bergen

bergen varsa ağrı, yara ve kin vardır. sesindeki kanamanın gözünü kızıla boyaması boşuna değildir elbet. o ses, o fiyakalı yara ve asla azalmayan o acı...

devamını gör...
bende dahil insanlara kendisini bu kadar sevdirmesinin sebebi şarkılarındaki geçen o acılı hüzünlü hayatı bizzat yaşamış olmasıdır , o hüzün o acı sesine yansımıştır.
devamını gör...
yaşadıklarına bakınca harbiden acıların kadını olduğuna kanaat getirdiğim büyük sanatçı.

adana'da bulunan ........ isimli aile müzik gazinosunda , 8 ay sahne alması karışılığında , yeni bir otomobil vaadi ile kandırılmıştır . gazino ortaklarından olan ....... isimli üç çocuklu evli şahsın , hediye olarak bergen ' e verilen otomobile zamanla oluşan sebeplerden dolayı gelen hacizi sözüm ona kendisi ödeyerek , iyilik yapmış izlenimi uyandırsada , böyle bir durumun gerçekliği söz konusu dahi olmamıştır . gazino ortaklarından olan åžahsın bergenin üvey ebe annesinin evini yaktırması ve sahte evlilik cüzdanı ile o yıllarda sahtekarlık yaptığı bilinmektedir .

adana ' da ....... isimli şahsın , bergen ' i tehditle mekanında çalıştırması burada 8 ay sürmüştür . sonrasında ........ isimli şahıs 1982 yaz sezonu zamanı izmir alsancak ' ta bulunan arkadaşının olan ....... isimli mekana zorla götürmüş ve sırtından çok ciddi gelirler elde etmiştir .kendisini herkese kocası olarak tanıtan bu şahsın gerçekte bergen ile hiçbir ilişkisi bulanmamaktadır evli olsalar idi muhakkak devletin kurum ve kuruluşlarında bir kaydı bulunurdu , fakat aksine hiçbir kurum yada kuruluşta evli olduklarına dair bir belge yada sözcük yer almamaktadır . basında dahi bergen başkasının baskısı altında konuşmuş olup gerçekleri yansıtamamıştır . bergen bu acılara fazla dayanamayıp ........ isimli şahsın zorla çalıştırdığı mekandan , bütün gerçekleri türk emniyetine anlatmak için kaçma girişiminde bulununca , şahsın yakınları tarafından yakalanıp çıkan tartışma sonucu 31 ekim 1982 (pazar) günü akşamı 23 : 00 sularında kendisini zorla çalıştıran şahsın bir yakını tarafından yüzüne kezzap attırarak bergen ' in sağ gözünü kaybetmesine neden olmuştur .

1982 yılı sonunda bergeni zorla çalıştıran şahıs , suça teşvik ve azmettirme davası sonucunda tutuklanarak izmir / buca kapalı cezaevine konulmuştur . bir müddet burada yatan şahıs , sonrasında niğde yarı açık cezaevine nakil edilmiştir . ( bu zaman diliminde bergen yüzüne kezzap atan şahsın yakınları tarafından zorla çalıştırılmaya devam etmektedir ) .basını yanıltma amacı ile bergen , cezaevinde tutuklu bulunan şahsın yanına , ''görüşme '' adı altında zorla götürülmüş , basına karı koca izlenimi verilmiştir . fakat bunda bergenin hiç bir katkısı bulunmamakla beraber , kendisine uygulanan baskı altında bu olaylar gelişmişdir.
bergen 1987 yılında sahneye çıkmaması üzerine adana da sol bacağından bıçaklanmış ve öldürülme korkusundan suçluları da açıklayamamıştır. 1989 yılı nisan ayında cezaevinde bulunan şahıs , o tarihte yapılan genel af ile tahliye olmuştur . tahliye olduktan sonra bergen ' i tekrar baskı altına alarak , ciddi gelirler elde etmeye devam etmiştir .

bergen'e suikast ;

bergen yıllar geçmesine rağmen içinde herzaman var olan yurtdışında bulunan ilk ve son sevdası olan ,
göksel isimli şahıs ile bir araya gelme hazırlığı içerisindeyken , ''yıllar affetmez '' kasetinin tanıtımı için son durağı olan kayseri'den dönerken , mersin pozantı karayolu çamalan mevkiinde, bergeni zorla müzikal mekanlarda çalıştıran şahıs ve şahsın v.. isimli üvey kardeşi ile atilla........ isimli silahlı adamları tarafından haince pusuya düşürülmüştür.
olay tanıklarının anlattıkları ifadeye göre ölmeden önce bergen'in ''beni sevdiğimden siz ayırdınız , hayatımı mahvettiniz , düşün yakamdan artık '' dediği söylenmiştir . 14 / 08 / 1989 günü sabahı hakkı rahmetine kavuşmuştur .
bergen'i öldüren şahıslar 01......... adana plakalı otomobil ile olay yerinden 4 kişiyle kaçmışlardır..
devamını gör...
halkın ve devletin gözleri önünde, herkese öldürüleceğini söyleye söyleye öldürülmüş bahtsız kadınlarımızdan yalnızca biridir. bu gibi zavallı kadınlarımızın sırtından para kazanıp hemde işkence hayatı çektirenlerde maalesef sokakta erkek diye, delikanlı diye gezmektedir. aslında kafese kapatılmamış vahşi hayvanlar oldukları bilinmesine rağmen her dönemde oldukları gibi şimdilerde de sokaklarda, aramızda insan kılığında dolaşmaktadırlar.

bu idam cezasını kim kaldırmışsa, mecliste oylanırken kimler el kaldırmışsa hepsi bu cinayetlerden bir şekilde sorumlu olacaklardır. bu dünyada olmaz belki ama öbür dünyada zavallı mazlumların, ömürleri heba edilmişlerin iki elleri yakalarında olacaktır inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar