big eyes

--- alıntı ---

1950’li yıllarda iri gözlü çocuk tablolarıyla tanınan Amerikalı ressam Margaret Keane’in, eşi Walter Keane ile yaşadığı güç mücadelesini beyazperdeye taşıyan film, biyografik bir uyarlama. Karısının göze çarpan yeteneğini ve ortaya koyduğu eserleri satış stratejisi adına sahiplenen Walter Keane, para ve şöhreti yakaladıktan sonra eşi Margaret'ı gölgede bırakır. Yaptığı tabloların birisi için bile "Benim tablom!" diyemeyen Margaret, kocasının baskına karşı çetin bir savaş verecektir.
Tim Burton' ‘Ed Wood’dan sonraki en kişisel filmi” olarak yorumlanan filmin başrollerini Amy Adams ve Christopher Waltz paylaşırken, senaryo Scott Alexander ve Larry Karaszewski'ye ait. Filmin müziklerinde Danny Elfman imzası var.

--- alıntı ---
devamını gör...
kocaman çocuk posteri ile açılıyor perde. kocaman gözlü bir çocuk. hem korkutucu hem çekici lan. poster az sonra bir baskı makinesinden geçiyor. çoğalıyor, çoğalıyor, çoğalıyor. çoğalıyor.
devamını gör...
güzel film. konusu ya da yönetmeni hakkında hiçbir fikrim yoktu izlemeye başlarken ama film ilerledikçe "tim burton mı ya bunun yönetmeni?" dedim. sonra bir baktım cidden oymuş! * imdb puanı 10 üzerinden 7. bence puan da tam uyuyor. zaman kaybı değil kesinlikle ama masterpiece de değil. gerçek bir hikayeden uyarlandığını da ekleyeyim. resim yapan kişilerde daha fazla his uyandıracağı kanısındayım bir de.
devamını gör...
gerçek bir hayat hikayesinden filmleştirilmesi filmin en ilginç kısmını oluşturuyor. sahiden bu kadar başarılıyken susabilmek, onu başkasının avuçlarında büyütmek "normal insan"ın kimyasını bozar ki burda bir" sanatçı"dan bahsediyoruz. sürprizlerle biten, uçan kaçanın sayısını tutamayıp ekranın hangi köşesine baksam da aksiyonu kaçırmasam diye kafa karışıklığına sürüklemeyen, dingin bir film, neredeyse fransız filmi çekmiş tim burton. imdb puanını onaylıyor 7 veriyorum, pasiflikte zengin evlerinin baş kahyasından sonra gelen temizlik hizmetçisi kadar rolü ile ne alaka şimdi bu kız dediğimiz amy adams ın yavrusundan kırdım o 3 puanı da. ismi bile zikredilmemiş galiba, kız ruh gibi bi girdi bi çıktı filmden, değişik.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar