berat albayrak'ın baş döndüren ekonomi diplomasisi

özellikle banka bilançolarını güçlendirecek ve aktif kalitelerini artıracak adımlar ile, türkiye'ye 5 yılda milli gelirin yüzde 10'undan fazla kaynak sağlayacak tasarruf stratejilerini anlattı. albayrak, daha fazla detayın kısa süre içerisinde ilgili kurumlar tarafından kamuoyu ile paylaşılacağını ifade etti. albayrak ilk gün ayrıca, avrupa ı̇mar ve kalkınma bankası başkanı suma chakrabarti ve heyeti ile de bankanın türkiye yatırımları ile ilgili bir toplantı yaptı.

tasarruf diyor hala. ilerleme falan demiyor baksana. dolar akşama 6 olur kesin. damat out yetherrrrrrrr.

maalesef ahaber ciddiye almayın pek
devamını gör...
"edinilen bilgilere göre, bir yatırımcı, "ağustos ayından sonra türkiye'nin bu zorlu virajı dönebileceğini düşünmüyorduk" ifadelerini kullanırken, bir başka yatırımcı ise, "ortaya koyduğunuz 6 aylık performans takdire şayan. bu başarılı performans piyasalar açısından çok önemli mesaj ve kredi oldu" şeklinde konuştu.."

(bkz: hahahah)

ulan a haber Allah seni davul etsin dedirten görüşmeler.

lan bi de küresel güçler diyerek büyük resim pazarlayanların, dünyada parayı yönlendiren finans şirketleriyle olan görüşmeleri cicili bicili yedirmesi ayrı bi siyasal islam omurgasızlığı.
devamını gör...
--- sputniknews ---

ünlü yatırımcıdan albayrak'a tavsiye: yatırımcı toplantılarıyla vakit kaybetme, direkt ımf’ye git

gelişmekte olan ülke ekonomileri konusunda uzman ekonomist timothy ash, twitter üzerinden hazine ve maliye bakanı berat albayrak’a "yatırımcı toplantılarıyla vakit kaybetme, doğrudan ımf’ye git" tavsiyesinde bulundu.

ünlü yatırımcı ash, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "albayrak'ın yerinde olsaydım, washington'daki yatırımcı toplantılarını iptal eder, s-400 meselesini çözmeye odaklanır, ımf ile oturur yeni ımf programın nasıl şekillendirileceğini netleştirirdim. d.c.'de başka konularla vaktinizi boşa harcamayın" ifadelerini kullandı.

https://tr.sputniknews.com/...

--- sputniknews ---
devamını gör...
posta gibi yavaş yavaş yandaşlaşmakta olan gazetelerce sürmanşette ve ekonomi sayfasında övülen diplomasiler. türkiye'nin son 15 yılda ekonomide uçtuğu ve dış mihrakların bu yüzden sayın bakanı hedef aldığı falan da yazıyordu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar