ben farklıyım imajı yaratma çabası

sözlükler gibi interaktif ortamlarda sık sık görülen durumdur. insanlar çoğunlukla egolarını tatmin için geliyorlar bu ortamlara.
devamını gör...
ortam test etme ve bir sekilde soylenmeyeni soyleme gayretinden ileri gelir. ne kadar farkli imaj gorulurse gorulsun fark etmez o imaj yuzeyde veya derinden yine o kisi ile alakalidir.

yani ev kizi modunda olan biraz ev kizidir. cinsel icerikli tanim girenin libidosu dalgali kur gibidir. aman her dogruyu soyleyim diyen biraz patavatsizdir.
devamını gör...
bir zan cümlesi... insanları kelimelerle tanıyabileceğimiz suni bir ortamda farklı veya sıradanlığına ilişkin doğru yargıları nasıl oluşturabiliriz? belki gerçekten tüm tanıdıklarımızdan farklıdır ancak ifade gücü yoktur. bilemiyorum altan...
benim aklıma "monk" geldi direkt. öyle bir karakterin anormalliğini yazılarından çözemezdim herhalde.
devamını gör...
instagram ve tictoc nesli zaten kendini hep farklı görüyor. maraşta bir lisede birbirlerinin şiirlerini dinleyen 7 güzel çocuk gibiler bu memlekette bir daha nasıl yetişecek?
devamını gör...
ortamdakiler birbirini farketse , az biraz ilgilense böyle şeyler milletin aklına bile gelmez.
varlığından haberdar olunmayan insan yanlış hareketinde tepki alınca sırf farkedilmis olduğu için yanlış yapmaktan haz duyuyor.
mantıklı mı ? mantıklı .
devamını gör...
hayatta en zor olan işlerden biri beyin düşünce ve dil anlatım silsilesi ile diğerlerine aslında kim ve ne olduğunu %100 ifade edebilmek. daha da zoru bu ifadenin aynı kodlama serisi ile anlaşılması ve anlaşıldığı zaman da yankı bulması.

millet bir de olmadığı gibi davranarak bu süreci daha da zorlaştırıyor. şimdi bizi neden zora sokuyorsunuz arkadaşım. biz illa sizi dedektif gibi inceleyip çıkarım yaparak sahte olduğunuzu mu çözmekle uğraşalım.

hayat zaten zor azıcık akıllı olun ya. kendinizi böyle bir formata sokup ne elde etmeyi umuyorsunuz. tamam kısa vadede bazı kazanımlar elde edersiniz ama uzun dönemli çabaları olanlar lütfen olmaya çalıştığınız modeli bir yana bırakın olmak istediğiniz değil olduğunuz insan olun. yalancı/riyakar olduğunuz ortaya çıktığı an the walking dead zombisi misali yaşayan ölüden farkınız kalmıyor.
devamını gör...
koca bir neslin kulaklarını ve kaşlarını delgeçle taramasına sebebiyet vermiştir.
sen saçı pembe ve yana yatık punklar gibi gezmek istersin ama en sonunda bayramda sermet amcaya lokum tutarsın yavrum yapma öyle şeyler.
devamını gör...
artık çaba değil, huy haline dönüşmüş, bir davranış biçimi haline gelmiştir. genelde bu süreç annenin evladını "biricik" ifadesi ile sevmesinden mütevellit ortaya çıkar. tamam belki uç bir örnek, ama temel burada atılıyor arkadaşlar.

20 sene sonra güzel bir üniversite bitirip de, ayda 15.000 lira kazanamadığı için bir anda aslında çok da mükemmel olmadığını farkedip tükenmişlik sendromuna doğru yürüyen ve bu safhadan sonra da depresyona yönelik tavırlarını hayatın boş ve ehemmiyetsiz eğlence düzeninde arayan ve kendisine orada kıymet bulmaya çalışan insanlar ile doldu ortalık. çünkü biz daha ilkokul birinci sınıfa giderken bize eğitimin 1. olmakla anlam kazandığı düşüncesi empoze edildi. hayatımızın her safhasında bir maratona tabi tutulduk. ne için ? ev, araba, daha çok para... bu şeytan üçgeninin arasında sıkışıp kalmış aptallar olarak yaşadığımız bu dünya, günümüz şartlarında medyatik yahut popüler olmayanın hayattan silineceği içgüdüsünü de gayet güzel yedirmiştir.
devamını gör...
bu çaba tamamen çevre etkileşimiyle artışa geçiyor bence. çevrede kendinden farklı insan görünce ve özenme belirtileri gösterince evrimleşme süreci başlamış oluyor. duygusal olarak şahsiyetin tam oturmadığına delalet bence.
o sebeple güzel çevrelerde bulunuruz inşallah.
yıllar yıllar evvel güzel sanatlar bahçesinde eğitime başlayan kumaş pantolonlu, beyaz gömlekli gardaşların o 'ben farklıyım' imajını ters anlayıp mezun olurken dövmeli ve dövme yapan farklı ama nasıl tarif etsem farklı bir vücut yapısına büründüğünü ya da kibar, nezaketli arkadaşların efeminen /feminen bir moda ikonu olmasındaki imaj yaratma serüvenine, çabasına bizzat şahit oldum. inşallah orta yolu bulmuştur herkes.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar