beklentiyi düşürerek mutlu olmaya çalışmak

kendini pas geçerek insanların gönüllerinden geçene tabii olmaktır, belki de razı olmak, evet hatta razı olmak.

herkese göre olmak...
gereksiz kalabalıktansa huzurlu bir yalnızlığı getirir aksi ve bence en iyisi.
devamını gör...
dünyada gerçek anlamda mutlu olabilen tek insan grubu doğuştan gamsız olanlardır. eğer doğuştan gamsız yani herhangi bir şeyi kafaya takmayan insansınız dünyada gerçek anlamda mutlu olabilirsiniz bunun haricinde olan plan projenin bir geçerliliği yoktur arkadaşlar. kahrolası tecrübe konuşuyor.
devamını gör...
boş beklentidir. bakın biz fenerbahçeliler sezon başı beklentimiz şampiyon olup mutlu olmaktı. daha sonra ligde kalmayı başarı saydık!!.

hedef küçüldükçe umut ve beklentiler de değişip küçülüyor. yapmayın bunu. siz nefes alıp veren sağlıklı insanlarsınız büyük düşünün..
devamını gör...
doğru bir harekettir. zira net olarak farkettiğim bir şey var. hayatımızı hep başkalarının planlarına, onaylarına göre yaşıyoruz. onların beklentilerini alıp kendimize beklenti yapıyoruz. peki anne babamız bile olsa bizi ne kadar tanıyorlar? zaman eskisi gibi değil. herkes tarlada çalışmıyor artık. herkesin bir uzmanlık alanı oluşmaya başladı ve ancak o konuda yeteneği olanlar başarılı olabiliyor. çoğu zaman aileler bu kabiliyet meselesini gözardı edip çocuğunun doktor veya mühendis olmasını istiyor. yahu çocuğun yeteneği müzik üzerineyse nasıl doktor olabilir? haliyle yapamıyor ve sonrası mutsuzluk. beklentiyi düşürmek de istemiyor ama yapamıyor da. haliyle sıkışıyor ve altından kalkamıyor. bence her insanın kendisini, yeteneğini tanıyıp ona göre hayatını şekillendirmesi gerekiyor. ülkemiz malesef bu konuda çok geri. bu yüzden iş kişinin kendisine kalıyor.
devamını gör...
beklenti olan şeyin içinde ister istemez çıkar ve menfaat de olur. o yüzden beklentiyi düşürmekten ziyade "hiç" seviyesine kadar indirmek lazım. beklenti "hiç" olunca gerçekleşen şey "hep" oluyor genelde. beklenti "hep" olunca da elde sadece " hiç" kalıyor. biraz uzakdoğu felsefesi gibi oldu ama "hiç bir şey her şeydir" mantığı inancın temeli olan tevhid ilkesine de dayanıyor aynı zamanda . " la" dedikten sonra Allah'tan başka hiç bir şeyin bir hükmü olmadığının farkına varmak aslında her şey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar