bilimsel bilginin imanı zayıflatması

bilimsel bilgi, insanlığın nesilden nesile aktardığı ve çoğunlukla eskimeyen, bozulmayan; tespit, gözlem, ölçmeye ve ispata dayalı bilgilerdir ve doğayı anlamak için kullanılır. burada doğadan kasıt var olan her şeydir. canlılar, atomlar, moleküller, yıldızlar, elektromanyetik dalgalar gibi evrendeki her şey doğayı oluşturur. inanç sistemlerinde tasvir edilen yaratılış öyküsü, efsaneler ve mucizeler ise şu an için de o dönemin şartlarına göre de bilimsellikten uzaktır. herhangi biçimde doğrulanamayan dini dogmalar, bilimle ilgilenen insanların her zaman aklını kurcalamıştır. çoğu zaman dini otoritelerin söyledikleriyle örtüşmeyen ifadeler sunan bilim insanları kafir olarak yaftalanmışlardır, cezalandırılmışlardır, öldürülmüşlerdir (bkz: galileo galilei). bu yüzden orta çağda bilim insanları araştırmalarını gizliden gizliye yürütmüşlerdir. ancak gariptir ki bilimsel doğruların zaman içerisinde kabul görmesiyle dini görüşler de evrilmiştir. dolayısıyla burada dinin kesin ve değişmez doğruları olduğundan bahsetmek de doğru olmaz. zaten bunu söylemek de yanlış olur. dini algılayan insandır ve insan faktörü her şeyi değiştirebilir. evrim teorisi kimi din adamına göre zaten kitapta yer alan bir bilgiyken, kimisi düşmanca reddeder. işte bilim işimize burada yarıyor ve aslında pek çok şeyi açıklıyor. dünyanın neresine giderseniz gidin pi sayısının aslında 5 olduğunu veya süratin birim zamanda alınan yol olmadığını savunan aklıselim bir insan bulamazsınız.

velhasıl, insan okudukça aydınlandıkça bazı şeyleri sorguluyor ve her şeyin ona anlatıldığı gibi olmadığı ihtimalini düşünüyor.
devamını gör...
batının newton diye taptıkları adam okültist büyücü idi. şu an okuduğum kitabında rüya tabirleriyle kutsal kitabın yorumlarıyla meşguldü.

temizlik dahi bilmeyen batılılar, maden tabakla etkileşime girip yiyeni zehirleyen domatesi zehirli sanıp uzun yıllar yasakladılar.

şimdi sözde özgürlükçü batı, evrim inancına karşı akıllı tasarımı savunan bilimadamlarını cezalandırıyor. bu yüzden cahiller, evrim inancına karşı ses çıkaramayan batılı bilimadamlarını evrimci, batıyı da sözde özgür düşünceci sanıyor.

halbuki batılı kavramların çoğu günahlarının ve suçlarının ürünüdür. kendi insanlarına akılalmaz barbarlıklar yamyamlıklar yaptıkları için yarım da olsa insan haklarını, en saçma yobazlıklarından kurtulmak için özgür düşünce gibi kavramları üretmek 'zorunda' kaldılar. buna karşın erdemleri içselleştirmiş müslüman dünyada böyle kavramların gündemde olmasına gerek bile yoktu.

şimdiyse nasa ve cern'in asıl sahipleri cinlerle büyülerle uğraşıyorlar. pentagondan komutan gönderip sakaryadaki cinci hocadan uzaydaki uyduları için yardım dileniyorlar.

kanlı nobel dinamiti icat edince insaniyet yoksunu barbar batılılar savaşta 50 milyon kardeşini katletti. yetmedi çoluk çocuk bebek kadın demeden canavarca katlettiklerinin etlerini pişirip yediler.

böylece batının sözde bilimci kisvesi yıkılıp özde putperest şeytani barbar iğrenç yüzü açığa çıkıyor.

geriye ise dünyaya ilimleri öğreten müslüman bilimadamları, ibni sina farabi gibi dünyanın en büyük alimleri kalıyor.

şeytan Allah'a isyan etmeden önce müslümanken de büyük alimdi.

demek ki imanın zayıflamasının sebebi olarak bilimi suçlamak, ilmi müslümanlardan alan batılıları referans gösterip, dinden sapan ruhban sınıfının suçlarını, din kisvesinde islama da malederek bu tür dogmatik varsayımlar uydurmak, çocukça ve uyanıkça bir davranış ve analitik düşünce yoksunluğu örneği.

en büyük bilimsel düşünce özgürlüğü, şeytan'ın sözlerine dahi yer veren, doğaya canlılara metafizik etki eden, normal okunuşta rahmani, ters okunuşta şeytani amaçla kullanılan kuran'dadır.
devamını gör...
newton'un kabala metinlerine ulaştığı biliniyor.
keltlerin pagan kültürünün üzerine inşa edilmiş bilim elbette zayıf imanları sarsacaktır.
hz. peygamber dünyanın yuvarlak olduğunu bilmiyordu!
sen, ben ondan daha çok bilgi sahibiyiz!
tövbe tövbe!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar