beni kör kuyularda merdivensiz bıraktın

hani bir şeyin sadece sizin olmasını ve kimsenin bu şeyi bilememesini, duyamamasını, görememesini istersiniz ya, işte bu şarkı da öyle bir şeydir. her zaman dinlemeye kıyamazsınız. sadece belli zamanlar belli anlar, belli ruh halleri için saklıdır bu şarkı. eskiyeceğinden korkarsınız belki de... bir başınayken üzerinize efkar çöktüğü bir anda dinlersiniz. gerek bestesi, gerekse güftesi ruhunuzu kanatır. belki o an bir boşluktasınızdır. neye kederlendiğinizi bilmezsiniz bile. o an en son bu şarkıyı hangi düşünceler içinde dinlediğinizi hatırlar ve o an hangi düşüncelerde olduğunuzu düşünürsünüz. böyle size özel bir şarkıdır bu. ve bir gün hayatında klasik türk müziği dinlememiş bir arkadaşınız gelir ve "abi yeni bir şarkı buldum süper dur dinleteyim" der. ve o an şaarkıyla aranızda olan bu mahremiyet hali darmadağın edilmiş olur. bir anda her yerde bu şarkı dinlenir ve herkesin dilindedir artık. işin acı yanı ise popüler kültürün ürünü olan bir dizi sayesinde popülerleşmiş ve post modern dünyanın çabuk tüketilir nesneleri arasına sokulmaya çalışırmıştır.
devamını gör...
güfte, bestede yeniden anlam kazanmıştır sanki. bu yüzden mana iki kere işler ruhunuza. ve ille de * ya münir nurettin selçuk'tan ya da timur selçuk'tan dinlenilmeli.
devamını gör...
hayran olduğum cümle. nasıl tarif etsem halimi diye düşünürken, dönüp dolaşıyor aklımda kelimeler... sonra, her çabamın sonu bu cümleye varıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar