beşiktaş'ın adının fetö ile anılmaması

pek değinilmeyen bir konu ancak mesele beşiktaş'ın çok vatansever, seküler, laik bir kulüp olmasıyla alakalı değil. mesele tamamen beşiktaş üzerinde ağırlığı bulunan başta süleyman seba olmak üzere özgül ağırlığı yüksek figürlerin yanı sıra mevkisi değerli kişilerin de devletin önemli kademelerinde derin görevler üstlenmesiyle alakalıdır.

örneğin süleyman seba'nın ilk baştan seçildiği 1984 senesindeki kongrede güvenliği alaattin çakıcı'nın adamlarının sağladığı söylenir. seba'nın mit mensubu olduğunu biliyoruz. bir diğer beşiktaşlı figür olağanüstü hal bölge valisi ünal erkan, eski meclis başkanı ve nato temsilcisi hikmet çetin, bir diğeri tüm karanlık sırlarına rağmen abdülkadir aksu ve oğlu murat aksu, mhp'li merhum politikacı mehmet gül, eşber yağmurdereli, eski cumhurbaşkanı abdullah gül saymakla bitmez. hepsi deve dişi gibi adamlar ve farklı ideolojilere sahipler. ona rağmen fethullah gülen'in adamlarının sızma girişimleri asla kulübe ele geçirme noktasına kadar ilerleyemiyor. erken dönem fetöcülerden ihsan kalkavan'ın varlığı ve abdülkadir aksu'nun emniyet teşkilatıyla, iç işleri bakanlığı'nın başındayken gülen'in müritlerine sahip çıkışı beşiktaş'ta bir yere kadar işliyor. beşiktaş'ta tamamen talihin bir eseri olarak öyle değişik ve güçlü figürler var ki tüm bunları aşıp gülen lobisinin kulübü tek başına ele geçirmesi ihtimali yoktu. fetö ile yakın temasta olan futbolcu ertuğrul sağlam'ın beşiktaşlılar için hep gri bir figür olarak kalışı, kalavan'ın ise fener'deki saadettin saran kadar bile popülerlik kazanamaması ve bu isimlerin iktidar-cemaat savaşından çok önce cemaatle anılma olaylarının seyrekleşerek bitmesi belki de beşiktaş'ı koruyan bir unsur oldu. ya da cemaat kendisine açıkça fenerbahçe'yi seçmişti, daha popüler daha ateşli ve başarıya aç bir kulübe sahip olarak lansmanlarını yapacaklardı. orada da aziz yıldırım'a takıldılar.
,
devamını gör...
anılmaması mı? postallarla stadına girilip hareket merkezi olarak kullanılan beşiktaş'tan mı bahsediyorsunuz? çıkıp da; "bu rezil asker görünümlü insanlar barbarca bizim stadımızı mahvetti, milyarlık çimlerimize helikopterler indirdi" diye bi açıklama okumadık sanırım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar