berkin elvan

polis tarafından gaz kapsülü ile kafasından vurulan ve hala komada olan çocuk. onu bu hale getiren alçak aramızda dolaşıyor, belki akşam evine gidince çocuğunu seviyor, başkasının çocuğunu ölüme terk ettikten sonra ve hiç vicdanı sızlamadan destan yazmaya devam ediyor.
uyan berkin lütfen uyan.
devamını gör...
dhkpc nin sokaklara sürdüğü bir çocuk. tıpkı kendisini patlatan, bir kaç kişinin canına kasteden halkın çocukları ecevit şanlı, ibrahim çuhadar gibi devrimci. şimdi canına sahip çıkarlar öbür gün elinde bomba ile ya gazi karakoluna ya engin çeberin göz altına alındığı istinye karakoluna basmaya giderler. evet çocuktur, dhkpc sahip çıkmıştır. polisin şiddetinin yanında dhkpc nin yavşaklığını da biraz eleştirseniz o zaman daha samimi olursunuz. abd elçiliği bombacısı ecevit şanlıyı polis bir saat içinde nasıl tespit etti biliyor musunuz? eylem sonrası kopan kafasının fotoğrafını bilgisayara yükledi ve yüz tanıma sistemiyle tespit etti. umarım bu kardeşimiz yıllar sonra kopan bir uzvundan tespit edilmez.
devamını gör...
vicdansız insan müsvettelerine ve polis postalı yalayıcılarına,14 yaşında olduğunun ve şu anda ölümle cebelleştiğinin hatırlatılması gerekendir..
devamını gör...
teror orgutleri tarafından bazi ulkelerde kandirilip din adina cepheye surulen 14 yasindaki cocuklari alkislayan guruh tarafindan terorist ilan edilen cocuk.cebinden de atom bombasi cikmis bunlara gore.vicdaninizi aldirmissiniz kurtajla haberiniz yok.
devamını gör...
andavallı insan müsvettelerinin dhkpc nin bu çocuğumuzu kullanmasına tek kelime etmemesi, sahiplenmesi ayrıca üzüntü vericidir. 14 yaşında yaz kamplarıyla şimdiden kandırmaya başlıyorlar. sonra başka bir kamp var lavrion kampı arattırın neredeymiş bir öğrenin. kaç kandırılmış çocuk bomba eğitiminde paramparça olmuş veya türkiye de kaç ana kuzusunu paramparça etmiş. 14 yaşında bir çocuğun yaralanması için oh iyi oldu demek insaniyetten nasibini almamış olmaktır. ama o çocuğun geleceğini karartanlara sırf bu yönetime zarar veriyor diye ses çıkarmamak daha vahim bir durumdur. çocukların yeri ne cihattır ne gezi parkıdır daha küçüktür onları abisi ne verdiğin taşı fırlatabilir ne de verilen hücum tüfeğini. boyu kadardır zaten. bu örgüt hayata dönüş operasyonlarında tepki için kendini yakmayan militanlarını ellerinden parmaklıklara bağlayıp vücuduna naylon sararak yakmıştır belki de dhkp c yaraladı bu çocuğu olamaz mı.
devamını gör...
gaz bombası ile kafatası parçalanan 16 yaşında bir çocuk. "ya o saatte orada ne işi vardı" diyene yazayım: öfkeli,umutsuz, yoksul çocukların inadını bilmiyorsanız, bıdı bıdı etmeyiniz.
devamını gör...
gencecik bir çocuk insan olan anlar bu siyasi görüş malzemesi değildir. berkin elvan diyip arkasından ekmek almaya çıktı poliste kafasına biber gazını ateşledi demek sadece arkadaş ben siyasi ideolojime çok güzel bir malzeme buldum demektir. yoksa hastane tutanakları yalan söylemez.

yıllardır mhp'nin yaptığı şehitler üzerinden siyaseti şimdi chp ve iktidarın düşmesini isteyen marjinal gruplar yapıyor. siz ne ara bu kadar ölü sevici oldunuz. yazıktır günahtır ayıptır...

http://https://twitter.com/...

devamını gör...
ölmesinde hem gezideki marjinal grupların hem de ortalığı yumşatacağı yere kendi tabanını kemikleştirmeyi seçen bb'nin suçu var. evet gezicilerin hepsi masum değil, bb'nin ayrıştırıcı tavrı kabul edilemez. sonuç 14 yaşındaki çocuk vefat etti. Allah rahmet eylesin.
devamını gör...
o gaz kapsullerinin uzerinde "direk olarak insana nisan almayin" ibaresi varken "polislere emri ben verdim" diye boburlenen bir basbakanin uzerine kalmistir diger yuzlerce genc gibi bu gencin de vebali.

isin kotu yani o ekmek almaya gidiyordu, diger "cocuklar" ekmegimizi calmaya devam ediyor serbestce.
devamını gör...
kar yağdığı zaman bile dışarı çıkarken kayıp düşermiyim diye dikkat ederiz , böyle bir çatışma ortamında ekmek almaya gitmek veya göndermek pek inandırıcı değil, gerçeği tam olarak bilmiyoruz. öyle bir ortamda kafana herşey gelebilir. sonuçta yazık oldu. suçlunun suçsuzun birbirine karıştığı bir olay.
devamını gör...
ekmek almaya giderken kafasına isabet fişek yüzünden öldüğü iddia edilen 16 yaşında bir çocuk. biraz önce bir fotosunu gördüm şu http://twitter.com/sosyalge... resimde ki kişinin kendisi olduğu iddia ediliyor. açıkçası o ortamda kimse çocuğunu da ekmek almaya göndermez. ölümünde devlet kadar ailesinin de suçu vardır. 16 yaşında çocuğun o ortamda ne işi var?

ayrıca gezi olaylarında ölen bir alevi vatandaşımız dahadır.
devamını gör...
an itibariyle çıkan olaylar nedeniyle eşimi arayıp olaylar var mı? aman sakın dışarı çıkma diye uyarıyorum...

bir anne, bir baba kendi canından kanından olan birini o savaş alanı gibi olan bölgede ekmek almaya gönderiyor.

canııııımmmmmm yavrummmm diye ağladığı ama savaş meydanına ekmek almaya gönderirken aman oğlum dikkat et sakın kavganın olduğu yerde durma diyen annenin oğlu.

not : hiçbirşey ima etmeden yazıyorum bu gençte diğer ölen 5 genç gibi aleviymiş.
devamını gör...
yorumlara bakıyorum yine kendimi zor tutuyorum.
yav velev ki bu çocuk gösteri için orda olsun 14 yaşında ve kasıt ihtimali yüksek bir kapsülle öldü bu çocuk, siz daha yok gösterici miydi yok ekmek almaya mı gidiyorduyu konuşuyorsunuz bu size ne kadar normal geliyor, var mı 14 yaşında bir çocuğunuz hadi çocuğunuz yok var mı 14 yaşında bir kardeşiniz hadi o da yok hiç 14 yaşında olmadınız mı. *
ne kutsal ne dokunulmaz hükümetiniz varmış bunca mazlumun ahını ve canını aldıktan sonra yıkılsın o iktidar.

devamını gör...
çocuk.

evet çocuk,
dünyanın her köşesinde yaşayan çocuklardan bir çocuk,
dünyanın her köşesinde erken yitip giden çocuklardan bir çocuk;
ekmek almaya gidiyormuş,
aleviymiş,
birileri "acaba maskeli bir gezici miymiş"
şimdi o çocuğun hayatı mişli geçmiş
çadırları yakıp
ülkeyi aleve boğmak hesabının bir kurbanı daha,
cenazesi yarın mış,
kim bilir kara gölgeler yine birilerinin peşinde miymiş;
şimdi o çocukların, gençlerin hayatı mişli geçmiş
başımız sağ olsun,
mevlam cümlemizi "hepinizin evlerine ateş düşsün" bedduasından korusun.
hadi dostlar berkin ruhuna bir fatiha yollayalım.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar