bilsem

okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki ögrencilerin üstün yeteneklerini geliştirerek bilimsel düşünme ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üretken, problem çözen bireyler haline gelmelerini, onlara gerçek yaşamda öğrenme fırsatları ve özel eğitim aktiviteleri yoluyla sağlayan bir egitim kurumudur.

başvurular başlamıştır.
http://www.bilsemsinavi.com/
devamını gör...
bilsem duygusu veren kelime. o duygunun ne olduğu tam belli değil. anlamama ile karışık sinirlilik hali olabilir.

- eeee, napacakmış o kadar parayı da ?
+ bilsem.

e vurguludur burda. yunanca olsaydı üstüne bir çizgi konurdu e'nin. έ işte böyle.
devamını gör...
kızımın ilk aşamasını kazandığı ve şu an ikinci aşamasında olduğu sınav. genel yetenek ve zeka tespiti amaçlı olduğu söyleninc kurs, hazırlık kitabı gibi muhabbetlere hiç girmedik. zaten ilk sınavda ellerine tablet verip ordan oyun eğlence ile sınav yapmışlar. ama benim merak ettiğim bu sınavı kazanınca ne oluyor, okuldaki ortalamasına mı etkisi var, başka bir okula mı yerleştiriliyor, özel dersler mi veriliyor yani sonuç ne olacak. ne doğru dürüst bir şey söyleyen var ne de bilgi. olayı nedir bu bilsem in.
devamını gör...
bilsem sınavlarını kazanan çocuklar, başarılı olduğu alanda üstün yetenekli çocuklardır. sınavın en büyük işlevi çocuğa üstün yetenekli tanısı koymasıdır. sınavda başarılı olan çocuklar ilgili alanda bilim sanat merkezlerinin kendileri gibi başarılı çocuklar için verdiği "okul dışı" eğitimlere katılmaya hak kazanırlar. bu çocuklar okullarına devam ederken, okul çıkışında bilsemde yeteneklerine uygun eğitim alırlar.
devamını gör...
ilgi ve yetenekleri doğrultusunda iyi çocukların en iyi olması için 3(?) alanda eğitim aldıkları ücretsiz platform. çocukların notlarına ya da herhangi bir okula yerleşmelerine etkisi yoktur. 2023 eğitim vizyonu çerçevesinde de önemlidir ve bu minnakların ilerde çok iyi yerlere yerleşecekleri kesin. bence bu ülkedeki eğitimle ilgili yapılan en iyi çalışmadır
devamını gör...
eğitim içeriğini kimseyle paylaşmıyorlar. kendilerine özel kitaplar hazırlanıyor. etkinlikler vs.. buraya giden bir öğrencim hocam ben oradaki derslerle dinleniyorum diyordu. tabi derste sıkılan ve konulara duyarsız kalan öğrencileri diriltmek adına fikir almak için ziyaret ettik burayı. efendim içeriği paylaşmak yasak dediler. anlıyorum. ülkenin üstün zekalılarının nasıl yetiştirildiği bilinmesin falan filan istiyorsunuz da anlamadığım. meb sıkılmadan ders işlemenin , doğru düzgün etkinliğin ne olduğunu biliyorsa bizim kitaplarımızın kıyısına köşesine niye yerleştirmiyor.
işin içinde olup da az buçuk karıştırınca ortalığı bir sürü absürtlük ortaya çıkıyor. bu ne yani bu? hangi mantığın ürünü bu? hayret ya..
devamını gör...
2019-2020 eğitim öğretim yılında 1, 2 ve 3. sınıflardaki tüm öğrencilerin gireceğine dair söylenti olan sınav.
sonradan yine sadece öğretmenin belirlediği öğrencilerin gireceği kesinleşti.
hepsi için hayırlısı olsun inşallah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar