ben kadınım tadında sözlük başlıkları

bir erkeğe 18 erkeğin düştüğü yerlerde açılan, entry sahbinin kadın olduğunu belli etme maksatlı yazılmış yazılardır. ana hatlarıyla ertesi gün hapından, fazla kilolardan, erkek arkadaşlardan, ünlülerden, makyaj malzemelerinden, kadın-erkek ilişkilerinden falan bahseder. böyle başlıklar açabilmek için nick isminiz ebu ömer el bağdadi, ebu hamza el muhacir tarzı maskülen isimler değil köpüksüz kahve, poineee, umm maria gibi feminen isimler olmalı. nick ismi bulma sıkıntısı yaşıyorsanız xyzyapankiz, noktanoktakadin vs. kombinasyonları kullanın.

diğer bir yöntem sürekli kendinden bahsetmektir. unutmayın kadınlar kendilerini ilgilendirmeyen konularda asla konuşmazlar.
örnek hatalı entry:
s400: "ülkemizin güvenliğini tehdit eden dış güşlere..." (✕) yanlış.
s400 : "abd bize ambargo uyguladığı için kotex fiyatlarının artmasına...." (✔) doğru.

mesela kız kavgalarında sıkça duyduğumuz "sen benim saçımı nasıl çekersin" ifadesi saç çekmenin yanlışlığına binaen değil çekilen saçın kendisine ait olması dolayısıyla söylenmiştir.

nşa'da tanım içermeyen subjektif yazılar, yorumlar, anılar, "ayar" vermeye yönelik bkz.'ların silinmesi gerekirken bu kuralların size uygulanmayacağının bilincinde olmalısınız. zaman zaman aptal gibi yazın, hatta bunun farkında değilmiş gibi davranın. sadece bu yöntemi kullanarak bile normal şartlarda almanız mümkün olmayan + oyları, belki tanışırım favorilerini, nick altı entrylerini ve heyecanlı abilerin gönderdikleri özel mesajları garantilersiniz. hatta belki sizinle tanışmak isteyen birileri bile çıkar. ben şahsen 2009'dan beri çeşitli sözlüklerde yazarım. 89 iq'lu entryler yazarak aldığım etkileşimi başka hiçbir yerde almadım. hatta 2019 yılına kadar mesaj kutusu diye bir uygulamanın olduğunu bile bilmiyordum.

böyle başlıklar açacak arkadaşların uygulaması tavsiye edilen bazı diğer yöntemler:
entry sonlarında random gülüş atın sjkda.
sanki herkes sizi çok umursuyormuş gibi davranın, hatta buna inanın.
diğer kadınlar hakkında haset entryler girin.
dünya sözlük'te yazar olun...
devamını gör...
kadın olup kadınlıklarını belli edenlerde sorun yok ama erkek olup kadın gibi ya da kadın olup erkek gibi davrananlar var ki işte onlar biraz sorun.
devamını gör...
kozmetik ürünleri ile ilgili başlıklara yönelen haksız bir eleştiridir. ekşi sözlük'te herhangi bir ürün arattığınızda sayfalarca başlıkta iyi kötü kullanan insanlar fikirlerini yazmış oluyor ve faydalanabiliyorsunuz . burası bir sözlük piyasada bulunan bütün ürünlerle alakalı bilgi olması buraya artı değer katar google aramalarında faydalanılır diye düşünüyorum.
devamını gör...


gulmeme sebep olan bu resim geldi gözümün önüne sanırım burada görmüştüm bunuda

bi kadini erkek zannedip aga bro başkan diye hitap etsem sknti olur mu.
yada
tutup bi adama ben seni kadin zannettim desem neler hisseder acaba. en iyisi once insan zannedelim. yada zandan tamamen uzak duralim (;
devamını gör...
yalnız, başlık çok ilgimi çekti. neden 'ben kadınım diye bas bas bağıran başlıklar' değil de '...ben kadınım tadında' şeklinde açıldı? es geçiyorum... sözlüğe kayıt olma şartları arasında yalnızca erkekler ya da yalnızca kadınlar üye olabilir şartnamesi yok. bu yüzden her cinsiyetteki birey, kayıt olmanın ardından dilediği şekilde usulüne uygun olarak başlık açabilir. sanırım erkeklerin futbol ve döş muhabbetinin yanı sıra hanım yazarların da kozmetik ya da sosyal tespitlere değin başlık açmasının bir mahsuru yoktur. pardon ama, eline her tesbih alan kendini ağam paşam mı zannediyor, nedir?
devamını gör...
ilk tanımın tamamına katılmasam bile derli toplu, tutarlı bir tanım olduğunu söyleyebilirim... ayrıca metin içinde geçen

entry sonlarında random gülüş atın sjkda.
sanki herkes sizi çok umursuyormuş gibi davranın, hatta buna inanın.


ve

diğer bir yöntem sürekli kendinden bahsetmektir. unutmayın kadınlar kendilerini ilgilendirmeyen konularda asla konuşmazlar.
kısımlarına tam olarak katılıyorum...

not: amacın kadınsı başlık açma kriterlerini sıralamak olduğu bir tanım bu... alınacak, gocunacak bir şey yok, tanımlarında karşı cins rolüne bürünmeden cinsiyetsiz tanım yazabilenlerin alınacağı bir şey göremiyorum.
devamını gör...
kusura bakmayın eğip bükemicem bu saçmalığı. mücessem mahlaslı yazarımızın açtığı başlıkları hedef alan başka bir dandik başlık örneğidir.
sözlükte çirkeflik yapıp sağa sola salça olmaktansa yazar kendince ilgili olduğu başlıkları açmıştır. fesatlığı bir kenara bırakıp katılmıyorsanız dahi koca çenenizi kapalı tutun.
devamını gör...
basligi acan arkadas epey tecrübeli bu konuda sanırım. böyle başlıklar açabilmek için neler yapması gerektiğini bu denli detaylı anlatabildigine göre.
entryi okuyunca hiç böyle ciddiye alıp uzun uzun açıklamalar yapasım gelmedi. neyse şunu da şuraya bırakayım.
devamını gör...
kardeş dürbünümü acil açmam gerekiyordu dişiliğimi kullandım affet. * *

benim kadın olduğumu böyle başlıklarla anlayanlar ne bileyim biraz şeydir. rastgele on tanıma bakılsa yine anlaşılır kadın olduğum. aktif bir yazar cinsiyetinden bağımsız ne derece yazarlık yapabilir ki o yüzden bırakınız bilgimiz olan konularda dileğimiz gibi yazalım.
devamını gör...
vatandaşlarımıza yine gereksiz bir öfke seli yaşatan ve oldukça doğru tespitler de içeren başlık. dün biri fırça uzattı diye savaşa girmemize ramak kaldı, Allahtan orduları yoktu da sadece nota verdik. t.c vatandaşı olmak zor, ağır hayatlar yaşıyoruz. tahammülsüz, suratsız tipleriz. boğarız, akıllı olun.
devamını gör...
ilk entry'de yazılanların bir çoğuna katılıyorum. eklemek istediğim ya da farklı bir bakış açısı olması açısından, sözlükte yıllar yılı kadın olup, kadın olduğu anlaşılmayan bir çok yazar gelip geçti. bazı yazarların cinsiyetini anlayabilmek adına çeşitli zarflar da atıldı. peki neden kimin hangi cinsiyete sahip olduğu, bunu belli edip ya da saklamaya çalıştığı bu kadar önemli?

bak bu tip şeyler neden dikkat çeker veya neden önemlidir biliyor musunuz? mutlaka bir arayış yahut anlamsız bir kıskançlık söz konusudur. değilse buna niye bu kadar takılıp, eleştirme gereği duyasın ki? he ben sözlük içindeki bu toplumsal yaraya parmak basmak istedim de diyebilirsin, o zaman bunu tek bir kişi veya tek bir konu üzerinden örneklemiyor olmanız gerekir.

sözlük sırf düşünce ve bilgi aktarımı yapmak isteyen insanlar dışında, çok fazla ilgi odağı olmak isteyen, bakın ben burdayımcılarla da doludur. bunda da ben bir anormallik görmüyorum. daha doğrusu sosyal ortamlarda artık hiçbir şey çok anormal gelmiyor.

mesela ekşi sözlükte kadın olduğunu belli etmeye biraz korkarsın, alacağın mesajlar öyle olur ki, psikolojik olarak sarsılabilirsin, fakat dünya sözlük gibi herkesin az çok birbirini tanıdığı ve görüştüğü bir ortamda bundan çekinmezsin. anlatabildiğimi düşünüyorum.
devamını gör...
sözlük anayasasında "kadınsal başlıklar format dışıdır." gibi bir ibare vardı da biz mi bilmiyoruz. ansiklopedi formatından kurtulabilmesi için hayat tecrübelerine yer verilmesi sözlüğün daha büyük kitlelere ulaşması açısından önemli değil mi? şu ortamda sanki bir kadınlar ilgi budalası kıvamında tavırlar sergiliyor gibi algı oluşturuluyor ya gerçekten gülüyorum. format dahilinde insanı ilgilendiren tüm başlıkların sözlükte yer almasından yana olunması kadar doğal bir şey yok. "külotlu çorap", "penti", "bb krem" gibi başlık altlarına yazıldığında "ahaha, işte turnusol başlık" modunda tavırlara anlam veremiyorum. erkek temalı başlığı açıldığında hiçbir zaman "ooo bak bu da erkekmiş, hımm işte erkekliğini göstermek istiyor." diye düşünmedim. lütfen siz de zandan biraz uzak durun. *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar