir kadının kocası öldüğünde ya da resmi olarak ayrıldığında kimliğinde evli ibaresi yerine bekar yazar. bu durumda çocuğu varsa bekar anne olması kadar doğal bir şey yoktur.
devamını gör...
eşi ölen ya da ayrılan kadının dul adıyla başladığı hayatına verilen kimlik ismi. son zamanlarda ise sperm bankasının katkılarıyla bu kimliğe sahip olan kadınlar da var. el alemin spermiyle oluşan anneliğin etikliği ve mide bulandırıcılığı kısmına hiç girmek istemiyorum. fakat diğer türlü olan dul anne kişisinin işi bir hayli zordur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar