bihter ziyagil

vefatının sekizinci seneyi devriyesi olan ulu kişilik.. seçim telaşıyla mevlit okutmayı unuttuk ama sözlüğü bir dakikalığına saygı duruşuna davet ediyorum. rip.
devamını gör...
kendisinin ömrünün son zamanlarındaki ruh halini şu anda yaşıyorum resmen. ''belki evlenmezler''
aşık olduğum kız instagram'da ne paylaşsa beğenirsiniz. yok efendim çıktığı çocuk evlilik teklif etmiş, evet demiş.
hayır yani uzatmalı sevgilisi olduğunu biliyordum, hatta yakın zamanda ailesiyle tanıştırdığını da biliyordum da bu raddeye gelmeyecekti hani. o kadar dua ettim idi, istiareye yattımdı, puf...
bir sözüm de o zalım ve dahi vefasız kıza. e oha be kardeşim yazık günah bana da ama di' mi... saf mısın kızım sen, belli olmuyor mu sana aşık olduğum. bir de telefonda bana nişan organizasyonundan falan bahsediyor. demedi demeyin ben o düğünü bozarım arkadaş.
devamını gör...
aptal ve düşünmeyen kadındı. bihter için iki adım sonrasını görmeyen ancak onlarca adım atmaktan kaçınmayan insan tipi demek zor değil. bu yüzden asıl kurban o olmuştur aslında.

kızı yaşında kadını baba özlemi çektiği bir anda elde etmeye çalışan o adam kimdi? parasıyla her şeyi elde etmeye alışmış mütevazı insan görüntüsü altında kocaman sinsilik taşıyan yılansı erkek. adnan! bihter parayla satın alabileceğini belki bildiği belki öğrenmek istediği pahalı bir mücevherdi aslında. satın aldı ve şöyle düşündü. çok yanlış bir şey yaptım. bu düşünceden sıyrılmasına neden olan şey yine o kadının güzelliğiydi. o güzellik ne zaman yakınlaşsa devreleri yandı. çünkü pahalıydı, sadece ona aitti, gurur duyulası bir parçaydı o. adnan seven bir adam olmadığı için bunu gösteremedi.

sonra evin kızı var. şu bayılıp duran. bihter ilgi odağı oldu hemen bayılayım. babam beni değil onu seviyor bayılayım. ah behlül ne kaslı bir şey bayılayım da kucağa alıp ellesin. aynı evde kardeş kardeş büyüdüğü erkeği öyle görmek ne kadar ahlaklıydı? herkes bunun şımarıklığına rağmen peşinde gezer, toz konduramaz, ondan bir kaç yaş büyük bihter en ufak hata yapsa ortalık ayağa kalkar.

sonra piyanolu abla var. o dik, asil duruşun altında hep bihter gitse adnan bey belki bana kalsa inancı vardı. yine de asil kadındı, bir şey demek zor.

evin çalışanları hadsiz, dedikoducu ve samimiyetsizdi. sabahtan akşama kadar dedikodu, sonra bihter duyup kızınca ıyy ne kötü kadın. kadının eşyalarını karıştırıp bunları kullanabilecek kadar düşmanlardı. ben olsam yeni çalışanları mutfağa getirip burası sizin mekan der sonra bunlara dönüp siz gidebilirsiniz derdim.

behlül küçük adnan zaten.

böyle bir ortama girmiş, aslında ilk başta kendisini sevdirmeye çalışmış, başarılı olamadıkça hırçınlaşmış, sevilmedikçe sevgi peşinde arsızca koşmaya başlamış, kim ne derse onu yapacak duruma gelmiş bir kadındı bihter. annesine benzemek en büyük korkusuyken denize düşen yılana sarılır der gibi annesine sarılmıştır. çünkü bihter aslında kim elini uzatsa ona koşacaktı, sevgi arıyordu, bulamadı ve baaam! öldü. ilk önce ihanete uğrayan oydu, en son ihaneti o yaptı.

sempati duyuyor muyum? yok. dediğim gibi akıllı biri değildi. ama diğerleri kadar kötü hiç değildi. herkes kötüydü.
devamını gör...
sabahtır bugün önemli bir gündü düşüncelerimin kıraliçası. meğer ölümünün üzerinden 9 yıl geçmiş. hey gidiniiiiii. sen de bizi bıraktın be bihter... anneni felç, behlül’ü kaçak bıraktın. *
tekilsahis arkadaşımız ölümüne oldukça üzülmüş görünüyor. her sene vefayla yâd etmiş. amma velakin bu sene biraz kaytarmış görünüyor. esefle kınıyorum!...
devamını gör...
bihter, behlülü kaybettiği için aşkından ölmemiştir. hayatı boyunca savaştığı benliğiyle yüzleşmiş ve sonunda kabullenmektense ölmeyi tercih etmiştir. ilginçtir ki kimi zaman benzer ölümleri tadacağız gibime de gelir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar