bıçak taşımak

bol meyva yiyen bir insan olarak zaman zaman yaptığım şey, gün içinde ip kesmek, kutu açmak gibi olayları hızlandırır ve kolaylaştırır. buradan da anlıyoruzki ne taşındığı değil kimin ne amaçla taşıdığı önemlidir...
devamını gör...
son dönemde çok denk geldiğimdir. bir zaman yanımdan ayırmazdım ama sinirli olduğum için elimden bir kaza çıkar diye bıraktım ve artık taşımıyorum.* ancak 17-18 yaşında bebe bebeliğin belinde kıçında üniversitelilerin cebinde sağından solundan çıkıyor bu. ve adam kabul ediyor ben dayak yiyecem çıkarır sokarım diye.

şindik hacılar ülkemiz bu yünden çok nalet bir yöne gidiyor. adalet sistemi bozuk olduğu için kimsenin öldürmekten yaralamaktan bir korkusu yok. Allah korkusu nedir bilmediği için de zaten bu adamı hiç bir şey tutamaz. yolda belde sağda solda her neyse, hır gür çıkarıp sonra arkanızı karşıdakine sakın dönmeyin, kendiniz kalabalığın arasına alınmanıza izin vermeyin, eğer elinizden geliyorsa hır gür çıkarmamaya çalışın. etraf deli bozuk kaynıyor ve anlık öfke ömür boyu pişmanlık getirecek bundan emin olun. peace.
devamını gör...
mantıksızdır. kolay yakalatır, gün içinde güçlük yaşanır. müslüm baba jiletini kemer arasında taşımak kullanmayı bilene çok daha işlevseldir. bıçak usulü bilmeyen için elde patlayan bomba olur.
devamını gör...
yazları mecburiyetten yaptığımdır. neden mecburiyet anlatayım;

5 yazdır caddebostan plajında cankurtaranlık yapıyorum. buraya gelen kitleyi hepiniz aşağı yukarı biliyorsunuzdur. bütün gün fikirtepe'nin torbacıları, hırsızları cirit atıyor. caddebostan halkı da bunlardan illallah etmiş artık.

plajı ilk başladığım yaz 2010. ben bekliyorum ki böyle bir şeklim olacak, cankurtaranım lan. beni bir verdikler 6.bölge plajına, aman yarabbim. full çingene. neyse ben bunlardan biri boğulurken atladım kurtardım. getirdim kumsala yatırdım, sunni tenefüs tabii yapmadım.* ulan eleman kendine geldikten sonra alkış bekliyordum ki tam tersi 3 kişi birden saldırdılar. geç kurtardığım içinmiş.. o değil, kurtardığım eleman da saldırdı. neyse bizim bolgedeki diğer arkadaşla birlikte bunların pestilini çıkardık, alayı vitaminsiz bebelerdi zaten.

aradan yarım saat geçmedi bıçaklar, satırlar üstüme geliyorlar. cankurtaran merkezine koşup 2 tane ekmek bıçağını kaptığım gibi atağa geçtim, kendimi fena kaybettim. baktım it sürüsü gibi dağıldılar. o günden beri deli olduğumu anladıkları için bana sataşmıyorlar sanırım ama ben yine de tedbir olsun diye av malzemeleri satan bir dükkandan ufak ama aşırı keskin bir bıçak aldım taşıyorum.
devamını gör...
bir defa ulus gençlik parkında esnaf ile kavgaya tutuşuldugunda sadece korkutmak amaçlı çıkardım o da o an sakat olan babama bir kac kişi yüklenmişti ve başka kimseye çekmediğim delici kesici alet.
devamını gör...
pişmanlıktır.

geçenlerde tekirdağ'da yolda yürürkün laf atmayla başlayan kavga bir anlık sinirle cinayete dönüştü. cinayete kurban giden kişi de ortaokul arkadaşım fatih kölemen. görüntüleri izlediğimde fatih odunla saldırınca, katil zanlısı bıçağını çıkarıp tek darbeyle yere seriyor onu. sonrasında pişman olup karakola teslim oluyor.

yazık..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar