benim dedem de başörtülüydü

başörtüsü başlıkları o kadar tuttu ki bugün, artık çeşitli kombinasyonlarla girilen tanımlardan biri. yeter diye ağlasam sesisimi duyurabilir miyim diye korkmaktayım. banyoya gidip küvete uzansam, bileklerimi mi kessem acaba nasıl anlatsam yeter be kardeşim yeter.
devamını gör...
eskiden siyasetçiler malzeme yapılıp mizah konusu olurdu. gırgır geçilirdi her biriyle.
gelin görün ki bu anlayış kısıtlandı, engellendi, yasaklandı.
son on yılda artık siyasetçilerin ağızlarına sakız olmuş konular dalga konusu oluyor ve bunlar yapılırken muhataplarının üzüldüğünü hiçbiri iplemiyor...
muhatapların (ki bu bir tek türban meselesi değil, daha bir çok konu. mesela; kemalist süslü ihtiyar kadınlar, kötü kokan kürtler vb. iğrenç geyikler...) bir dur diyesi gelmedikçe bu işkence devam eder.
devamını gör...
bir imam hatip mezunu olarak her yerde mağduriyet oluşturulmasından bıktığımdan mütevellit bana çok sıcak gelen cümle.
marmaray-yenikapı istasyonu'nda (elinizi vicdanınıza koyun ben de kökten muhafazakar bir ailenin evladıyım) önder her sene bu tür temalarla sergi yapıyor fakat hangi sol derneğe izin verdiler. kendi kendimizin sonunu getirmemek için bu mağduriyet sevdasından vazgeçilmeli.
devamını gör...
e bu iktidar 15 sene sonra başörtüsü mağduriyetini tamamen ortadan kaldırdı hamd olsun. bu konuda yapılan her icraat nedense seçimlerden önce yapıldı hep. islamı siyasete alet ediyorsunuz dediğimiz zaman da kızıyorsunuz. getirdiğiniz başörtüsü serbestliğinin yapışık giyim ile kombinlenmesinden hiç bahsetmiyorum bile.
devamını gör...
fotoğraflarla kanıtlayabileceğim gerçek. arapların ismini bilmediğim bir başörtüleri var. mısır ve arabistan'dan da dedemin böyle fotoğrafları mevcut.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar