belki de şu anda cezaevinde yatanlar suçlu değil

madımak'ta iki kızı asuman ve yasemin'i kaybeden anne yeter sivri'nin, kuvvetle muhtemel göz ardı edilecek sözü.

tam olarak şöyle:

--- alıntı ---

belki de şu anda cezaevinde yatanlar suçlu değil, nereden bileceğim. sokaktan topladıklarını götürdüler. sivas katliamının esas suçlusu baştakiler, çünkü olaylara müdahale etmediler.

--- alıntı ---

habertürk pazar, 1 temmuz 2012, sayfa 8.

not: mağdur annesi olup masuniyet karinesine riayet edecek kadar soğukkanlı olmasıyla herkese örnek olduğu için kendisine naçizane teşekkürü bir borç bilirim.
devamını gör...
sene 2012 bir anne uyarısı.
sene 2017 koğuşlara prematüre bebek bile girdi. oysa 5275 nolu ceza ve güvenlik tedbirlerinin infazı hakkında kanun’un 16. maddesinin 4. fıkrasına göre “hapis cezasının infazı, gebe olan veya doğurduğu tarihten itibaren altı ay geçmemiş bulunan kadınlar hakkında geri bırakılır. çocuk ölmüş veya anasından başka birine verilmiş olursa, doğumdan itibaren iki ay geçince ceza infaz olunur”.
devamını gör...
birini yakmak ile yakılmasına engel olmamak arasında fark var. olay teknik bir ayrım olsa da biri canavarca hisle insan öldürmüş olur diğeri tedbirsizlik ve ihmalkarlık ile ölüme sebebiyet vermiş olur.

bu arada canavarca hisle dedim ama bu, bu ülkede yanarak ölenin kim olduğu ve hangi sosyal gruba mensup olduğuna göre yorumlanıyor.

terörist olup bu vatana kurşun sıkanı infaz edince ciğeriniz o an için soğuyabilir sonuçta dağda günlerce aç uykusuz yorgun eliniz tetikte geziyorsunuz ve kardeşim dediğiniz adamlar kollarınızda ölüyor.. size o adamı veriyorlar ve siz o tetiği çekmeyecek kadar... iseniz zaten size helal olsun.

ama panzerle şehirde tur atınca siz onları terörist olmaktan çıkarıp şehit yapıyorsunuz.

onları dağa gönderen motivasyonlardan biri de bu. bir diğeri de hukuki olarak çok net olmayan durumlar ile hapiste tutmak.

malum partinin elebaşılarını sevmek zorunda değilsiniz ama hukuken şaibeli şekilde içerde tutarsanız 3 gün sonra çıkınca kahraman olurlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar