beyza’nın kadınları

2006 yapımı bir mustafa altıoklar filmi.. demet evgar'ın multiply personal gibi bir rahatsızlığŸı olan bir karaktere bürünüp becerebilmesi takdire şŸayandır.. keşŸke filmin içine polisiye maceraları özellikle tamer karadağŸ'ı katmayıp o çok kişŸilikli yurttaşŸ sendromuna yakalan hatunun hikayesini daha derinlemesine irdeleseydi de film klişŸeye sarmasaydı dediğŸim çok olmuşŸtur.. haftada bir derim o derece...
devamını gör...
psikanalizle ilgili bir roman okurken, arkadasımın bana önerdiği film, dün akşam izleme fırsatım oldu, demet evgarın oyunculuğuna hayran kaldım, tamer karadağlı yerine başkası da olabilirdi. netice itibariyle güzel bir psikoloji filmiydi.
devamını gör...
muadili filmlere (dünya sinemasındaki) bakarak değerlendirdiğimizde çok sıradan ve sıkıcı bir filmdir.

türk sineması komedi çekmeye devam etsin dedirtir.
devamını gör...
izlemeyenlere izlemelerini önereceğim bir türk filmi. demet evgar gerçekten iyi oyunculuk göstermiştir bu filmde. bu kadar az entari içermesi ise üzücü gerçekten. bizim yerli di caprio'da oynuyor filmde. acaba bu filmde ki cin çarpmış olabilir mi bunu diye de merak ettim şimdi.

devamını gör...
demet evgar'ı sevmem ama beyzanın kadınları ve sofra sırları'ndaki oyunculukları filmleri alıp götürmüştür. tabi beyza'nın kadınları'ndaki oyuncu kadrosunun seçilmişliğini de gözardı etmemek lazım. bazı sahneler sanıyorum hollywood'dan araktı. bazı sahneler gereksiz yere uzatılmıştı ama yine de 2006 yılı için düşününce psikolojik gerilim tadında türk sineması için gayet güzel bir gelişme. puanım 6.8 üsted.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar