bilim kurulu

13:30 da toplandılar, bakalım ek kararlar neler olacak. "sokağa çıkma yasağı" sanmıyorum ama kafeler ,toplu taşıma ve cami konularında bir çekince bekliyorum.
devamını gör...
dindarlarımız umreciler, laiklerimiz canan kaftancıoğlu. hal bu iken, hepimiz bilim kurulu üyesi olsak ne yazar. sonuçta "ben hamsi yerim bana corona bir şey yapmaz, yok paklava yerim corona bir şey yapmaz" zihniyeti başka yerden gelmiyor.
devamını gör...
farklı farklı üyelerinin farklı farklı kanallarda değişik değişik açıklamalarda bulundukları kurul. daha iki hafta önce maske takmaya gerek yok derken şimdi maskesiz çıkmayın demeye başladılar.
devamını gör...
covid-19 salgını için kurulan kurul. salgın geçtikten sonra dağılacaktır. daha önce de kuş gribi gibi bazı salgınlar için de kurulmuştu. ama o salgınlar bu kadar uzun süreli olmadığı için kurul medyatik olmamıştı.
devamını gör...
dünya'nın merkezinde bir ülke olmamıza ve ülkeye giren çıkanın belli olmaması gerçeğine rağmen corona vaka/ölüm oranı en düşük olan ülkelerden biriyiz.

bu açıdan bakınca bilim kurulu bize çok önemli bir şey öğretmiş oluyor. o da "işi ehline bırakınca, her şeyin istenildiği gibi gittiği"dir. belki bir vesile olur da bir şeyler düzelir.
devamını gör...
bilim dışında herşeyi konuşan kuruldur. insanların kulağına dedikodu kaçırmaktan başka birşey yapmadılar. korona virüsten sonra artık eskisi gibi olamayacakmışız. bunun neresi bilim? bilim kan ağladı resmen.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar