insanı, sahibi olduğu sözlükten soğutan hatta kapatmayı düşündüren berbat bir deneyim. asıl sinir bozucu olan şey ise mevzubahis tanımın yazıldıktan dakikalar sonra yetkili arkadaşlarca görülüp silinmesi ve yazan kişinin sözlükten uzaklaştırılması.
bakınız; şikayet eden her kim ise zerre kadar sabretmiyor, durumu bize aksettirmiyor, bir şey yapılacak mı diye beklemiyor bile! ve bu şikayet eden kişi dakikalar hesabıyla sabretmediği için ben saatlerce yol gidip savcıya bir saatten fazla ifade verdim, dahası konuya dair eklerle birlikte detaylı bir dilekçe yazıp yeniden oraya teslim etmem istendi.
hakikaten yazıklar olsun ya...
devamını gör...
derviche geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum öncelikle. aslında söylenecek çok şey var da neyse deyip salon kadını imajımı bozmayayım.

şikayet eden insan yavrusu hakkında kafamda deli sorular mevcut. silinen bir tanım için bunları yapan bu kişi acaba gördüğü her aksaklığı * gidip oraya buraya şikayet edip hakkını savunuyor mu. burası türkiye durmadan o kadar abuk subuk bürokratik saçmalıklarla, haksızlıklarla karşı karşıya kalıyoruz ki. bunların hepsi için aynı yolu izliyor mu? ha muhtemel izlemeyip klavye delikanlılığı yapıyordur da. neyse çizgi ve omurga önemli birşey herkeste bulunmuyor.
devamını gör...
yurdum aptalına imkan verildiği zaman nasıl pislettiğini gösterir.

şu sanal alemi bu kadar ciddiye alan safdillerin varlığı şaşırttı beni vala.onu geçtim ciddiye alan savcıyı da ayrıca tebrik etmek lazım.
ulan şuraya stres atmaktan,rahatlamaktan başka bir amaçla gelip böyle mal mal işler yapan varsa aklını seveyim ben onun.
devamını gör...
bunlar iyi günler..daha beterleri de olacak.

toplumu ispiyoncu jurnalci moduna sokanlar, onları başımıza alkışlarla getirenler biraz daha düşünür umarm.

şaşırdık mı yooooo..
devamını gör...
geçmiş olsun başkanım.

yani böyle demokratik böyle düzgün, milli manevi değerlere saygılı sözlük mü var ya. neyini şikayet ediyorsun sen bunun.

mübarek ramazan günü yoruyorsun insanı. ayıptır. günahtır.
devamını gör...
bir kere doktora gittim, saçma sapan davrandı ama yok böyle bi saçmalık. bana bimere yazın dediler ben üşendim yazmaya. şikayet edilen tanımı da çok fazla merak ediyorum ama.

ayrıca umarım sözlükte sürekli avkatım ben avkatttt diye dolaşan tayfanın bir yardımı olmuştur.
devamını gör...
geçmiş olsun.

ilkokulda öğretmeni öğretmediyse demek şikayetin ayıp olduğunu. gerçi burada ayıbı çoktan sollamış da bir nevi bela olmuş durumda yaptığı.
devamını gör...
dünya sözlüğünü hak etmeyen biri tarafınca yapılan şikayetin, bu bilgi yüklü sözlüğü hak etmediği bir muameleye maruz bırakması birçok kişinin hakkına girmekte.
evvela, yöneticimiz derviche moderne ,
adminler, moderatörler ve yazarlar kısaca tüm ekibin emeğine saygısızlık göstergesidir...
devamını gör...
toplumun geldiği şu noktaya bak. insanların yaşları büyüyor ama duygusal ve zekasal birikimleri sürekli yerinde sayıyor. sorunu çözmek için tek kalem oynatmadan şikayet etmek çocukça bir eylem. ve şikayet ederek insanların düşüncelerini yazmaktan ve söylemekten imtina eder hale getirmek... bir süre sonra o istibdat şikayet merciinin hayatını da can sıkıcı hale getirir ancak bunu öngörme yetisi ve sorumluluğu yok demek.
hepimiz hukuk mu okuyalım? her sözü kanunlara mı vurup tartalım? nedir şikayetteki amaç?
neyse yazmak zul oluyor böyle durumlarla karşılaşınca. geçmiş olsun diliyorum.
devamını gör...
vallahi semih cumhuriyeti gibi ülkeyiz ya. yemeyip içmeyip şikayet edebiliyor boş gezenin boş kalfası. hoşuna gitmeyen bir tanım mı gördün?
hooop fedöcü, vatan hayini, gezici çapulcu!

ne diyim ya, Allah belanızı verir umarım.
devamını gör...
şikayeti eden ruh hastasının kim olduğunu tahmin etmek zor değil.

geçmiş olsun monark efendi. hema olur böyle şeyler. çok da şaapma.

başı göğe eren, vatanı işgalden kurtaran, dış mihrakları yerle yeksan eden müteşekkiyi de ramazan münasebetiyle sadece esefle kınıyoruz. ramazan olmayaydı kalayı basardık da neyse...
devamını gör...
ifşa edilmediği sürece dünya sözlük yazarlarının içinin soğumayacağı iğrençlik. bu embesilin kim olduğunu bilmeye hakkımız var.
devamını gör...
üzücü, yorucu bir durum. burada çözülebilecek kadar da basit bir şeyi başka yerlere taşımak iyi niyet barındırmıyor. geçmiş olsun hepimize.
devamını gör...
insanda ramazan ramazan yazma hevesini isteğini sömüren bir olay.
ayrıca nedir bu tanım, ya da şikayete konu olabilecek tanımlar bilelim bir zahmet.
devamını gör...
bence sorun değil..
savcı çağırsın ben bile ifade veririm..

aslında gönül isterdi ki
o tanımı girip anında topuklayan vatandaş
her kimse yazdığının arkasında dursun..

ama korkaklık böyle şeylere engel tabi..

neyse gelişen teknoloji sayesinde
güvenlik güçlerimiz aynı günün akşamı
ip adresini ziyaret edip bu arkadaşlarla çay içebiliyorlar!!
devamını gör...
ülkenin durumunu açık ve net göstermektedir. fikirlere, görüşlere olan saygının kine, nefrete, cehalete ve akıl kaybına yol açması neticesinde oluşmuş durum.
devamını gör...
sözlük büyüdükçe böyle şeyler olacaktır. keşke olmasa ama daha büyük mecralar sırf bu işlerle uğraması için adam istihdam etmek zorunda kaldığına göre bu tür konularda yılgınlık göstermeden bilgi sahibi olmak ve bu tür durumlarda zarar görmeden atlatmanın yollarına bakmak gerek. geçmiş olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar