beş vakit ezan mustafa kemal atatürk sayesinde okundu

başlığın yazılma şekli insanı doğrudan ayağa kaldırsa da neyse ki içeriğini okumadan yorumda bulunmuyorum. insanların bazen kutsama şekli, sevgi tezahürü abartıya kaçınca böyle de ifadeler ortaya çıkıyor. kılıçdaroğlu beş vakit ezanın okunduğuna sevinecek biri değil. ha bunu aracı kılmış atatürk'e yansıtmış. fakat işin komik yanı kılıçdaroğlu atatürkçü de değil. biz atatürkçü olanlar ile atatürkçüyüm diyenlerin farkındayız zaten, malumun ilanı israftır. buraya kadar kılıçdroğluna katılmıyorum ama şunu söyleyebilirim;
"ezanın okunabirliği ile istikbal kastediliyorsa, evet bu; Allah'ın izni ve atatürk'ün, mehmetçiklerimizin vesilesi iledir..."
devamını gör...
konuşmayalım diyoruz da islam ne zamandan beri şahısların tekelinde oldu? yahu adam her fırsatta dini şeylere karşı çıkmış, dini meseleleri kaldırmaya çalışmış, nutukta bunu dile getirmiş, "gökten indirildiği sanılan kitaplar" diyerek müslüman olmadığını belli etmiş insanlar kalkıp ezanı, dini ona borçluyuz diyor. bu kadar da yapmayın be!
devamını gör...
evet, zangoç çanı yerine müezzinin sesi yükseliyorsa atatürk sayesindedir. camileri ahır yaptı diye desteksiz atanlar, yunan ve ingiliz gelseydi oraları kiliseye çevirmeyecek miydi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar