bekar kalma sebepleri

bir kere o bekarligi ben seviyorum laga lugasini geçeceksin. sorunlusunuz olm siz. ister kabul edin isterse kızlara bahaneler bulun (kızlar da erkeklere bahane bulsun) gerçekten sorunlusunuz. egonuz, kendinizi bir halt sanmanız, eşsiz olduğunuzu düşünmeniz, sizi anlayacak bir kız/ erkek olmadığını iddia etmeniz, erkek değil mi ayni kadın değil mi ayni düşünceniz aslında sizin potansiyel olarak .... değil mi iste ayni kategorisindebulunmanıza delalet ediyor. adam 40 yasına gelmiş hala bekarsa kusuru kendinde arasın dışarıda değil. 30-35 arası hala ümit var sizin icin.
devamını gör...
dört satırla açıklanamayacak bir mesele sanırım. bir de öyle hönkürmelere pek ihtiyaçlarının olduğunu sanmıyorum. ayrıca 40 yaşımdayım. istesem bugün evlenirim. bak saat tam şu an 22.14 saat 00.00'a kadar bu işi bitiririm ancak ben ağırdan alıyorum. biraz nazlı erkeğim.

neymiş kabahati kendimizde arayacakmışız. ya yazdık insana rastladık da evlenmedik mi? kalbini kırmayayım kibirli, iyi çocuksun efendiliğini bozma. bizim derdimiz bize yeter!
devamını gör...
hakkında atıp tutan kendini beğenmiş evlilerin pek anlamayacağı sebepler. ben mesela evlenmek üzereyken aldatıldım. güven duygum yerle bir oldu. üstelik bipolar bozukluk hastasıyım. duygularımı kontrol edemedigim zamanlar oluyor. ınsanlara ısınamıyorum. sevdiğim ise beni beğenmiyor. nasıl? gayet geçerli sebepler değil mi? bik bik konuşmadan önce bir parça düşünmeyi deneyin. bu sizi daha insan yapar.
devamını gör...
kadınların üzerimde kurmaya çalıştığı psikolojik baskı. ailesinin ve kendisinin üzerimde oluşturduğu ekonomik baskı. eh bendeki de özgürlüğün tadı... sebepler böyle hakim bey.
devamını gör...
birisi ile birlikte yaşayıp onun icin zahmete katlanmanın hiç bir mantıklı açıklaması olmaması. yani neden birine benimle evlenmesi icin bir şans vereyim. yok ikna edici bir sebep.
devamını gör...
türkiye de yaşlanmak istememek. çocukluğumu ve gençliğimi heba ettiğim bu ülkeden şartlar olgunlaştığı an ait olduğum ülkeye gideceğimden o zamana kadar evlenmeyi düşünmüyorum.
devamını gör...
evlilikleri görünce bir daha bir daha gündeme gelmesi muhtemel olan durumdur benim açımdan he birde varolan kisiliklerle degil karşındakini etkileme kat sayisi fazla olan kisilik maskeleriyle ortada dolasan insanlardir beni korkutup ilerisi icin bekar mi yasasam dememe sebep olan.....
devamını gör...
çoğu için geçerli tek sebep vardır. eşşeklik. başka da hiç bir sebep olamaz. ilyas salman'dan daha tipsiz olsa , rahşan ecevit'ten daha çirkin olsa da evlenmek isteyen evlenir. aç , sefil ,işsizin teki olsa da evlenir. bekar ölmeye yemin etmiş gibi yaşarsa trilyon tane sebep uydurur o başka.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar