benim okulumda evrimi savunamazsınız diyen müdür

sevindiğim haber. çünkü evrimin kayıp halkası bulunmuş. kanlı canlı öğrencilerin karşısında.

edit: birden fazla kayıp halka bulundu. *
devamını gör...
alnından öpülesi müdür. bize böyle adamlar lazım. 200 yıllık, ne idüğü belirsiz, delilsiz mesnedsiz, masallarla dolu bir teoriyi bilim diye yutturmaya çalışan firavun sihirbazlarına ağızlarının payı verilmeli.
devamını gör...
halt etmiş, haddini aşmış müdürdür.
inanırsın ya da inanmazsın, bilime dair her türlü hipotez, teori tartışılır, hele okullar da mutlaka tartışılmalıdır.

okulun kendinin olduğunu sanması da ayrı bir vehamettir zaten.
gülünç ve vahim kısıtlama getiren, ciddiye alınmaması gereken varlıktır.
devamını gör...
(bkz: benim okulum)
çay koyması gereken müdürdür, aksi yöndeki argümanlarını ortaya koyar, çocuklara ilimle, izah ederek yaklaşır, derdini anlatırsın. yasaklama ancak korkak işidir, ayrıca daha fazla çocukta evrim ile ilgili merak oluşturur.
sonra bağırmayın lan "genşler neden böle oliii" diye.
devamını gör...
Allah akıl fikir versin bu abiye de, "amma iyi yapmış." diyenlere de. okumaz, araştırmaz, hakikatle işi yok, tek derdi -velev haklı inancından beslenen- önyargılarını haklı çıkartmak olan ve dahası gücü yeterse bu uğurda yapmaktan çekinmeyeceği şey olmayan bir garip köylü muhafazakârlığına kaldık. bilim, araştırma, tartışma, müsâdeme-yi efkâr falan hak getire. varsa yoksa bu adamların doğrusu.

adama bak, bir de okulu mülk edinmiş. yani herkes bu adamın kanaatini paylaşacak, alternatiflere hakkın yok veli de olsan öğretmen de olsan öğrenci de olsan. okul onun olduğuna göre işine geliyorsa. sen sabır ver Allah'ım.

şunu da şöylece ekleyeyim (#1521687)
devamını gör...
biz çocukken yaratılışı savunmak çağdışı ve gericilik addedilirdi. ortaokulda fen dersinde Allah yanıtı verdiğimiz için öğretmen tarafından çok cahilsin keşke ölsen ayarı yediğimizi hatırlarım. demek yalnız çelik değil, zaman da değişiyor. vay be!
kişi.
devamını gör...
valla şimdi sol portal "allah birmiş" dese ateizm yahut çok tanrıcılık opsiyonlarını gözden geçiririm. o derece. **


neyse, ama eğer haber doğru ise hala aynı aptal muhabbet. bizim kesimde kafa yapısı itibari ile zırnık değişme yok. şaşırtan bir durum da değil.

sen evrimi tatıştırmazsın.

neden?

ya islamla doğrudan ilgili olabilecek sadece bir ihtilaflı hususa sahip olduğundan(zira klasik alaturka kafa yapısı "bir yeri uymuyorsa külliyen çöpe atalım, yararlanmayı falan düşünmeyelim" şeklinde bir mantıksızlıktan müzdariptir malesef), yahut "batı menşeili" diyip ne olduğuna dahi kulak tıkayıp, seni kandırıp kandırıp kandırmalara doymayan bir takım kanaat önderinin söylediklerini baz alıp "gavur oluruz mazallah" gibi çocuksu kaygılarla... pardon, "hassasiyet". kırmayalım seni şimdi.

onun haricinde, merak etme paşam, zaten gavur vermez sana bu teoriyi. kendi keşfetmiş anasını satayım. heriflerin tarımda, hayvancılıkta, mikrobiyolojide, genetikte elzem şekilde yararlandığı bir "framework"ü neden sana verip de seni kalkındırsın ki?

adam bunla seçilim dinamiklerini keşfetti, hayvan ıslahatını, melezleştirmeyi falan geliştirdi. her sene yeni aşı geliştiriyor herifler çatır çutur "her yerde çökmüş evrim teorisinin" seçilim-sürüklenme dinamiklerini kullanarak. sonuç olarak sen tarım politikalarında hacet deryası durumundasın, daha kendi toprağını nasıl kullanacağını bilmiyorsun. herif refaha ermekle kalmıyor senin çoluğuna çocuğuna da dayıyor aşıyı bir yandan.

ama sen "meleklerin kanatlarını eksik sayarsak çarpılırız alimallah" kafasından takriben bir 300 yıldır çıkamadığın için sana iki evanjelist - cia fonlamalı "evliyalar şehitler sevabı kazanası, Allah'ın başımızdan eksik etmeyesi kanaat önderleriyle" iki üç "günah-haram-küfür" retoriği çektirip vurur sopayı, alır ağzından iki kuruşluk kuru lokmanı böyle.

sen tartıştırmazsın, işte bu yüzden de ne tarım yapabilirsin, ne genetikte zırnık ilerleyebilirsin, ne de mikrobiyolojide.

evet, konuşturma hacı evrimi. konuşmasın gençler böyle "karanlık batılı şirk işlerini". sevap kazanmaya devam etsinler. aşısını, etini, buğdayını gavurdan alarak. üretemeyerek. köle olarak sevap kazanmaya devam etsin bu ümmet. aynen ! çok büyük bir hizmet yaptınız yani Allah razı olsun evliyalar şehitler sevabı kazandınız bravo!
devamını gör...
evrimi biyoloji dersi müfredatından çıkarıp felsefe dersi müfredatına koyan eğitim sisteminin hakettiği müdürdür.

böyle böyle deve sidiği içmeye kadar gidicez hadi bakalım. kilise yıllarca dünya düzdür diye diretti sonuç bilimin kazanmasıyla oldu 3 5 tane gerizekalının kendini Allah (mesih=baba her neyse) zannederek vardığı bir yanılgının sonu hristiyanların yoğunluğunun kiliseye ve dine cephe almasına sebep oldu. bizim papalık kilise gibi bir düzenimiz de yok işin sonu nereye varacak merakla bekliyorum.

t:gelecek nesillerde ki ateist sayısını artıracak eğitim sisteminin müdürü.
devamını gör...
eğitimci değil militandır. eğitimci sadece sınavlarda yeterli not alacak kadar öğretmekle değil; öğrencilere düşünmeyi, sorgulamayı da aşılamalı. söylediğim şey konu evrim teorisi ile ilgili değil sadece.

belki de evrim teorisi nin ona göre gerçek olma olasılığı dahi korkutuyordur bilemeyiz. ayrıca evrim teorisi bir hipotez değil, sınanmış bir teori. hülasa bir eğitimcinin böyle bir şey deme hakkı yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar