ben basit bir adamım

#ilişkiler  #özgürler 

nuri bilge ceylan'ın kış uykusu filminde haluk bilginer'in sarf ettiği söz.ben basit bir adamım. derinliklerimde kaybolamazsın. gizem arayışlarını boşa çıkarır sokaklarım. her şey bıraktığım yerde, her şey bıraktığın yerde durur öylece. sadıktır sakinlerim. yeni maceralar hevesiyle terk etmez kimse okçular tepemi.

ben basit bir adamım. afili numaralar bulamazsın. kart numaralarıyla şaşırtmam seni. gelirken yanıma her zamanki nezaketimi alacağımı bilirsin. bir sürpriz bekleyen gözlerini alıştırırım meydanlarıma. görürsün orada her şeyimi, gocunmam gizlemem, koca bir fenerin müdavimiyim ben şehrimi aydınlatan.

ben basit bir adamım. karanlıklarımda heyecan arama. karanlığımın basit bir anlamı vardır, ya bir çıkmazdır ya bir düğümdür beni bekleyen. adım adım gezerim hepsini, otomobil kullanmam. bir sigara da yakmam. çakmak isteyen gözlerini boşa çıkarırım.

ben basit bir adamım. karmaşık sayılara tamah etmem. yazılıdır bütün kurallarım. açık kaynak kodlarım. yollarım, yuğlarım. bir oraya bir buraya döner durur karalar bağlarım.

ben basit bir adamım. kolay sanırlar bulmacalarımı. kuponlar biriktirir yine de satın alamazlar konutlarımı. uçurtma uçuran adamlarla meşhurdur yaylalarım. tilki dolaşmaz kırlarım. bir ben varım bozkırlarda, bir de ahlat ağaçlarım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar