bilim ve sanat vakfı

1986’da kurulan, çok yönlü bir ilim-irfan yuvasıdır.
hemen hemen hepsi başarılı üniversitelerde öğretim üyesi olan hocaların, vakfın isminden de anlaşılacağı gibi; bilimin ve sanatın ana konularıyla ilgili dersler verdiği akademiadır. kitapçısı da epey ucuz, o ayrı mesele...
devamını gör...
bazı öğrencilerin bilim ve sanat için değil piyasa yapmak şeklinde tabir ettiğimiz ve karşı cins ile diyalog kurarak yeni arkadaşlıklar peşinde koşturmak amacıyla doldurduğunu gözlemlediğim ilim irfan yuvasdır.
devamını gör...
cemaat taassubunun dibine vurmuş bir kadroya sahip kurumdur. varsa yoksa kendi adamlarıdır. yıllardır orada burada doktora yapıp bir baltaya sap olamayan muhafazakar gençlerimiz buraya takılmakta, bize de düşer ümidiyle vakıftakilere hocam aşağı hocam yukarı muamelesi çekmektedir. bir nevi körler sağırlar birbirini ağırlar fesadına kapılmış gitmektedir. onun haricinde kaliteli hocalar gelir takip edilesi seminerler verir ona bir diyeceğimiz yok.
devamını gör...
ihsan fazlıoğlu gibi mükemmel bir insanı barındırması nadir iyi özelliklerinden olan vakıf. ama bizim zamanımızda bazı kızlar kakarakikiri yapmak için eften püften derslere girerlerdi biz de gülerdik onlara.mesela lütfi şen denen tip şiir hakkında konuşmaya soyunmuş ama birkaç bağğğyan hayran edinmekten öteye gidememiştir.girilen tek ve son dersinde adamın notu verilmiştir. yalnız şu dialog hala hatırlanır gülünür.

lütfi şen hayranı sepet kız (lşsk) kendinden beklenmeyecek kapasitede bir soru sorar ,lütfi şen (lş) köşeye sıkışır ve sıyrılmak için vahşi cazibesini (!)kullanır.

lşsk: varoluşculuk....ritim ....şiir...hece bla bla mıdır?

büyük bir sessizlik

lş: ne kadar güzel bir soru, adın ne bakiim senin *?
sesi titreyen helecan yapan lşsk: esra
lş: şimdi esra şiirde bla bla bla bullshitting forever....

sorunun cevabı verilmez ama esra'nın umurunda mıdır? cık!

devamını gör...
yapılan söyleşi, yuvarlak masa toplantıları, seminer ve eğitimlerin tamamen akademik olduğu vakıf. bir üniversite edasıyla katılıyorsunuz derslerine. yerleri vefadadır.
devamını gör...
dün itibariyle bir adet dış işleri bakanı, bir adet çalışma ve sosyal güvenlik bakanı çıkarmış, yoğun bilgi kıvamlı mekteptir.
ayrıca bugün muhyiddin åžekã»r adında amerikalı zenci sufi yazarı ağırlamıştır.

(bkz: su üstüne yazı yazmak)
devamını gör...
derslerin arasında 10'ar dakika ara olması sebebiyle yorucu gün yorucu geçer, fakat bir o kadar da verimlidir. aldığınız eğitim kalitelidir. arkadaşla gidilmesi tavsiye edilir.
devamını gör...
bütün hayatımı değiştirmiş mekandır. o kadar güzeldir ki mehmet çayır hocanın ifadesiyle harvard gibidir.

kademe sınavını da geçersem süper olacak.
devamını gör...
zamanında...*bir arap amca vardı herkesi fişliyordu.bir de puşili abla vardı acan diyolardı onun için. yani ki güzel din kardeşlerim big brother sizi izliyor bu mekanda o yüzden karşı cinse caka yapıcam diye rezil olmayın derim size. akıllı uslu derse gir çık başını yerden kaldırma.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar