bim

ucuz ve kaliteli ürünler alabileceğimiz marketçikler.
devamını gör...
bilimum ihtiyaç malzemeleri olan marketler zinciri. insan sağlığına zararlı hiç bir şey satmayacakları raf düzeni deyip fiyat artırmayacakların vaad etmiş. yoğurdu ile meşhur marketimiz.
devamını gör...
birleşik islam mağazaları uydurmadır.. orjinalini hakkında birleşik istanbul mağazaları dedikodusuda vardır...

ucuzdur, kullanılasıdır..
devamını gör...
kalitesiz, zaman zaman çok hesaplı, satılan bir çok ürünün bilenen gıda standartlarına uymadığı mağazalar zinciri.
devamını gör...
günlük hayatta tercih ettiğimiz pek çok ürünün marka değerinden arınmış muadilleri bulunmaktadır bu marketlerde. dost yoğurt, kese yoğurdundan sonra en çok sevdiğimiz yoğurttur.
devamını gör...
islam'a gönül vermiş inanmış insanların açtığı bir kuruluş olması sebebiyle alışverişlerimi düzenli olarak yaptığım yerdir. elin careforuna para kazandırmaksa aynı ürünleri bim'den alırım. yalnız ürün çeşitliliğinin artması gerekiyor kısa zamanda.
devamını gör...
hem ucuz hem kaliteli ürünler satan mükemmel marketler zinciri bu ürünler tamamen helaldir.
devamını gör...
waffle satmıyolar artık her gidişimde uyuzluk olsun diye hem sorup hem de içimden küfrediyorum.mal mısınız kardeşim o ürün süper bir şekilde tüketiliyodu, ne diye satmazsınız artık anlamam.
devamını gör...
insanları abur cubur manyağı yapan marketler zinciri. biraz zam yapın şu abur cubur fiyatlarına evde koyacak yer kalmadı
devamını gör...
ucuz ama genelde kalitesiz ya da yan ürün diyebileceğimiz ürünleri satan marketimsi.
devamını gör...
şimdiye kadar entry girenlerin bim'in yabancı ortaklarca satın alınmış olduğunu bilmediği market zinciri.neredeyse köylerde bile var
devamını gör...
ucuzlugu kalitesiz olmasına delalet etmez zira maliyetlerini azami derecede düşürerek (raflara kutuları direk bırakırlar düzenlemeye kasmazlar, minimum eleman calıstırırlar, kendi markalarında reklam gideri yoktur,vb ) fiyatı düşük tutmayı başarırlar.
bir zamanlar isimsiz olan markalarından kimileri pazar lideri haline gelmiştir (bkz: dost yogurt)
devamını gör...
eker kaymağı piyasadaki bir çok yere oranla daha ekonomik etiketle satışa sunan firma.
devamını gör...
kendisine başta önyargılı yaklaşsamda,sonraları pekbi sevdiğim marketzinciri
devamını gör...
büyüme sürecinde alman aldi'yi örnek aldığı söylenen, kurulmuş olduğu 1995'ten bu yana oldukça agresif bir büyüme stratejisi ile 2000 mağaza sınırını aşan, maliyetleri azaltma adına reklam, mağaza vb giderleri asgariye çeken, gelişim başarısı daha çok kendi adına ürettiği ürünlerde yakaladığı belirgin bir kalite standartına bağlı olan, halihazırdaki rakiplerine nazaran daha başarılı olabilmiş türkiyenin en büyük discount marketler zinciridir.
devamını gör...
üniversite öğrencilerinin beslenmesi için açıldığını düşündüğüm, aşırı ucuz ürünleri olan firma.
devamını gör...
"toptan fiyatına perakende satış" sloganıyla gönlümüze taht kurmuş, herhangi bir bakkal arar gibi aranılan marketler zinciri *
devamını gör...
ilk başta ucuz olduğu için tercih edilen fakat zamanla kalitesi görülen ve kopulamayan marketler zinciri.son dönemde getirdikleri sütlü tatlılarla ağzımızın tadına tat katmışlardır. (bkz: iyi ki varsın bim)
devamını gör...
kendi muhitimde eksikliğini en çok hissettiğim şeylerden biri. zira daha önce oturduğum yerlerde en uzak bim 100 metre kadar ilerideydi.*
devamını gör...
tamamiyle freestyle satis yapan market,raf sistemi,reklam sistemi gibi gereksiz seylere para harcamayarak urun fiyatlarini dusuk tutarlar.bir de kendilerine ozgu markalari ve urunleri vardir bunlardan en meshuru icin;

(bkz: le cola)
devamını gör...
sahibinin yahudiler olduğunu söyleyerek alışveriş yapmamamı engelleyenlere karşı yinede ucuz diye alışveriş yaptığım yer...ama emin olsam yahudi olduklarına ucuz diye yapmam ..10 kuruşun lafı olmaz.
devamını gör...
parayı hamuduyla götüren, çalışanlarına askeri ücreti reva gören aynı kişiye kasiyerlik, paspascılık, raf düzenlemesi yaptıran cimri pinti insanların sahip olduğu market

fasulye konservesini baya ucuza satıyorlar.
devamını gör...
her an heryerde karşımıza çıkabilecek muhteşem kalitede ucuz ve kaliteli ürünler üretip cebimizi ve miğdemizi güldüren marketler.
devamını gör...
hard discount sistemini benimsemiş ucuz ve kaliteli ürünler satan yeni nesil mahalle bakkalı.

sadeliği, abartıya kaçmayan harcamaları, ürünleri raf yerine palet üstünde ve kolilerde sergilemesi nedeniyle ucuzdur. şöyle bir örnekle ki; aynı metrekare üzerine kurulu aynı amaçla hizmet eden farklı bir firmadaki çalışan sayısı daha fazladır bim'e göre. on kişinin işini çalışma sisteminin getirdiği avantajla ortalama dört veya beş kişiyle de yapabilmektedir bu şirket ve böylece buna benzer tasarruflarını doğrudan ürünlerinin fiyatına yansıtır.
sosyal güvence ve çalışma şartları konusunda rakipleri ve ulusal çaptaki diğer şirketlere nazaran hassas yaklaşmaktadır çalışanlarına. beş yıl öncesi gibi olmamasına rağmen hala ayrı bir yerde bulundurur kendisini. ki ülke geneline bakılacak olduğunda sosyal güvence kavramından yoksun kayıt dışı ekonomiyi prensip edinmiş ve personelini ayda yüzdoksanbeş saat yerine ikiyüzdoksanbeş saat çalıştıran şirketlere nazaran pek yeğ durmakta haliyle. yine konuya önemle bakıldığında böylesi firmalar, sahipleri ve paranın nerelere akıtıldığı hakkında dedikodular üretebilmektedir.

bim, hisseleri imkb'de işlem gören kurumsal bir kimlik olup sahipleri ve diğer benzeri hususlarda hakkında ortaya atılmış yanlış bilgilerle karalanacak bir firma hiç değildir... hesapları, envanteri şeffaf hallerde ve her zaman denetlenmeye açıktır.

ek-1: gelişme
devamını gör...
nescafe 3 ü 1 aradanın bulunmadığı marketler zinciri..halbuki gold una kadar kavanoz da nescafe var..
devamını gör...
işine yarayanı al yaramayanı alma, yok kalitesiz ürünler varmış yok markasız ürünler falan filan denesi yer.
devamını gör...
kişi başına neredeyse bir adet düşebilecek kadar vatan sathına yayılma başarısını göstermiş bakkaldan bozma market(bkz:bakket)
devamını gör...
başka yerden olsa asla almayacağın kendi kendine 'bu ne lan' diyip ismiyle dalga geçeceğin markaları sırf bu market bünyesinde barındırdığından aldığın mekandır**
devamını gör...
içine girildiğinde nato'nun somali'de kurduğu yardım merkezini andıran; insana yağmalama hissini veren ucuz ve sesin yankılandığı market...
devamını gör...
kendi bünyesinde kendi markaları olan,taşımadan ambalaja bütün tasarrufları kendine ait olduğu için ürünleri cok ucuz fiyatlara mal edip müşteriyle buluşturan ve cuma günleri kapısında kuyruklar oluşan 2000 den fazla şubeli süper marketçikler grubu... neredeyse köylere bile kurulacak...
devamını gör...
grosmarketlere karşı tek başına mücadele veren marketler zinciri.
devamını gör...
her ramazanda işçilerimize dağıtacağımız pek çok yardım pakedini bize oldukça ucuza veren şirket, kendilerinin klasik kapitalist ilişkiler içerisinde imanlarını kullanmaya devam etmeleri beni sevindiriyor.
devamını gör...
telefon açmaktan, iş bitirmekten aciz binlerce maaş alan kimi müdürlerinin çalışmayıp ense yaptığı şirket.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar