#hukuk  #sözlük 

insanı, sahibi olduğu sözlükten soğutan hatta kapatmayı düşündüren berbat bir deneyim. asıl sinir bozucu olan şey ise mevzubahis tanımın yazıldıktan dakikalar sonra yetkili arkadaşlarca görülüp silinmesi ve yazan kişinin sözlükten uzaklaştırılması.
bakınız; şikayet eden her kim ise zerre kadar sabretmiyor, durumu bize aksettirmiyor, bir şey yapılacak mı diye beklemiyor bile! ve bu şikayet eden kişi dakikalar hesabıyla sabretmediği için ben saatlerce yol gidip savcıya bir saatten fazla ifade verdim, dahası konuya dair eklerle birlikte detaylı bir dilekçe yazıp yeniden oraya teslim etmem istendi.
hakikaten yazıklar olsun ya...
devamını gör...
derviche geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum öncelikle. aslında söylenecek çok şey var da neyse deyip salon kadını imajımı bozmayayım.

şikayet eden insan yavrusu hakkında kafamda deli sorular mevcut. silinen bir tanım için bunları yapan bu kişi acaba gördüğü her aksaklığı * gidip oraya buraya şikayet edip hakkını savunuyor mu. burası türkiye durmadan o kadar abuk subuk bürokratik saçmalıklarla, haksızlıklarla karşı karşıya kalıyoruz ki. bunların hepsi için aynı yolu izliyor mu? ha muhtemel izlemeyip klavye delikanlılığı yapıyordur da. neyse çizgi ve omurga önemli birşey herkeste bulunmuyor.
devamını gör...
yurdum aptalına imkan verildiği zaman nasıl pislettiğini gösterir.

şu sanal alemi bu kadar ciddiye alan safdillerin varlığı şaşırttı beni vala.onu geçtim ciddiye alan savcıyı da ayrıca tebrik etmek lazım.
ulan şuraya stres atmaktan,rahatlamaktan başka bir amaçla gelip böyle mal mal işler yapan varsa aklını seveyim ben onun.
devamını gör...
bunlar iyi günler..daha beterleri de olacak.

toplumu ispiyoncu jurnalci moduna sokanlar, onları başımıza alkışlarla getirenler biraz daha düşünür umarm.

şaşırdık mı yooooo..
devamını gör...
ulan biri bimere yazarim yazarim diyodu insallah o yazmamistir.
devamını gör...
geçmiş olsun başkanım.

yani böyle demokratik böyle düzgün, milli manevi değerlere saygılı sözlük mü var ya. neyini şikayet ediyorsun sen bunun.

mübarek ramazan günü yoruyorsun insanı. ayıptır. günahtır.
devamını gör...
bir kere doktora gittim, saçma sapan davrandı ama yok böyle bi saçmalık. bana bimere yazın dediler ben üşendim yazmaya. şikayet edilen tanımı da çok fazla merak ediyorum ama.

ayrıca umarım sözlükte sürekli avkatım ben avkatttt diye dolaşan tayfanın bir yardımı olmuştur.
devamını gör...
geçmiş olsun.

ilkokulda öğretmeni öğretmediyse demek şikayetin ayıp olduğunu. gerçi burada ayıbı çoktan sollamış da bir nevi bela olmuş durumda yaptığı.
devamını gör...
dünya sözlüğünü hak etmeyen biri tarafınca yapılan şikayetin, bu bilgi yüklü sözlüğü hak etmediği bir muameleye maruz bırakması birçok kişinin hakkına girmekte.
evvela, yöneticimiz derviche moderne ,
adminler, moderatörler ve yazarlar kısaca tüm ekibin emeğine saygısızlık göstergesidir...
devamını gör...
toplumun geldiği şu noktaya bak. insanların yaşları büyüyor ama duygusal ve zekasal birikimleri sürekli yerinde sayıyor. sorunu çözmek için tek kalem oynatmadan şikayet etmek çocukça bir eylem. ve şikayet ederek insanların düşüncelerini yazmaktan ve söylemekten imtina eder hale getirmek... bir süre sonra o istibdat şikayet merciinin hayatını da can sıkıcı hale getirir ancak bunu öngörme yetisi ve sorumluluğu yok demek.
hepimiz hukuk mu okuyalım? her sözü kanunlara mı vurup tartalım? nedir şikayetteki amaç?
neyse yazmak zul oluyor böyle durumlarla karşılaşınca. geçmiş olsun diliyorum.
devamını gör...
vallahi semih cumhuriyeti gibi ülkeyiz ya. yemeyip içmeyip şikayet edebiliyor boş gezenin boş kalfası. hoşuna gitmeyen bir tanım mı gördün?
hooop fedöcü, vatan hayini, gezici çapulcu!

ne diyim ya, Allah belanızı verir umarım.
devamını gör...
şikayeti eden ruh hastasının kim olduğunu tahmin etmek zor değil.

geçmiş olsun monark efendi. hema olur böyle şeyler. çok da şaapma.

başı göğe eren, vatanı işgalden kurtaran, dış mihrakları yerle yeksan eden müteşekkiyi de ramazan münasebetiyle sadece esefle kınıyoruz. ramazan olmayaydı kalayı basardık da neyse...
devamını gör...
ifşa edilmediği sürece dünya sözlük yazarlarının içinin soğumayacağı iğrençlik. bu embesilin kim olduğunu bilmeye hakkımız var.
devamını gör...
üzücü, yorucu bir durum. burada çözülebilecek kadar da basit bir şeyi başka yerlere taşımak iyi niyet barındırmıyor. geçmiş olsun hepimize.
devamını gör...
bence sorun değil..
savcı çağırsın ben bile ifade veririm..

aslında gönül isterdi ki
o tanımı girip anında topuklayan vatandaş
her kimse yazdığının arkasında dursun..

ama korkaklık böyle şeylere engel tabi..

neyse gelişen teknoloji sayesinde
güvenlik güçlerimiz aynı günün akşamı
ip adresini ziyaret edip bu arkadaşlarla çay içebiliyorlar!!
devamını gör...
ülkenin durumunu açık ve net göstermektedir. fikirlere, görüşlere olan saygının kine, nefrete, cehalete ve akıl kaybına yol açması neticesinde oluşmuş durum.
devamını gör...
sözlük büyüdükçe böyle şeyler olacaktır. keşke olmasa ama daha büyük mecralar sırf bu işlerle uğraması için adam istihdam etmek zorunda kaldığına göre bu tür konularda yılgınlık göstermeden bilgi sahibi olmak ve bu tür durumlarda zarar görmeden atlatmanın yollarına bakmak gerek. geçmiş olsun.
devamını gör...
hiç mi üşenmedi acaba ? hayır yani bu kadar rahatsız edici bir tanım nasıl olabilir diye düşünüyorum. sözlükte küfürlü, ahlak yoksunluğu içeren tanımlar zaten uçuruluyor. hiç mi görmedin, hiç mi nasibini almadın şu sözlükten ? tanımın içeriğini ve ispitçiyi merak ediyorum.
devamını gör...
sozlukten uzaklastirilsa dahi 7 24 sozlugu okuyarak sikayet edecek tanim arayacak bir manyagin sebep oldugu is. kim oldugunu herkes tahmin ediyordur. sebebi ise dusununce bence cok anlasilabilir. benim fikrim:

adam basarisiz aga. basarisiz ve yalniz. hayati boyunca bir cacik olamamis. hicbir sey basaramamis. kendisini tatmin edememis. nefret dolmus. kendini tatmin edebilecek bir kimlik de olusturamamis. daha cok nefret dolmus. yetkin ve doyurucu bir kimlik olusturamayinca, kendi kendisine yetemeyince saplantili bir aidiyet ihtiyaci ortaya cikmis. bir sekilde kendisini bir yere ait hissedebilmek icin aklini fikrini kiraya vermis. kendi kimligini onlar uzerinden tanimliyor. saplanti haline getirdigi kisilerin basarisindan da kendisine pay biciyor. "biz kazandik" diyor adam. "ben" olamamis cunku. kendi kimligini kendisi uzerinden degil cok genis, bir cok unsur barindiran bir topluluk, kurulus vs uzerinden tanimlayinca; o seye bir zarar, karsitlik vs geldigini dusununce de kendi kimligine de zarar geldigini dusunerek saldirganlasiyor. cunku dedigim gibi adam kendi kimligini cok genis tanimliyor, surekli bir seylerden rahatsiz olmask cok dogal. cok sinirlendiginde de boyle manyak manyak islere kalkisiyor. bu baslikta bizim yazdiklarimizi okurken de intikam aldigini dusunerek mutlu oluyor. hâlbuki o intikami kendi basarisizliklarla dolu hayatindan, kuramadigi oz kimliginden aliyor. bu tarz kompleksli manyaklar toplumda azimsanamayacak kadar cok.

ama bunu okuyorsan sana sunu soyleyeyim dostum. nefret ve haset dolu bir insan asla mutlu olamaz. bu sekilde devam ettigin surece hicbir zaman ic huzurun olmayacak. huzursuz ve saldirgan olacaksin. belki benden yasca buyuksun ama bunu anlayamamissin. yaptigin sacmaliklar hep en cok sana zarar verecek. yasamak istedigin hayati bu sekilde yasayamazsin. umarim en kisa zamanda duzelir, mutlu bir insan olursun.
devamını gör...
bence bimer çalışıyor mu çalışmıyor mu, onu denemiştir. bunun başka bir açıklaması olamaz.
devamını gör...
herkes şikayet edene laf etmiş. şikayet etmek isteyen istediğini eder ister moderasyona bildirmeden eder, ister 1 saniye beklemeden eder, bimer adama bu hakkı vermişse eder. önemli olan kısım bimer'in sırf bir tanım yüzünden sözlü sahabını böyle şeylere maruz bırakması. manyak mısınız kardeşim millet web sitesi açmasın böyle yapılacaksa eğer.
devamını gör...
hangi tanım yüzünden olduğu ve kimin şikayet ettiği konusunda merak uyandırmıştır.

geçmiş olsun sözlük ve derviche.

hem velev ki haklı olsun, terör örgütü propagandası felan yapılsın. bimer'den önce sözlük yönetimi var korkuluk değil onlar silmezse başka mercilere şikayet kaydı oluşturabilirsin.
devamını gör...
(bkz: çok normal) evet bimere şikayet edilen bir tanım nedeniyle savcılığa ifade vermek çok normal. o savcılık ifadesi için bir saat ya da iki saat yol da gidebilirsiniz. bu da çok normal. normal olmayan bir şey varsa o da ancak belki kullanıcılardan kim ise şikayetçinin, sabredememesi, bunun kullanıcı olup olmadığını da bilmiyoruz üstelik. belki sözlük yazarı olmayan bir internet kullanıcısı yapmıştır şikayeti. bunu da bilemeyiz. ayrıca insanların şikayet haklarının olduğunun da kabülü zorunlu olduğuna göre iş içinden iyice çıkılmaz bir hal alıyor anormal addetmek için. tüm bu gerekçelerle yapılanlar bence normal. ortada büyütülecek hiç bir mesele yok. eğer böyle bir şeye talip iseniz bunun bu gibi yan getirilerini de göze almak zorundasınız. sözlüğü kapatmak filan bu gibi ifadeler, kesinlikle yakışmadığı gibi, bu cümlenin kim tarafından olursa olsun kurulmasına da prim verilmemeli. sözlük için yazarlar fani, biri gider birisi gelir. e ama yazarlar için de sözlük fani. dün uluya methiye dizenler bugün dünyalı yazar olmuşlar. bugün dünyaya methiye düzenler yarın ekşimiş yazar olurlar. maksat yazmak ise yazdığını hangi ortamda yazdığının ne önemi var.

velhasılı kelam, hiç büyütülmeyecek çok normal bir vatandaş zorunluluğudur.
devamını gör...
yeni türkiye böyle bir yer artık. bimer cimer insanlar jurnalciliğe özendiriliyor. sözlükte gelir gelmez başıma gelen fetöcü bu iftirası ile kimin yaptığını anlamış bulunmaktayım. eşin dostunu ihbar et diyen gerizekalı için normal tabi. benim nacizane tavsiyem kimseyi fetöcü falan diye ihbar etmeyin devleti bizzat idare eden mekanizmaya bakın damadı atılıyor diğer damadı kayyım oluyor. biraz insaf edin izan sahibi olun. ben olsam o yazarı da burada barındırmam bu kadar hazımsız ise başka türlü belalar da açar diye düşünürüm. geçmiş olsun.
devamını gör...
sözlükte bir adet gammazcı bebe bulunduğunun kanıtıdır. ulan güzel kardeşim madem rahatsızsın güzelce git moderasyona şikayet et. eğer ortalıkta suç teşkil eden bir durum varsa yapılır gereği.
devamını gör...
yiğidim, buradaki yiğit sikayetci arkadaş oluyor. eminim buraları okuyorsun sana çok pis küfür ediyorum haberin olsun. çık ortaya yüzünü göster delikanlıysan bilesin ki en sevilmeyen kişi gammazcı kişilerdir.
devamını gör...
eğer düşündüğüm tanım ise söz konusu tanım yazıldığında ortaya zıplayan iki yazar vardı. zaten 10 dakika sürmedi tanımın silinmesi. ve ardından yazar gömüldü. o sürede bahsettiğim iki yazar da sözlük yönetimine serzenişte bulunan tanımlar girdiler.
o iki yazarın kim oldukları bende kalsın zira zan üzerine hareket etmek yanlış.

muhtemelen şikayet eden kişi şikayetinde sözlük yönetimini de hedef almış olacak ki iş bu noktaya geldi.
devamını gör...
olayı hiç bilmemekle birlikte sanık olarak mı tanık olarak mı ifade verildiğini bilmediğimiz olay. yazılan bir tanım yüzünden normalde yönetimin sorumlu olmayacağı düşünülebilir. arka planda ne var bilmiyorum ama olaya konu tanım ağır bir suç oluşturuyorsa tanımı silmek yetmeyebilir. aynı zamanda ilgili tanımın gerekli mercilere bildirilmesi gerekebilir. yoksa bir kişi bimere bildirir de makamlar bu şekilde öğrenirse bildirimi yapması gerekip de yapmayanın başı ağrıyabilir. bu benim tahminim ama suçu bildirmeme suçundan dolayı sözlük sahibi hakında soruşturma yürütülüyor olabilir. aksi bir durum tanımı görmedikçe aklıma da gelmiyor. tanıksa ya da bilgi alınmak için çağırıldıysa zaten sıkıntı yok. o yüzden neden bu kadar büyütüldüğünü anlayamadım.

ek: savcılık çağırıyorsa gidilecek yapacak bir şey yok. önceden de dedim. büyük başın derdi büyük olur.
devamını gör...
suçsuzluğunu kanıtlamak isteyen başlığa yazıyor gibi hissettim.
ben de suçsuzum hakim bey.
devamını gör...
yığınla kavgam oldu..
yıgınla munakaşam..
o kadar çok şey gördüm ki..
sırf burası kapansın deyu olmadık dalevere çeviren fitne fucurlar gördüm..
bunlar sağdan da soldan da varlar..
bir dönem derviş yonetime muhalifleri yıgdı derler..
diğer dönem iktidara yakın yazarları..
hala burada yazan birinin tanımını dervişe geçen yıl bildirdiğimde çok samimi bir teşekkür almıştım..
tanımda açık açık küfür vardı..
üstelik belli bir kitleye sinkaflı şekilde..
nasıl olduysa gözlerden kaçmış epeyce kalmış sözlükte tesadüfen görmüştüm..
derviş anında halletmişti..
arkadaşlar öncelikle herkes buranın hepimizin ortak alanı oldugunu bilmesi gerekir..
yazılanlara dikkat etmesi gerekir..
küfür hakaret tehdit gibi ıvır zıvırlar yüzünden başımız yanmasın sözlüğümüzde bize kalsın..
geçmiş olsun sayın monark..
aslında hepimize geçmiş olsun..
devamını gör...
(#6282589)
yazılanların çoğuyla hemfikir olduğum için dile getirmek istemedim ama böyle bir şey varsa yani ben de suçsuzum hakim beyaffahsg. bi saniye ben zaten moddum. herhalde güvenilmesem olmazdım diy mi? yani umarım öyledir.*
devamını gör...
üzülerek söylüyorum ki, kavgamız bu yüzdendir.

telefonum mu dinleniyor, hesabım mı izleniyor, aman twittera yazsam başıma iş gelir mi, biri çıkar şikayet eder mi, 10 sene önce gittiğim dershane fetöcü çıkmış işimden olur muyum; dizayn edilen korku imparatorluğunda yaşıyoruz.

böyle mi ortamda da ne düşünce özgürlüğü olur, ne inanç özgürlüğü olur, ne ifade özgürlüğü olur, ne de üretim özgürlüğü olur. basit iftiralar ile senelerce tutuklu kalan insanları her gün televizyonda izliyoruz; o yüzden derviche'in tedirginliği ve isyanını anlıyorum.

iki gün sonra psikopatın biri çıkar da ''ya bu sitede sözlük ayağına örgütçülük yapıyorlar'' diyip iki tane muhalif twiti örnek diye gösterip şikayet etseler, derviche derdini anlatana kadar 2 sene geçer mevcut yargılama sürecinde.
devamını gör...
ihbar edilen tanım suç içeriyorsa neden olmasın. evet gençler cezalıydım yazamamıştım, arkamdan epey sövmüşsünüz. ihbarı yapan bendim. lakin sizin ergen muhabbetlerinizi savcılığa ihbar edecek kadar ergen ruhlu değilim merak etmeyin. bir de bu senaryo üstünden duyar kasmışlar, arkamdan sayıp sövmüşler.

biraz sabretseydin ya yönetim silerdi falan demişler bir de. orası kesin, silinmeyecek bir tanım değildi zaten. yazarı da anında uçurdular. peki bu terörist işlediği suçun karşılığında sadece tanımı silinerek, sözlükten uçurularak mı cezalandırılacak? hayır! herkes işlediği suçun bedelini ödeyecek.

peki neydi o çok merak edilen meşhur ihbar edilen tanım? f.gülen'e methiyeler düzüp tayyipe hakaret edilen bir tanımdı. yani tahmin ettiğiniz gibi ne bir ergen küfürleşmesi ne muhalif bir tanım. ah ne çok arzuladınız değil mi muhalif bir tanım olsun diye. olko no holo goldo, moholofloro bosko vor demek için di'mi?

üstelik ben bunu ihbar ettiğimi birola söyledim. kendisi tanımı yazan kişinin nick altına da uçurulma sebebini yazdı ve hukuki bir işlem olursa yardımcı olacağını yazdı.

--- alıntı ---

ahlaksızca provokasyon çabası, adice terör propagandası ve sözlük ortamını fesat nedeniyle gömülmüştür.

kendisi hakkında yasal işlem başlatılırsa ve üzerimize düşen bir şey olursa gereken yapılacaktır.

--- alıntı ---

daha size ne oluyor? neye hoplayıp zıplıyorsunuz, arkamdan sövüyorsunuz o zaman?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar