ben onu tavlarım iddiası

tavlamak kelime anlamıyla aslında su ile yumuşatmak anlamna geliyor. tavlama iddası sert duruş gösteren ya da ulaşılamayacak gibi hissedilenlere uygulanır. * kişiyi çözememe, ulaşamama durumunda karşı taraf atağıdır. karşıdakileri dürtüler ve aslında fark etmeden kişinin yaptığı manipulasyondur. çözme dürtüsüyle koşan kişi, neyi çözeceğini bilmeden koşar. * ardından koşulan kişi ya bilirek ya da bilmeyerek içsel haz alıyordur. *
devamını gör...
ortaokul, lise yıllarında ergenlerin birbirini gaza getirme cümlelerinden.

o yıllarda bir eğlenceydi bu. tanışma sürecini bir ilişkiye getirmekten ziyade medeni cesaret antrenmanıydı.

gıyabında konuşulan karşı cinse çıkma teklif edilir, sonra da yavşayan suratla arkadaşların yanına geri dönülürdü. 

tavlamak değildi mesele birkaç kelam edip cevabı bile beklemeden iddiaya konu teklifi yapabilmekti. naif bir yanı vardı, eğlenceliydi. 

bahse değer kısmı ise bu eğlenceli şakayı hayat felsefesi eyleyip çabalayan eşekler ki yaşını başını almış bu eşekler başka işleri yokmuş gibi ortamda adı geçen kişiyi ben tavlarım tribine girerler ve sonrasında harekete geçerdi.

bu iddianın bir de filmlerde karşılaştığımız biçimi var. türkan şoray'ın 1970 yapımı birleşen yollar'ından how to lose a guy in 10 days'a birçok yönetmen bu sulu zırtlak iddianın etrafında şekillendirmiştir filmlerini.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar