bilgisayar oyununu şifreli oyun hileleri ile oynamak

mantığını anlayamadığım şey. oyun seni zorlamadıktan sonra ne anlamı var. o heyecanı hissetmeyip şifre basa basa kolayca ilerlemeye oyun denmez. en hasta olduğum oyun age of empires'dır mesela. abi şimdi şu şifreyi gir bilmem kaç tane silah çıksın diyor adam. ulan ben düşmanla çarpışırken kendi oluşturduğum kuvvetlerle, kendi emeğimle çarpışmazsam hiçbir anlamı yok oyun oynamamın.
devamını gör...
oyun çok zor ise yapılması normaldir. misal bir mount and blade warband'ı, bir gta vice city'i* şifresiz oynamanız zordur. warband'da lordlarla ilişkin habire düşüyor. salak lord 20 kişiyle düşman bölgesinin ortasına gidip köy yağmalıyor. ardından tekmeyi yiyince benimle olan ilişkisi düşüyor. lan ben mi sana dedim git bunları yap diye?* yeni gelen bir lorda köy veriyorsun seninle ilişkisi feci düşüyor. böyle iş mi olur? mecburen hile yapıyorsun.
devamını gör...
bazı oyunlarda bu şifreler oyunu daha eğlenceli hale getirmek için yapılır. mesela counter strike oyununda uçmak duvarlardan geçmek falan eğer oyundaki herkese uygulanırsa eşit bir şekilde gayet eğlenceli olabiliyor. ama splinter cell serisini şifre ile oynamak çok mantıksızdır oyunun tüm zevki zaten çözüm üretmek üzerine bildiğim kadarıyla. defalarca yanlış hamle ve sonra doğru hamleyi yapıyorsunuz.
devamını gör...
o şifreler oyun geliştiricilerinin işlerini kolaylaştırması ve oyunu çeşitli açılardan test edebilmesi için oyuna konulan kodlardı ve eskiden oyunların komut girme konsolu açılarak girilirdi. fakat sonra bu iş oyuncular arasında eğlenceye dönüştü, özellikle bitirilen oyundan sonra hilelerle tekrar oynamak oldukça keyifli. age of'da lazer silahlı photon man'lerle hayvan gibi gelişmiş imparatorlukları 5 dakikada yıkmak veya the sims'de sınırsız para hilesiyle kendinize rüyalarınızın malikanesini yapmak...
ancak şimdilerde oyun yapımcıları da uyandı işe ve bu hileleri hızlı gelişme pakedi adı altında paralı dlc'ler olarak kakalıyorlar.

devamını gör...
hile yapmayı seven arkadaşlarım var. o kendini biliyor. Allahı var bizim işimizede yarıyor yaptıkları. sonra şu bölümü nasıl güzel geçtik. yiğidi öldür hakkını ver.
devamını gör...
the sims oynarken sürekli yaptığım eylemdi.

ulan gerçek hayatta eve mobilya almak için zaten deli danalar gibi çalışıyorum bari oyunda istediğim mobilyayı rahat rahat alayım..
devamını gör...
hiç yapmadığım şeydir. hatta benim için yeri çok ama çok özel olan gta 3'te dahi yapmamakla beraber, gta vice city'de inşaat patlatma görevini geçemediğim halde bu yola başvurmadım ve o görevi hiçbir zaman geçemedim. dolayısıyla gta vice city oynamadım ondan sonra da.
devamını gör...
kişilerin gerçek hayatta ne yapıp yapmayacaklarıyla korelasyon içinde olmayan hede. sonuçta oyun da gerçek hayat kadar zorlayacaksa ne manası var oynamanın. *
he gerçek hayat kadar zorlayıp yine de keyif veren bi oyun varsa onu da bilemem. **
devamını gör...
mount blade warbandda gerekli olan bir şey.
ulan günlerce uğraşıyorum 100 tane sağlam adam topluyorum yoldan geçen yamuğun biri
(çapulcu veya lordlar) gelip canını almaya geldik diye konuşuyor. eee napcan mecbur savaşıcan veya esir düşeceksin. 100 kişi vs 300 kişi falan oluyor genelde adamlar sürü gibi. arkadan bir savaş müziği her ne kadar gaza gelip kazanacağını hissetsen de (bak şu an kazandın)
en son tek kalıp tokatlıyorlar. yani işin özü bu oyunda para hilesi , can hilesi , tecrübe hilesi falan yapmadan ayakta durabilen bordo berelidir.
harcanıyordur. stratejik bir dehadır.
devamını gör...
sadece gta:sa oynarken yaptığım eylem. pubg mobil oyununda da hilecilere karşı karşıya kaldığımda hile açıyordum, bıraktım ve kurtuldum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar