berfin özekin

erkek şiddeti mağdurlarından biri. eski sevgilisi ozan çeltik tarafından yüzüne asit dökülmüş ve yüzünün büyük kısmıyla gözü yanmış. varlığı bir türlü kabul edilmek istenmeyen erkek şiddetinin boyutlarını görmeniz için fotoğrafı atardım ama bakmak yüreğimi parçalıyor. atmayacağım. araştırın ve görün isterim.

erkek şiddeti diyerek cinsiyetçilik yaptığımı düşünebilirsiniz ancak bunun başka bir adı yok. tüm dünyada bu tür şiddet olayların inanılmaz büyük bir kısmı erkekler tarafından gerçekleştiriliyor. tek tük çürük elmaya bağlanamayacak kadar fazla olan bu insanların bunu yapmayı kendinde hak görmesi ve her ne kadar bu olaydaki mahluk tutuklanmış da olsa geri kalan şiddet eylemcilerinin büyük bir kısmının rahatlıkla hukuktan kaçabilmesi çok, çok büyük büyük bir problemin varlığını gösteriyor.
devamını gör...
ayşe arman aracılığı ile yaşadıklarını anlatan, hayatına kaldığı yerden devam etmeyi amaçlayan genç kardeşimiz. olan biteni detayı ile anlatmak belki özet geçmek isterdim ama benim açımdan dayanabileceğim bir şey değil. çok üzücü, çok korkunç bir facia kızın yaşadığı. yürek dayanmaz.

köşe yazısı
devamını gör...
bir alimin " çocuklar sizin değildir, yani sizin malınız değildir. onlara istediğiniz gibi davranamazsınız, onlar size emanettir ve onlar ayrı birer şahsiyettir ..." sözlerinden sonra aklım almıyor;
kendi çocuğumuza bile bir fiske vurmaya hakkı olmayan bir insan nasıl olur da birisinin hayatını karartacak yaralar bırakabilir ?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar