berkin elvan

çocuktur, sadece çocuk.
polis tarafından ölümüne uyutulmuştur.

uyan be çocuk, lütfen uyan.
devamını gör...
polis tarafından gaz kapsülü ile kafasından vurulan ve hala komada olan çocuk. onu bu hale getiren alçak aramızda dolaşıyor, belki akşam evine gidince çocuğunu seviyor, başkasının çocuğunu ölüme terk ettikten sonra ve hiç vicdanı sızlamadan destan yazmaya devam ediyor.
uyan berkin lütfen uyan.
devamını gör...
dhkpc nin sokaklara sürdüğü bir çocuk. tıpkı kendisini patlatan, bir kaç kişinin canına kasteden halkın çocukları ecevit şanlı, ibrahim çuhadar gibi devrimci. şimdi canına sahip çıkarlar öbür gün elinde bomba ile ya gazi karakoluna ya engin çeberin göz altına alındığı istinye karakoluna basmaya giderler. evet çocuktur, dhkpc sahip çıkmıştır. polisin şiddetinin yanında dhkpc nin yavşaklığını da biraz eleştirseniz o zaman daha samimi olursunuz. abd elçiliği bombacısı ecevit şanlıyı polis bir saat içinde nasıl tespit etti biliyor musunuz? eylem sonrası kopan kafasının fotoğrafını bilgisayara yükledi ve yüz tanıma sistemiyle tespit etti. umarım bu kardeşimiz yıllar sonra kopan bir uzvundan tespit edilmez.
devamını gör...
vicdansız insan müsvettelerine ve polis postalı yalayıcılarına,14 yaşında olduğunun ve şu anda ölümle cebelleştiğinin hatırlatılması gerekendir..
devamını gör...
teror orgutleri tarafından bazi ulkelerde kandirilip din adina cepheye surulen 14 yasindaki cocuklari alkislayan guruh tarafindan terorist ilan edilen cocuk.cebinden de atom bombasi cikmis bunlara gore.vicdaninizi aldirmissiniz kurtajla haberiniz yok.
devamını gör...
andavallı insan müsvettelerinin dhkpc nin bu çocuğumuzu kullanmasına tek kelime etmemesi, sahiplenmesi ayrıca üzüntü vericidir. 14 yaşında yaz kamplarıyla şimdiden kandırmaya başlıyorlar. sonra başka bir kamp var lavrion kampı arattırın neredeymiş bir öğrenin. kaç kandırılmış çocuk bomba eğitiminde paramparça olmuş veya türkiye de kaç ana kuzusunu paramparça etmiş. 14 yaşında bir çocuğun yaralanması için oh iyi oldu demek insaniyetten nasibini almamış olmaktır. ama o çocuğun geleceğini karartanlara sırf bu yönetime zarar veriyor diye ses çıkarmamak daha vahim bir durumdur. çocukların yeri ne cihattır ne gezi parkıdır daha küçüktür onları abisi ne verdiğin taşı fırlatabilir ne de verilen hücum tüfeğini. boyu kadardır zaten. bu örgüt hayata dönüş operasyonlarında tepki için kendini yakmayan militanlarını ellerinden parmaklıklara bağlayıp vücuduna naylon sararak yakmıştır belki de dhkp c yaraladı bu çocuğu olamaz mı.
devamını gör...
gaz bombası ile kafatası parçalanan 16 yaşında bir çocuk. "ya o saatte orada ne işi vardı" diyene yazayım: öfkeli,umutsuz, yoksul çocukların inadını bilmiyorsanız, bıdı bıdı etmeyiniz.
devamını gör...
gencecik bir çocuk insan olan anlar bu siyasi görüş malzemesi değildir. berkin elvan diyip arkasından ekmek almaya çıktı poliste kafasına biber gazını ateşledi demek sadece arkadaş ben siyasi ideolojime çok güzel bir malzeme buldum demektir. yoksa hastane tutanakları yalan söylemez.

yıllardır mhp'nin yaptığı şehitler üzerinden siyaseti şimdi chp ve iktidarın düşmesini isteyen marjinal gruplar yapıyor. siz ne ara bu kadar ölü sevici oldunuz. yazıktır günahtır ayıptır...

http://https://twitter.com/...

devamını gör...
bu sabah saatlerinde vefat etmiş. bu giden kaçıncı can oldu, ulvi amaçlarınıza değdi mi bari.
devamını gör...
ölmesinde hem gezideki marjinal grupların hem de ortalığı yumşatacağı yere kendi tabanını kemikleştirmeyi seçen bb'nin suçu var. evet gezicilerin hepsi masum değil, bb'nin ayrıştırıcı tavrı kabul edilemez. sonuç 14 yaşındaki çocuk vefat etti. Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
o gaz kapsullerinin uzerinde "direk olarak insana nisan almayin" ibaresi varken "polislere emri ben verdim" diye boburlenen bir basbakanin uzerine kalmistir diger yuzlerce genc gibi bu gencin de vebali.

isin kotu yani o ekmek almaya gidiyordu, diger "cocuklar" ekmegimizi calmaya devam ediyor serbestce.
devamını gör...
kar yağdığı zaman bile dışarı çıkarken kayıp düşermiyim diye dikkat ederiz , böyle bir çatışma ortamında ekmek almaya gitmek veya göndermek pek inandırıcı değil, gerçeği tam olarak bilmiyoruz. öyle bir ortamda kafana herşey gelebilir. sonuçta yazık oldu. suçlunun suçsuzun birbirine karıştığı bir olay.
devamını gör...
ekmek almaya giderken kafasına isabet fişek yüzünden öldüğü iddia edilen 16 yaşında bir çocuk. biraz önce bir fotosunu gördüm şu http://twitter.com/sosyalge... resimde ki kişinin kendisi olduğu iddia ediliyor. açıkçası o ortamda kimse çocuğunu da ekmek almaya göndermez. ölümünde devlet kadar ailesinin de suçu vardır. 16 yaşında çocuğun o ortamda ne işi var?

ayrıca gezi olaylarında ölen bir alevi vatandaşımız dahadır.
devamını gör...
an itibariyle çıkan olaylar nedeniyle eşimi arayıp olaylar var mı? aman sakın dışarı çıkma diye uyarıyorum...

bir anne, bir baba kendi canından kanından olan birini o savaş alanı gibi olan bölgede ekmek almaya gönderiyor.

canııııımmmmmm yavrummmm diye ağladığı ama savaş meydanına ekmek almaya gönderirken aman oğlum dikkat et sakın kavganın olduğu yerde durma diyen annenin oğlu.

not : hiçbirşey ima etmeden yazıyorum bu gençte diğer ölen 5 genç gibi aleviymiş.
devamını gör...
yorumlara bakıyorum yine kendimi zor tutuyorum.
yav velev ki bu çocuk gösteri için orda olsun 14 yaşında ve kasıt ihtimali yüksek bir kapsülle öldü bu çocuk, siz daha yok gösterici miydi yok ekmek almaya mı gidiyorduyu konuşuyorsunuz bu size ne kadar normal geliyor, var mı 14 yaşında bir çocuğunuz hadi çocuğunuz yok var mı 14 yaşında bir kardeşiniz hadi o da yok hiç 14 yaşında olmadınız mı. *
ne kutsal ne dokunulmaz hükümetiniz varmış bunca mazlumun ahını ve canını aldıktan sonra yıkılsın o iktidar.

devamını gör...
çocuk.

evet çocuk,
dünyanın her köşesinde yaşayan çocuklardan bir çocuk,
dünyanın her köşesinde erken yitip giden çocuklardan bir çocuk;
ekmek almaya gidiyormuş,
aleviymiş,
birileri "acaba maskeli bir gezici miymiş"
şimdi o çocuğun hayatı mişli geçmiş
çadırları yakıp
ülkeyi aleve boğmak hesabının bir kurbanı daha,
cenazesi yarın mış,
kim bilir kara gölgeler yine birilerinin peşinde miymiş;
şimdi o çocukların, gençlerin hayatı mişli geçmiş
başımız sağ olsun,
mevlam cümlemizi "hepinizin evlerine ateş düşsün" bedduasından korusun.
hadi dostlar berkin ruhuna bir fatiha yollayalım.

devamını gör...
devletin acımadan canını aldığı çocuklardan biri. bizde bir devlet geleneği oldu çocuklarını öldürmek, evlat katlinin bir değişiği işte. polise sapanla taş atmış da, aslında örgüt militanıymış da, ekmek almaya gitmiyormuş da falan filan... bahane üretip duranlara şaşıyorum, yahu çocuk bu, ölümüne bahane aramayın.
berkin'e ağlamayan filistin'de taş atarken öldürülen çocuğa ağlamasın, mısır'da vurulan esma'ya ağlamasın, furkan'a ağlamasın, yalansınız. bu çocuk bir terör örgütü militanı bile olsa, polise saldırmış bile olsa öldürülemez, devlet terör örgütü gibi davranamaz, devlet katil eşkiyalar gibi çoluk çocuk demeden can alamaz, almamalı.
"orada ne işi vardı", evet aynı soruyu mavi marmara'da ölenler için sormuştu karşı mahalle "ne işleri vardı canım bile bile gidilir mi" demişlerdi, bizim mahalle de buna ne çok öfkelenmişti "gidilir, küçük de olsa bir faydam dokunsun diye gidilir" denilmişti. şimdi bizimkiler soruyor "berkin'in orada ne işi vardı", ne kadar anlamsız bir soru aslında çünkü bu kafayla bu mantıkla olaya bakarsanız yeryüzünde öldürülen her insanın öldürülmesini haklı çıkarmaya başlarsınız, bu mantıkla bakarsanız furkan doğan israil devletine isyan ettiği için öldürülmeyi hak etmiştir diyebilrisniz, bu mantıkla bakarsanız esma mısır'daki otoriteye baş kaldırdığı için öldürülmeyi hak etti dersiniz, bu mantıkla bakarsanız suriyeli çocuklar devlete isyan ederek öldürülmeyi hak etti dersiniz, berkin de devlete karşı isyan ettiği için öldürülmeyi hak etti dersiniz, ölümlere hak verişiniz ideolojinize göre değişir işte, kimi ölü çocuk kahraman olur kimi ölü çocuk "boşu boşuna öldü yeaa" olur.. ve evet bu kafayla yaklaşırsanız olaylara insanlığınızı, vicdanınızı kaybedersiniz.

annesine babasına sabır diliyorum, biliyorum ki herkes lak lak ederken asıl acıyı onlar yaşıyorlar ve hep yaşayacaklar.

ben kendi adıma çocuğumu öyle bir ortama elbette göndermezdim ama hepimiz o yaşlardan geçtik ve bir şeyi yapmak istiyorsak anne baba engeli tanımadık. bizim de eylemlere katılmamıza karşıydı ailemiz, ölüverseydik eylemin birinde "orada ne işi vardı ailesi niye göndermiş" denilecekti demek ki. insan sormadan edemiyor "katilin hiç mi suçu yok?".


devamını gör...
burda yok da orda var hukuk ve hukukullah'tan kaçış yok. o bir çocuk ve birileri ile görülecek bir hesabı var.
dicle kenarında kapsa bir kurt koyunu diye diye meydanlarda insanlara kıyanlar bunun hesabını nasıl verecek ötede.
devamını gör...
furkan mavi marmara ile nereye gittiğini biliyordu, ailesi de ekmek almaya yolladık gibi bir açıklama yapmadı zaten. berkin için de dürüstçe geziye katıldı ve öldürüldü dense -vicdanı olan kimse- itiraz etmeyecek. gezicilerin anlayamadığı şey bu, geziyi de gezicileri de sevmiyoruz, desteklemiyoruz; ama bu durum zulme, haksızlığa karşı durmamızı engellemiyor. orantısız polis gücünü onaylamıyoruz. ha polisin elinden tüm kuvvetinin alınmasını da onaylamam, ama o ayrı mevzu.
neyse, tanıma geçersek: ölümü can yakanlardandır. Allah ailesine sabır versin dediğimiz, adaletin yerini bulmasını dilediğimizdir. acı olan kısmı ise 16. yaşı 16, öldüğü kilo 16.
devamını gör...
ölümüne çoğu kişi üzülmediği çocuk. samimiyetsizlik yapıyorlar, üzülmüş gibi davranan o kadar çok adam var ki. başta solcular ulan suriyede her gün birileri ölüyor onlar çocuk değil mi?

çoğunuzun da umrunda değil yapmayın böyle lütfen yarın unutulacak.

bu çocuk da dahil gezide ölenlerin hiç birine üzülmedim ben. ha vicdansız mıyım olabilir bu beni bağlar. ama işi ajitasyona dökmeye de gerek yok.
devamını gör...
14 yaşınızdaki halinizi düşünün bu zamanlardaki karışık ortamda görüşünüz nasıl olurdu?

bu yaşlarda olaylara geniş açıdan bakmak zor hatta bazıları yaşları büyüse de akıl olarak büyümediklerinden* olaylara yine tek pencereden bakmaya devam ederler.

18 hatta bazen 21 yaşından sonra ya dışarıdan objektif bakmaya başlarlar ya da o zamana kadar sahip oldukları düşünceye, görüşe* körü körüne bağlanırlar*

dolayısıyla bu gençlerin yönlendirilmesi kolay olur.
akp'linin karşıdakine, chp'linin karşıdakine, alevi'nin, kürt'ün karşılarındakine yönlendirilmesi kolay olur.

bu kardeşimizin fikir olarak daha olgunlaşmadığı malum, bazı durumları tecrübe etmeye fırsat olmadı.
büyük ihtimal de yönlendirildi, yönlendirilebilecek şeyler yaşadı.

ölümü bazı kişilere mağdur edebiyatı yapmaya fırsat doğurmuş oldu, bazılarının da "bir çocuk" üzerinden kin kusmalarına sebep oldu.
mağdur edebiyatı rolünü üstlenenler davalarını(!) ateşleme fırsatı buldular yani bir bahane.
diğerleri de yok aleviymiş, teröristmiş diyerek kendi görüşünü savunmaya çalıştılar.

sonuç olarak bu kardeşimize yazık oldu.
bu olayın yaşanmasında iki taraf da suçlu.
o çocuğu o gün doldurup oraya getirenler de ona insan gibi davranmayanlar da.devamını gör...
en yakınlarımızın bile ölümünü unutmuyor muyuz? bu sabah aklımda bile değildi mesela, tabii ki yarın unutulacak. hatta yarım saat sonra hatırlamaya bilirim. zaten şu an hiçbirimiz elimizde mendillerle ağlamıyoruz . ama kimse kimsenin samimiyetini ölçmeye çalışmasın.
devamını gör...
timsah gözyaşları dökenlerin derdinin elvan falan olduğunu düşünmüyorum. takiyeyi sevenler cemiyetinin mensupları oldukları için gezicilere şirin görünmek maksadıyla ortaya döktükleri sahte gözyaşı.

hani iran'dan nefret eden sizler şimdi timsah gözyaşlarınızla bir alevinin ölümüne ağlıyorsunuz ya işte o kadar samimi geliyorsunuz bize.

tanım : gezi olayları esnasında polis tafarından kafasına atılan bir gaz kapsülü ile öldüğü idda edilen islama göre buluğ yaşını geçmiş ama fethullahçılara göre hala çocuk olan kişi.
devamını gör...
ölümünden sadece polis sorumlu tutulan çocuk. sanki hiç kimse sağa sola saldırmadı, vandallık yapmadı, ortalık sütlimanken polis bu çocuğu hedef alıp başına ateş etti öyle mi. bir de bu çocuğa üzülüyormuş gibi yapan geziciler var. polis ne kadar sorumluysa berkin'in ölümünden siz de o kadar sorumlusunuz.
devamını gör...
ölümünden gezi parkı eylemcileri sorumludur. *. afedersiniz ama böyle bir işe kalkışırken ölümlerin olabileceği hesaba katılmıyor mu sanıyorsunuz? hatta özellikle "ölümler olsun da rant yapalım" derdinde insanlar hala bu vesile ile şu ölüm üzerinden bile hükümet suçlama algı değiştirme çabası içine giriyor.

hükümeti suçlamak orda yapılan pisliği temizlemiyor, ölen çocuğa bir fayda sağlamıyor, davanızı meşrulaştırmıyor. bırakın bu gülünç tavırları önce, açın ellerinizi de dua etmeyi deneyin.
devamını gör...
çocuktu ulan çocuk.

polisin kafasına biber gazı kapsülü nişan alarak öldürdüğü çocuk. nişan alan polise emri ben verdim diyenlerin ve hatta emir verenlerin elinde kanı olan çocuk. kendi iktidarlarını kutsayanların öldürdüğü çocuk.

birde utanmadan alevi oluşuna atıf yapmıyor mu? nedir yani alevi çocuk öldürülebilir mi? hak mı alevi çocuğunu öldürmek?

sizden mi utanayım. kendimden mi utanayım bilemedim ama bir çocuğun öldürülüşünü aleviymiş diyerek normaleştirmeye çalışanlardan imam-ı azam hazretleri utanıyordur diye tahmin ediyorum.
devamını gör...
ölümüne sevinenlerin de, üzülenlerin de olduğu hayatının baharında solmuş bir fidan. kandırılmış genç bir beyin.
ölümüne üzülenler malumunuz. ama ölümüne sevinenler ikiye ayrılmaktalar.
1. teröristti zaten, öldü kurtulduk diyenler.
2. yeni propaganda malzemesi çıktı, sömürelim diyenler.

devamını gör...
annesinin ve babasının yargılanması gereken çocuk. hepimiz o yaşlardan geçtik evet, en fazla mahalle kavgasına karıştık , birisini dövdük. kalkıp polise esnafa devlete kaldırım taşı molotof kokteyli atmadık. bir suçlu aranacaksa illa neden çıktığı anlaşılamayan gezi olayları ve kışkırtıcılarıdır.
devamını gör...
her zaman böyle önce isteriz bu terörist, şu terörist diye.. olaylar olduktan sonra timsah gözyaşları dökeriz. sahi türkiyede olan kaç faile meçhule, kaç sebebsiz ölümlere ses çıkardık.
hrant ın konuşmalarını tv den duyunca bu adamın halli gerekliydi diye iç geciren zilyon yurttaş! vardı eminim.
boğaz kesenlerin tahliyesine neden tepki vermiyoruz mesala..
uludere katliamını destekler mahiyette bu ülkede söylenemdik neler kaldı acaba.
hastalık hali olsa gerek öldür, öldürülmesine ses çıkarma sonra git başında zırla..
kabul edin artık faşist ve ırkçısınız.. eğer kendinizi bu tariflerle görmüyorsanız o halde pek cahilsiniz.
devamını gör...
2009da iett otobüsüne molotoflu saldırı yüzünden bir ay komada kalıp ölen liseli bir kız var. sahi adı neydi onun? kimse hatırlayabiliyor mu? hatırlayamazsınız çünkü kimse onu siyasi bir araç olarak hafızalara kazımadı. kimse onu ideolojisine alet etmedi.

berkin elvan ideolojik yönlendirmelerle gezi olaylarına karıştıysa da 16 yaşında ziyan olmuştur, ekmek almaya giderken hengameden kader payını aldıysa da.

berkin elvan ölmedi diyenler, hayırlı olsun; bugün nurtopu gibi bir siyasi simgeniz oldu.

Allah rahmet eylesin, günahı varsa affeylesin; onun ismini gezi olaylarına alet edilmiş gençlerden biri olarak hep hatırlayacağız.

edit:edit
devamını gör...
her gün ölen binlerce müslüman çocuğa ses çıkarmayan bit yavrularina malzeme olmuştur. el note : canını yirim moderasyon.
devamını gör...
islamcılığın ibacesini daha çocuk yaşlarda yazmış olan mehmet efenin bu masum çocuk için yazdığı şiiri.

üç çocuk yapın destan yazalım
birine özgürlük diye bir yalan söyleyelim
biri tebessümüyle dünya değişir sansın
birine gelecek sen diyelim umut sensin

üç çocuk yapın destan yazalım
birini diri diri gömelim duvarlara
birini ırza geçen canavara satalım
biri taraftar olsun amin desin oy versin

üç çocuk yapın destan yazalım
birini aç açık ve dilsiz bırakalım
biri hurdahaş olsun taşeron makinada
birine karla karışık kan yağdıralım
özür diledik ya daha annesi ne istesin

üç çocuk yapın destan yazalım
biri ukala olsun sınıfta kalsın biri
ya memur olsun biri ya sevdiğini almasın
birini ayetlere hadislere çarpalım
halep'e gönderelim katletsin katledilsin

üç çocuk yapın destan yazalım
birinin ince boynu yüce devlete feda
biri kürt biri alevi biri bilmem ne bela
birinin babasına iş verip çiğneyelim
manşetlere katalım birinin annesini
çocuk olmasın hiçbiri oyunlara gelmesin

üç çocuk yapın destan yazalım
birini bir çuvala doldurup sırtlayalım
biri ölümsüz olsun şehit bayrak slogan
biri derin strateji biri maslahat olsun
büyük resme gömelim hiçbiri büyümesin

(bkz: üç çocuk yapın) 'destan yazalım'
biri nefes almak için ayak diresin parkta
bizim için vurulsun son nefesini versin,
biri devlet desteğiyle pelteye linç edilsin,
biri ekmek almaya gitsin o tebessümle
biri ekmek almaya gidip dönmesin
biri ekmek almaya gidip dönmesin
biri ekmek almaya gidip dönmesin
devamını gör...
seçimlere yakın ölüm haberinin gelmesi manidardır.belli odaklar bu çocuğun cesedi üzerinden bile siyaset çıkarmaktadır. bazı iddalara göre ölümü çoktan gerçekleşmiş , fakat seçime yakın bir tarihte açıklanması uygun görülmüş olan çocuk.
devamını gör...
eceli gelen herkesin öldüğü gibi ölmüş Allah'ın yarattığı herhangi bir insan...

gezizekalılar ve hükümete çakmak isteyenlerin,aynı şehit haberlerinde olduğu gibi, üzerinden siyaset yapma ahlaksızlığını bize yansıtan ölmüş fani...devamını gör...
16 kiloya düşmüş cesedi geziciler tarafından lime lime kullanılmıştır.
devamını gör...
bu ülkede 1923'den beri devlet terörü bile bile öldürülenlerin yanında basit bir ölümdür.sonuçta karambolde kim vurduya gitti polise taş atarken öldü.soru basittir bu ülkede müslümanların ve kürtlerin kanı değersizken bu kemalistlerin solcuların ölüleri neden kıymetli.misal atatürl eceli ile öldü 90 senedir yaygarası bitmedi.28 şubatta ,diyarbakırda ölenler.daha 2 gün önce fethiyede evini bağını ingilizlere satıp marabalık yapıp kürt görünce şekilden şekile giren milliyetcilerin vandallığını ve gezi vandallığını nereye koyacağız.evet sorunumuz diyalog kuramamak çünkü karşımızda 23'den beri totaliter faşist kolonyal bir ahlakın ürünü olan kemalist haşhaşiler var.
devamını gör...
kansız polislerce öldürülmüştür. polislere bu emri veren kansızlarca katledilmiştir.
bıktık ulan. bugün onu anmak için toplananlara polis yine müdahale etmiştir.
katillerini biliyoruz. hesabını soracağız! hakla hukukla, hepsinin ve herşeyin hesabını soracağız.
devamını gör...
hay cemaatiniz de ak partinizde, siyasetiniz de yerin dibine batsın dedirten 16 yaşında hayatını kaybetmiş kişi. başkalarının savaşı için taşıyla, sopasıyla, dışarıda kafalarını, burada kelimeleriyle birbirini kıranlar sizde olmasanız keşke.

agalar birilerini savunmak için maaş mı alıyorsunuz, ya da savunduğunuz kişiler yüzde yüz Allah yolunda da biz mi çözemedik. la yoksa onları savunmak dininizi savunmak gibi mi geliyor size. Allaha şirk koşana sinirlenmediğiniz kadar, lideriniz hakkında konuşana kızıyorsunuz.

bu ara cidden bir çocuğu ölmeyi bir yerlere çekmeye çalışan siyasi kelimeler yazanlar, insanlıktan çıkmışsınız la siz keşke olmasaydınız.
devamını gör...
bu kemalistler harbi omurgasız ölüler üzerinden ayaklanma çıkarmaya çalışıyorlar.harbi iskilipli atıf'ı kim öldürmüştü.
devamını gör...
bir yanda arkasından "küçük bir kız çocuğu öldü,katili kim" diyen cemaatçiler,diğer yanda yeni bir ayaklanma için bulunmaz bir fırsat yakalayan ve mal bulmuş mağribi gibi sevinen aklı gezide kalanlar..bu kadar yapaylığın içinde tek gerçek ailesinin acısı,ki bu da olabildiğince politize edilmeye çalışılıyor.allah kimseye evlat acısı göstermesin,annesine sabır versin...bu ölümü de kullanmaya çalışan cemaat-gezici ortaklığına Allah fırsat vermesin.
devamını gör...
Allah rahmet eylesin.gönül isterdiki böyle boşu boşuna ölmese.böyle olması gerekiyormuş.
devamını gör...
dün 4 polisimiz şehit oldu, -doğru dürüst herhangi bir haber kanalının sallamadığını söylemiyorum bile-solcuların takıldığı sözlüklerde adeta bayram havası vardı ölmeseler bize gaz sıkacaklardı diye. ama ben onlar gibi değilim, olmayacağım, üzülüyorum bu çocuğa da şehit oldukları için üzüldüğüm polisime üzüldüğüm gibi. bu milleti böyle kamplara ayıranlar hesabını verir inşallah.
devamını gör...
sağda göründe öldüğünü sandığım isim.gelen uyarı ile ölmüş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar