bu başlık geçmişte vardı, parelel sildi galiba.
karamel kıvırcık saçlar gitti. gece uykusuzlukları bitti. mutfak tıkırtıları, çekmeceleri,dolapları huzura erdi.
okul yolunda koşuyorsun, dandelion üflüyor, çok soru soruyor, ikna olmadığın hiçbir teklifi kabul etmiyorsun, ödev sorumluluğun var lakin üzerine bir harf eklemiyorsun,imkanın olsa naylon terlikle okula gideceksin.
arada uğrarız.
devamını gör...
bu başlığı bu deme kadar açmayışımız bizim ayıbımız olsun. silsile biçimde entyr dizimidir.
evin 2 numarasısın. duygusal versusların çoğu ablana gitmiş. lakin sen daha duygusalsın, o mantıkçı. kuramlarıyla uğraşsın dursun o. var mı resim dersinde annesine papatyadan taç çizen başka kerata. lakin papatya sarı, beyaz olur. sen hep yeşillemişsin. tabi resim senin, dilediğin renge boyamakta hakkın. bizde de azıcık mükemmeliyetçlik sendromu var ya, ne yaparsın.
bir de o okulda kızlara söyle, öyle benim yanımda gelip yanağından öpüpte, bay bay yapmasınlar. biz bu salvolara alışık veya alışacak aile değiliz lütfen yani. tamam sen hiç yüz vermedin, çan çan benle konuşuyordun ama olsun. ya hu kız gitti, merdivenlerden bay bay yaptı, baktı olmadı geri döndü ya. bizimde sabrımız var değil mi? saçların ikiye örmesi de yakışmamıştı canım. bir de bana soruyor " saçlarım nasıl olmuş kapsül teyze". beni sevecenlikten,garmele çevirmeyin Allah aşkına.

devamı elbet gelir.
devamını gör...
sevgili oğlum. pek dile pelsenk bir giriş oldu, olsun.
yani kendi koyduğun bedeli çekerken, bavulu toplayıp gitmekte neyin nesi? aaa sen dediğini yaptırmak icin blof kartını sahaya sürersen ben de sorgulama mantığımın devresini yakarım de mi?
- ben gidiyom
- nereye?
- bir eve
- ee faturaları kim ödeyecek?
- babam öder
- yemek?
- eee sen yaparsın
- aaa hiç kusura bakma,benim evim burası. ben evimin yemeğini yaparım. babanda evinin faturalarını öder.
- iyi bari, ben biraz daha kalayım.
kaşla göz arası, sen bazanın altından bavulu çıkart, kıyafetleri doldur. tamam anladık, özgür ruhlu bireysinde, dur yavaş gel.
devamını gör...
bu aralar mutfak marifetinle ablanı bir sıfır çatmadasın. cennette ağacın olacak sevdasına, sofrayı toplaman ayrı bir güzellik. tamam, söylediklerim tamamen pragmatist bir bakış açısı gibi gözüksede, öyel değil yani.

sen de, bir gün evleneceksin değil mi? başkalarının mutluluğunu paylaşmak çok güzel de, sıra size gelecek ya, işte ona o kadar sevinemiyorum. nereye kadar kızlara höt höt davranıp senden uzak tutabilirim ki, değil mi?
ne çok acı var. asmafilizi asma bizi. bir tek dileğim var mutlu ol yeter.
kalkakta fırına sütlaç verek. belki kuşlar geçer üstümüzden.
devamını gör...
sırf bakkala sigara almaya göndermek için istiyorum lan seni. tsit tsit diye dişinin arasından millete tükür diye istiyorum. yoksa yani kızlarımla gayet mutluyum. ama olursan eğer, beraber pes falan atarız, anlamıyo bu bizim tırrekler, senle kapışırız. kıps.
devamını gör...
sırf babanın ayakçısı olma diye korkuyorum seni doğurmaya, millete tükürüp tükürüp bana laf ettirme diye çekiniyorum. evet kızlar çok cazgır ama olursan eğer derslerini bırakıp 7/24 ps başında pes atarsın diye endişeliyim. bilmiyorum ne zaman olursun ama sen bana uy, boş ver.
devamını gör...
yavrum baban çok geç beni bulduğu için bu tarihten yazıyorum. ona sorsan hala hayatımızı yaşayalım önce der.yoksa ben seni yere atıp halıda yuvarlayacağım günleri iple çekiyorum..pikniğe gidip sıcak karpuzu denize koyarak sağutmayı başarıp seni şaşırtmak istiyorum. hangisi banyoda gözünü yakmaz diye şampuan reyonlarına bile bakıyorum.
anneciğin teee 2015 lerden sana bunları yazıyo baban napıyo? hiç! söyle bakalım beni mi seviyosun babanı mı?
son olarak annesi yer onu.
devamını gör...
hamza burak olacak adın biliyor musun. neden diye soruyorsan hamza dedemin isimi sülalede 30 tane erkek çocuğu var bir tanesinin ismi hamza değil,sen bu ailede gururla ismini söyleyeceksin farkının ne olduğunu yaşayacaksın herkes çağırır ve severken dedeme bakar gibi sevecek sen bu ailenin en özeli olacaksın.burak neden diyorsan o da peygamber efendimizin devesinin ismi farklı bir ambiyans uyandırıyor bende nereye gideceğini bilen biri yol gösterici gibi sanki o yüzden sen yolunu kendin bulacaksın oğlum.
devamını gör...
kız kardeşine, ya da bilemiyorum, ablana da olabilir, senden daha düşkün olduğum için özür dilerim çocuum. çünkü sen bilmezsin, ben de henüz tek tarafından tecrübe ettim ama, kızlar annelerinin yoldaşıdır.
fakat belli de olmaz, belki sen şahane bir adam olursun, belki kızım olmaz, sen olursun yoldaşım.
dikkat edersen babandan söz etmiyorum. çünkü ortada yok. vallahi onu merak etiğimden değil, ama seni ve kardeşlerini çok özledim oğlum.
devamını gör...
okuldan geldik. arkadaşını da eve davet ettin. hadi kurabiyeleri yediniz. lakin öyle tam manasıyla karnınızı doyurmadınız. boğuşmaktan ve minderleri sağlı sollu taşımanızdan kaynaklı galiba paso su içiyorsunuz. o değil ödevler de var. neyse hadi ödev her zaman var, bir ara hallederiz. arkadaşla oyun her zaman bulmak zor. yemekte halledelir.
devamını gör...
sözlükte bulunan bir ablaya, sana mona rosaa şiirini ezberleteceğimi söyledim. dün gece çalışmalara başladık. böyle sana uykudan önce kitap okuma evresi öncesinde, "ellerin ve parmakların ellerin bir nar çiçeğini eziyor gibi" kısmından giriş yaptık. sabahları öyle böyle uyanınca yatağını toplama sorumluluğun yavaş yavaş oturmaya başladı. bu güzel. hani böyle yorgan dikey halde yatağa yayılması lazımken sen yatay halde halıya doğru seriveriyorsun. baş ve ayak kısımları açıkta kalıyor. hadi misafir gelmeyecekse hiç ellemiyoruz. o pijamalar yastığın altında sanki futbol sahasının top rezervleriymiş gibi durmasını da geçtik. fakat sen işi uyanıklığa dökmeye başladın. okul kıyafetlerini giyinip, yatağa yatıyorsun. sonra beni çağırıp, üstünü örtürüyorsun. ben oğlum yatma zamanı değil, deyince yatmıyorum ki, yatağımı topluyorum, diyorsun. nasıl mı? ben yorganı dikey güzelce üstüne örtüyorum, sen o yorganın altından yorganı bozmadan yataktan çıkıyor, sonra sadece yastık kısmını düzeltiyorsun. ve böylece yatay toplama işlemini de ıslah etmiş oluyorsun.
şimdi, yatağı ben mi topladım sen mi?
devamını gör...
oğulların henüz okuma ihtimali olmayan notlar.

ahh oğluşum, sen olursan sana masal diye amâk-ı hayal'deki râcinin rüyalarını anlatıciğim. beni şimdiden affet.*
devamını gör...
daha doğmadan bi kaç sayfa karalamıştım bişiler, çevir çevir oku artık. zira ders çalışmamanla, yemek seçmenle, ipad oynamanla boğuşmaktan şu ara blog anneliğine pek vakit ayıramıyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar