ben gidiyorum arkamdan ağlayın ekolü

sözlüklerde sık rastlanan bir akım. kişi burada nickaltının bir ağlama duvarına dönüşmesini sağlamaya çalışmaktadır. "ben gidiyorum ha bak!.." "bak gidiorum ama"..
sonra "ne olur gitme" diyecek birilerini beklemeler.

yapılan istatistiklerde "ben gidiyorum" diyerek gidenlerin %70'inin sessiz sedasız döndüğü ortaya çıkar.
yani yazar geri geldiğinde nickaltına "ben geldim, selam dostlar" yazmaz.

hüzünlü şeyler hep daha fazla rating alır.
devamını gör...
bir yazar giderken ahırdan çıkar gibi selamsız sabahsız değil, selametle helallikle gidiyorsa helal olsun o yazara. bir kere bir yazar giderken selam ediyorsa çok şey bırakmıştır ardından. hiç tanım bırakmasın, en azından sevgi beslemiştir zamanında, onu bırakmıştır yetmez mi?

ama bir yazar giderken onun gönlünü almak yerine laf çakıp gülmelik tespitler yapmaya çalışmak,, hiş cogito sözlüğe yakışan bir şey değil.

not: bir şey söyleyeyim mi? ben kolay kolay kırılmayan, darılmayan, tavır yapmayan bir insanım. ama bir şeyler çöküyor bu günlerde üstüme sözlük. ben mim'im, noktayım. ben küsersem bil ki çok kırıldığımdandır.*
devamını gör...
herkesin içinde var olan ekoldür. sebebi, sözlükte yazmaya iten neyse, odur. psikolojideki karşılığını bilemeyeceğim ama bir şey var işte. bir şeyler yazayım, yazdıklarımı okunsun, artı veya eksi oylansın, gittiğimde de gittiğim fark edilsin, yunusçası, üç günden sonra da olsa duyalar, bir garip ölmüş diyeler, şöyle garip bencileyin.
devamını gör...
bu okula üç kez kayıt oldum, birilerini bana dur desin istedim: aslında bir deger görme arzusu, buraya efektif bir faydam var beni ciddiye alın istegi, çok insani üstelik. bu da söhret denen atın terkisine atlamaya meyilli ben gibi artizlerin kusuru iste! ama sonradan düsününce çok çocukça bir hareket oldugunu anlıyor insan ve utanıyor, bu da kazanç, ne diyelim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar