berat albayrak'ın imf ile görüşme yapacağı iddiası

çok da mantıksız gelmeyen iddia. işin içinden çıkılmaz bir hal aldı.

damat'ın imf ile görüşmek için washington'a gittiği iddia ediliyor.

haber
devamını gör...
seçim sonrası imf ile masaya oturulacağı söyleniyordu. imf'den borç alsak da imf'ye borç veren ve hiç borcu olmayan bir ülke olacağımız da gerçek. tabi akp örgütü sempatizanları açısından.

devamını gör...
washington'a gidip, içinde seçimlerden önce hakkında soruşturma açılan jp morgan'ın da olduğu bazı yatırım şirketleriyle görüşmüştür. görüşmenin olduğu gün kur 5.80'in üzerine çıkmıştı, jp morgan'a açılan soruşturmanın sebebi de kur beklentisini 5.90 olarak açıklamalarıydı.

ekonomiyle oyuncak gibi oynuyorlar, imf'den borç almayacağız, kaynağı içerden bulacağız dendi. şirketler batmasın diye de kurumların vergilerini azaltıp doğrudan çalışandan alınan vergiyi arttırdılar. orta sınıfı(avukat, doktor, mühendis vs.) vergilerle daha da ezecekler, bu grup da ülkeden kaçmaya devam edecek. ülke okuyup kendini geliştireni eziyor, bir nesil daha heba oldu.
bazen sokakta, akraba ziyaretinde vs. karşılaştığım çocuklara büyüyünce ne olmak istiyorsun diye soruyorum, 7 yaşında çocuk özel harekatçı(pöh) olacam diyor, sebebini soruyorum, fetöcülerle savaşmak için diyor.
peki hani bilim? teknoloji? diyorum, bilimi bilim adamları yapsın bizim işimiz dağlarda diyor(burası şaka).
biz küçükken doktor olmak istiyorduk lan insanları iyileştirelim diye. çocuğa bak.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar