bilal erdoğan

recep tayyip erdoğan ın oğlu.--- alıntı ---

"babam 70'li yıllardan itibaren, evlenmeden önce kendini siyasete vakfetmiş, gecesini gündüzünü ülkesine hizmet, vatandaşıyla buluşma, ülkesini tanıma, emek verme yolunda hayatını vakfetmiş birisi. dolayısıyla birlikte akşam yemeği yemişliğimiz, kahvaltı etmişliğimiz, iftar etmişliğimiz çok kısıtlıdır."

"babamı televizyondan takip edebiliyoruz"

--- alıntı ---

diye açıklamada bulunmuştur.
devamını gör...
hizb ut tahrir 'in istanbul fatih camii'nde duzenledigi, misir icin olenler icin giyabinda cenaze namazina katilan ve demokrasiye lanet okuyan ve hilafet isteyen gurubun arasinda kaldigindan dolayi ulusal kanal'a malzeme olan kisi. babasi muhtemelen kulagini cekmistir tabii.

http://www.cogitosozluk.net...


http://www.cogitosozluk.net...
http://www.cogitosozluk.net...

http://www.cogitosozluk.net...

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
bugün eşiyle beraber marmaray'ı kullanırken kanal d kameralarına yakalanmış.

asrın projesini gidip görmek,yolculuk etmek senin neyine be adam.gideceksen de ücretli olduğunda gitsene,beleşçi...yaftalamarını şimdiden duyar gibi oldum.

devamını gör...
(bkz: reklam kokan hareketler)
sebepleri;
1) bilal erdoğan pek tabii marmaray'a binebilir. ancak bindiğinde tesadüfi olarak kameralar çekim yapıyorsa kimse inanmaz.
2) eğer gerçekten reklam olsun istemiyorsa insan kamera olan yere yaklaşmaz.
3) kendisi trilyonluk bir iş adamı, neden yanında koruması yok, bu adam korumasız mı geziyor, inanak mı kanka?
4) hadi bu 3 şıkkı da geçtim. başbakan'ın çocuğu korunmuyorsa, bu başbakanlığın yaptığı nasıl bir tedbirsizliktir. dhkpc'si var, pkk'sı var, ya bu çocuğu kaçırıp tehdit ederlerse neler yaşar devlet haberleri yok mu?
devamını gör...
ikinci operasyon dalgasında isminin geçtiği iddia edilmektedir. bir yerlere dokundu artık bu iş.
devamını gör...
gemicik kortejiyle birlikte samsun'a doğru yola çıkmış.
devamını gör...
babası dolayısıyla ticarette kapıların sonuna kadar kendisine açık olduğu...ve alanında kimsenin kendisiyle boy ölçüşemeyeceği olağanüstü "ticari zeka"...burada haksız bir rekabetten tabiki söz edilemez.*
devamını gör...
--- alıntı ---
bilal erdoğan ifade vermeden aklanalı birkaç gün, 13 yaşındaki çocuk yere slogan yazmaktan 6 yıl hapis istemiyle yargılanalı birkaç saat oldu..
--- alıntı ---

devamını gör...
ekşi sözlükte hakkında 53 sayfa tanım girilmiş başbakan oğlu.
devamını gör...
yasal olmayan işlerin içerisinde olduğu düşünülen insan. ne gariptir ki, böyle düşünen kişilerin, bilal erdoğan hakkında dava açmaya cesareti yoktur. yemiyor mu gardaş?
devamını gör...
ağaoğlu bir kolaylık için şu kadar arazi bağışlamış kendilerine denilince inkar edilmişti. ardından "ağaoğlu'nun bağışladığı araziyi takip et" dediği öne sürülen konuşmalarda "elhamdulillah tapuyu aldık" diyen adam.


--- alıntı ---
20 dönüm 100 milyon $

polis kayıtlarındaki iddialara göre, ağaoğlu'nun bilal erdoğan ile türgev'de yaptığı toplantının ertesi günü, erdoğan'ın arkadaşı a. ç. ile bir inşaat firmasının yönetim kurulu başkanı c. a. arasında bir görüşme oluyor. görüşmede, ağaoğlu'ndan ataşehir'deki 20 dönümlük 100 milyon dolar değerindeki arsasının istendiği, ağaoğlu'nun önce yutkunduğu, ancak sonradan vermeye razı olduğu iddia ediliyor. ayrıca toplantı içeriğinin çok gizli tutulmaya çalışıldığı da soruşturmaya yansıyan hususlar arasında. ağaoğlu'nun pazarlık kapsamında "ben bunu veririm ama ondan sonra bir işim olduğunda ikiletmez kimse" dediği de öne sürülüyor
--- alıntı ---
devamını gör...
hakkında şöyle bir ses kaydı olan kişi:

https://soundcloud.com/hara...

ayda 2500 lira kazanan biri, burada zimmete geçirilen parayı biriktirmeye kalksa, hiç harcamadan 7600 yıl para biriktirmesi gerekir. bu ne demek biliyor musunuz, aziz dostlarım? şu demek: eski mısır medeniyetinin kurulduğu zamanlarda birinin öğretmen, araştırma görevlisi, imam gibi bir şey olarak 2500 lira kazanmaya başlayıp, bugüne kadar her ay 2500 lira kazanması demek. ancak o zaman bilal bey'in 1 günde cukka yaptığı iddia edilen paraya sahip olabiliyor.
devamını gör...
dalgacı, ifade vermeye gidebilirim demiş.
şöyle demesi beklenirdi "babam gerekli düzenlemeleri yaptı ifadeye gidebilirim"
(bkz: #1064909)
devamını gör...
basbakanin oglu..
yaw bir onceki entry ne kadar eksi aldi oyle. ustelik hz omer zamaninda gecen bir olaya link bkz verdigim halde..

size bir mujdem var sayin yazarlar alin size daha fazla eksilenecek baska bir link..

http://www.internetajans.co...
devamını gör...
turgev'e yolladığım parayı bitirdiysen daha yollayayım bilalim=) diyen dayılara sahiptir muhtemelen.
devamını gör...
alo fatih ile kanka anladigim kadariyla. fatih mehmet sarac cok uzuluyor bu aralar beyefendiyi uzdugu icin..

(bkz: pepee pepee cok uzuluyor)yaw bu arada en fazla eksi alan entrylerim bu baslikta toplandi.

yoksa hepiniz bilal misiniz..

devamını gör...
yakın çevresindeki "ihaleciler" arasında şehzade bilal diye anılan kişi.
arkadaş bak başbakanın bir oğlu daha var kimse hakkında bir şey diyor mu var bir şeyler ki duman çıkıyor biraz insaf edin.
devamını gör...
babasını küçük düşürmek için sürekli hata yapması beklenen çocuk
devamını gör...
neden böyle korunduğu ortaya çıkmış oldu.

yüzlerce polis, onlarca müdürün yeri sırf bu çocuk korunsun diye yer değiştirildi.
devamını gör...
ses kaydi ilginc bir vatandas..

+ bende ne olabilir senin para var kasada..
- onu diyorum iste..
devamını gör...
kendisi için samimi olarak üzülmeye başladığım insan.
devamını gör...
daha adını telaffuz edemeyip yüzünü görmemiş yüzsüzler tarafından her türlü iftiraya uğramış müslüman kişisi. kendisi açısından işin güzel tarafı günahlarını yüklenecek birsürü dalkavuk var bu memlekette.

ne yani şimdi bu adam okumuş etmiş zamanında belli ki çalışmış la zibidiler adam sanayii de çıraklığa mı dursun ne istiyorsunuz. yok şunu almış yok bunu almış. yok nasıl şirket sahibi olmuş. bu okuldaki tembelle çalışkanın hikayesine benziyor. hadi gülüm işinize.
devamını gör...
ülkedeki tüm okumuş etmiş, çalışmışlar gibi gemiciklere sahiptir, yersen.
devamını gör...
dedesi fatih gemileri karadan yürütürken kendileri ise denizden yürüten kişidir. ölümüne onu savunacağım yalnız benim yine açlıktan nefesim kokmaya başladı...
devamını gör...
herkesin herkes hakkında pek çok şey bilip ortaya saçtığı şu günlerde sibel eraslan da yakinen tanıdığı bilal erdoğan hakkında bildiklerini yazıya dökmüştür.bir de sibel hanım'ın kaleminden bakmakta fayda vardır bilal erdoğan'a !

http://yenisafak.com.tr/gun...


--- alıntı ---

bilal erdoğan 31 yaşında, ömer tayyip ile henüz kırkını çıkartmakta olan ali tahir'in babası. kartal anadolu imam hatip lisesi'nden sonra, harvard'da tamamladı yüksek tahsilini. babasının ismi, elbette ona dünya çapında bir referans, ama aynı zamanda kariyer seçimi konusunda aşılması güç bir engel de. onun gördüğü tahsil, sadece türkiye'de değil istediği ülkede ona pek çok parlak kapıyı açacakken, kendisiyle aynı konumdaki pek çok gençten daha geride tutmak zorunda kendisini... gönüllü hizmetlere, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma işlerine adanmış bir hayatı yaşıyor bilal. ilim yayma cemiyeti'ndeki ihtiyar dedelerle, türgev'de sırtına giyecek ikinci bir atleti olmayan gençlerin arasında geziniyor hayatı. ben buna şahidim...

geçen yıl gazze bombalanırken, bilal erdoğan'la birlikteydik bombaların altında. 500 metre ötemizde patladı bombaların birisi, iki gazeteci arkadaşımızı kaybettik. üzerimdeki elbise sığındığımız şifa hastanesindeki ölü ve yaralıların içinde kana boyanmıştı. o mazlumların kanı da şahittir bilal'e...somali'de beraberdik... havaalanı bile olmayan somali'ye inerken, uçağımızın sağ kanadı çatlamıştı. mogadişu'da bir çadırdan diğerine gözlerimizin önünde son nefesini veren çocuklar arasında koşuştururken, bilal erdoğan'ın yüzündeki derin keder, altüst oluş bugün gibi gözümde. somalili gençlerin zapzayıf elleriyle bizlere koşup, iniltiler halinde sarılmaları o ramazan gününde... ağlayarak kıldığımız namazın ardından hafifçe yağan yağmur da şahittir bilal'e... hayırseverlerin burslarıyla okutup desteklediğimiz somalili tıpçı kızlar, mühendislik tahsili gören zayıf oğlanlar da şahittir bilal'e...

van'ın insanı donduran karakışı, urfa'nın kavruk düzlükleri, karadeniz'in haşin dalgaları... bilal erdoğan'ın hayat defterinde kayıtlı nice köy ve kasabanın arasında 'kimsesizlerin kimsesi' olmaya adanmış genç bir idealistin hayat hikayesiyle örgülüdür...

herkes bildiğini, kendince şahit olduğunu yazacaksa... benim bildiğim de budur.

--- alıntı ---

devamını gör...
geçtiğimiz kurban bayramında aile ortamında, bizim hanımın dıdısının dıdısı bi kaymakam vardı böyle birkaç kez aile toplantılarında karşılaştığımız, yemekten sonra beyler olarak balkona geçmiş muhabbet kahve sigara filan takılıyorduk, sonra bu anti akpartici kaymakam muhabbet esnasında işte emin çölaşan'ın iddialarından olan tayyibin dünyanın en zengin 5 devlet yöneticisinden biri olduğunu, 10 milyar dolar serveti olduğunu filan söyledi.. ortam da cumhuriyet savcısından iş adamlarına üst düzey diyebileceğimiz adamlar vardı, genel itibariyle herkes "yapmaz yahu boş lakırdı bunlar" minvalinde bişeyler söyledi, bu kaymakam işte o esnada bilal erdoğan için bazı iddialarda bulundu yine sözcü zekasında, orada devreye girdim, "hacı abi bilal erdoğan'la çok ciddi olmasa da bir tanışıklığım, bir muhabbetim var, bilal erdoğan daha da iyi bilal erdoğan'ın ortaklarını tanırım, yaptıkları işleri, koşuşturduklarını falanı filan bilirim.." dedim, o dönem yakın zamanda bilal erdoğan kız kardeşi sümeyye'yle ve daha bir çok işte ortağı olan kişilerle bir restoran açmıştı istanbul'da.. dedim "10 milyar dolar serveti olan adam 15-20 liraya bi tabak köfte, 40-50 liraya makyaj malzemesi satmaz, adamın uğraştığı işleri biliyorum, söylediklerin bana mantıklı gelmiyor" dedim, haliyle bu kaymakam özünde bir devlet memuru olduğu için, devletin başındaki adama giydirirken "devletin başındaki adamın oğlunu tanırım" diyen biriyle karşılaştığı için şekli şemali değişti, o saniyeden sonra "acaba söylediklerim başıma iş açar mı" korkusuyla bir şey demedi..

geçtiğimiz günlerde bu şahısla yine bir davet hasebiyle bir aradaydık, Allah biliyor çok korktum, çok çekindim yanıma yanaşıp "ne oldu senin arkadaş yamuk çıktı" minvalinde sözler edecek beni mahcup edecek diye, salonda köşe bucak kaçtım kendisinden..

şimdi diyeceğim odur ki bilal erdoğan her ne kadar "kefilim" diyebilecek kadar tanımasam da tanıdığım kadarıyla naif bir kişilik, en azından duruşunda her daim bir mahcubiyet var, babası ne kadar atarlıysa oğlu da o derece munis gibi duruyor.. dolayısıyla bu sözlükte, aile ortamında, sokakta, orda, burda tayyip erdoğan'a karşı cemaati savunan ben kendisi için söylenen şeylerin yalan olduğuna inanıyorum, yukarıda anlattığım gibi daha önce de kendisini savundum.. ben, hz ibrahim'in ateşine su taşıyan topal karınca misali kendisini savunurken o iddia edildiği gibi işlere kalkıştıysa, yetim hakkı yediyse Allah şahit çok üzülürüm.. inşallah yalan ve iftiradır edilen kelamlar..


devamını gör...
benim çok gerizekalı olmamdan onun ise çok zeki olmasından dolayı, kendisi milyon avrolarla oynarken ben daha azına çalışıyorum. zaten devletin elinde bir ilaç var bakan, milletvekili, başbakan çocuğu olunca bu ilacı vuruyorlar çılgın zeki oluyorsun. saros un dna'sından üretmişler bu ilacı.
devamını gör...
üzüldüğüm için hakkında olumsuz tanım girmeme kararı aldığım başbakan oğlu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar