Kaynak buradan
akkurt kardeşlerimizin görüşünü merak ediyorum.
edit: aynı olayda ekrem imamoğlu olsa gene böyle eski eyaletten bahsediyor çarpıtmayın mı denecekti yoksa pkk fetö abd israil denerek salyalar mı saçılacaktı ?
devamını gör...
istanbul'daki kürt vatandaşlara verilen mesajdır. ama seçimden sonra unutulur. neyse kazanmak için her şey mübah. devam.
devamını gör...
osmanlı son dönemindeki eyalet ayrımından isimlendirmeyi bizzat alıp zamanında kürdistan bölgesinin temsilcileri için kullanılan kürdistan mebusu ifadesini kullanmış. ekrem pontuslu argümanını kullananların bir muadili olarak aa kürdistan dedii nasıl derciler türeyecek anlaşılan. arkadaş doğru düzgün muhaliflik yapamayacak kadar çapsız mısınız gerçekten, böyle söylemleri çarpıtma gereği duyuyorsunuz?

edit. tam ifade "gazi mustafa kemal atatürk'ün davet ettiği millet temsilcileri arasında kürdistan mebusu da vardı"
devamını gör...
kurdistan kavramını bölücü terör örgütü ve taraftarlarına ait sananların yüreğini hoplatacak söylemdir. ama artık onlarda korkmazlar sanıyorum zira uzun bir süredir birlikte iyi salladılar ve güzel bir enerji uyumu yakaladılar. beyaz türkler ve beyaz kürtler ortak bir taban bulmuş gibiler örn; erdoğan gitsin de biz birbirimizi sonra şey yaparız.
herkes sakin olsun bölge yuzyillardir kurdistan'tir. ve türkiye cumhuriyeti topraklarında bulunmaktadır.
devamını gör...
ekonun ağzından "kürdistan" kelimesi çıksa yer gök ağlardı. bla bla diye savunmaya geçenler için üzülüyorum. tanım: dön baba dönelim rap rap.
devamını gör...
açılımın bir parçasıdır. şunu tevil edip bir de muhalefete yükleniyorlar ya, aymazlığın bu kadarı.

ha bu arada ne meclis-i mebusan'da ne de tbmm'de "kürdistan" diye bir yerin temsilcisi vardır. diyarbekir/diyarbakır temsilcileri vardır. hiç değilse vikipedi'den bakılırdı ama malum o da kapalı.
devamını gör...
bu başlıkta ak partili sosyal medya çalışanlarının ne kadar iki yüzlü olduğunu görebilirsiniz. bunu eko yapsa şehit dedesine kadar pkklı olduğunu söylerdiniz muhtemelen.

not: sözlüğü giriş yapmadan takip ediyorum, bu kadar yandaş bir ortamda sadece okur olmak daha mantıklı. hele hele ramazanda sakin kalmak için yazmamak en iyisi.
devamını gör...
üç beş oy uğruna söylenmek zorunda kalan kusmuk.. rakip kişisi söylese şimdi ülkeyi bölüyorlar diye başta a haber olmak üzere ekürüleri ağlıyordu.. önemli mevkilerde bulunan isimlerin hayali kara parçasını dillerine alması bile hata.. sen neyden bahsediyorsun sayın binali??
devamını gör...
"de" denmiş ve demiştir.

çok değerli sayın yıldırım destekçisi arkadaşlarım, lütfen önce bu söylemin seçim için kullandığını bi kabul edin. sonra hukuki, coğrafi yönden ve vatan hainliği bakımından savunmanızı yapın.
ama önce kürt kardeşlerimizin oylarını almaya yönelik şark kurnazlığı da içeren bu söylemi seçim için kullandığında hemfikir olalım.

yoksa ben de biliyorum sayın yıldırım vatan haini değildir. öyle kafasına göre bu kelimeyi kullanamaz. ama önce yukarıdaki konuda bi anlaşalım.
devamını gör...
binali bey'in bana kalırsa talihsiz, kendi adına normal olarak gördüğü dil sürçmesi diye nitelendirmek istediğim bahtsız kelimeyi kullanması durumu.

amma ve lakin burada bahsetmek istediğim mesele biraz farklı..

ekrem bey dese nolurmuş muş muş da, bilmem bişeylermiş miş miş de..

beyler siz karşınızda çocuk olduğunu falan mı sanıyorsunuz? ekrem imamoğlu dediğiniz adam zaten pkknın siyasi uzantısı hdpnin başkanıyla aynı fikirlere sahip, çizgisini beğendiği bir insan.
gezi zamanındaki eylemler, 'bu meydan kanlı meydan' sloganlarıyla arkasındaki dhkpcli örgütle yaptığı yürüyüşlerle bunu alelen gösterdi hala neyin deyip dememesi?
pardon da siz insanların aklıyla mı dalga geçiyorsunuz?

'kürdistan' kelimesinin her ne kadar bu ülke içinde telaffuzundan rahatsız oluyor olsam da osmanlı döneminden bu yana varolmadığı anlamına gelmiyor.

sözün özü binali çok büyük bir yanlışa imza atmamış, söylemese daha iyi olurmuş hepsi bu.

seçim sürecinde proje adamı ekonun söylediği yalanları, terörizm destekçisi cümlelerini buraya taşırsak 'ya ekrem deseydi ne olurdu hüloooğğğ' demeye utanırdınız diye düşünüyorum.
gerçi yalnızca düşüncede kalır.. sizde utanma diye bir şey kalmamıştır.
devamını gör...
nutukta da geçen sözdür. kürdistan mebusu lazistan mebusu gibi adam tarihi mi yok etsin at gözlüklü olmayın. eskiden karamanoğulları varmış şimdi gidip oraya karamanoğullarıdır bura diyebiliyor musunuz. ekrem imamoğlu nun yaptığı farklıdır o şimdiki zaman içinde selehaddin demirtaşı beğeniyor.
devamını gör...
ekrem deseymiş.demesine gerek yok zaten pkk oyları cepte. hdp açıktan desteğini sundu geçen seçimde. buna itiraz etmeyip burda konuşanlardır ikiyüzlü.
devamını gör...
evet tarihi yok etmeyin. at gözlüklü olmayın.

nutuk'ta ,ilk meclis tutanaklarında kürdistan mebusu ya da kürdistan olarak zikredilmesi,nutuk'un ve ilk meclis'in döneminde cumhuriyet'in belirgin bir siyasi haritası ve müteşekkil il yapısı olmamasından kaynaklanıyor.karahisar-ı sahip vilayeti'ni şu anki türkiye haritasında gösterebilir misiniz?cumhuriyet ismini değiştirmeden evvel ismini değiştiren mustafa kemal,ismet inönü sabah akşam dersim diyorlar oraya.swh


tarih,olayların geçtiği zaman koşullarından azade olarak yazılamaz. değerlendirilemez.

binali yıldırım'ın bu lafı söylediği tarihte türkiye eyalet sistemi'yle yönetilen bir devletmiş,siyasi haritası yokmuş,illerinin ismi değişmiş de bizim mi haberimiz yok?ülke savaşa girdi çıktı,devletin yapısı değişti.bizim mi haberimiz yok?

beyler,beyler.yapmayın bunları.böyle şeyler yapmayın.şu çukur tarih,fesli tanzimat zamparası hac vurguncusu tarihi bunlarla gelmeyin buraya.

bakın yukarıda adam temiz temiz söylemiş "oy alacağız,ekrem de terörereö" diye.ama şu çukur tarih zırvalarını getirmeyin şuraya.

binali bey mekanları tarihi isimleri ile zikretmekten hoşlanıyorsa yarın konstantinopol der,kilikya der,nicaea der.bunları da kaldırabilecek misiniz?ekrem imamoğlu'nun ağzından tek kelime çıkmadan istanbul'u yeniden konstantinopol yapacak diye ağladınız da ondan soruyorum.duyarlılık testi yani.

edit:smiley.düzeltildi.
edit2:ha unutmadan bir de nutuk'un yazıldığı dönemde okunması için yazıldığı bir kitap olduğunu da bir zahmet unutmayalım.ülkede sokak röportajı yapıyorsunuz.sabah akşam suriye bağırıldığı halde lazkiye neresi bilmeyen insanlar var.memlekette yaşayıp bayburt hangi bölgemizde diye sorsanız ık kök edecek insanlar var.bunu en iyi afyonkarahisarlılar bilir.ege bölgesi ili olmasına rağmen memleketin yarısı orayı iç anadolu'da zannediyor:)siz düşünün okuma yazma oranı %5'lerde sürünüp okuma yazma seferberliği olan.köylerine gazeteyi geç,saatli maarif takvimi gitmemiş memlekette adam yazılmış kitapta "kürdistan" "lazistan" "karahisar-ı sahip" değil de "trabzon" "diyarbakır" "afyon" "dese kaç kişi anlayacak.swh
devamını gör...
hiç gerek olmayan söz. doğru zamanında o mebuslar kürdistan mebusu olarak geçiyordu hatta atatürk 'ün kürdistan ifadesi geçen kanun/ genelge yaptırdığı da bir gerçek. ama artık şartlar farklı. sen şu an pkk 'ya pençe harekatını düzenlerken hdp ve avanesi sana oy vermez. yine gidip demirtaş a yalakalık yapanlara oy verecekler. sen de kendi seçmeninin tepkisini çektiğinle kalacaksın.

kim kullanırsa kullansın kınıyorum katılmıyorum. keşke kemalistler de kendilerine it sürüsü diyenlerle oy işbirliğine gidenlere tepki gösterse. git oyunu yine ver ama ağzını aç birşey söyle be adam.
devamını gör...
imamoğlu`nun gelin türkiye`yi beraber yönetelim söylemi çarptırılınca hak hukuktan bahsederken, iftiradan bahsederken şimdi yaptığınız nedir? paralı trollükten farkınız nedir? omurgasızlık yapmayın. kendinize yapılmasını istemediğiniz şeyi başkasına yapmayın.

kabul edelim kürdistan kelimesi “elma” kelimesiyle denk sıradan bir kelime değildir. oy için söylediği aşikar. bu adam izmir`e gidince de “atatürk” diyecek; konya`ya gidince “mevlana” diyecek. mantık budur. ama ne olursa olsun şahsımın değer yargılarına göre yanlıştır.

ama..
adam kürdistanı kuracağız mı demiş?
kürdistan hayalindeki demirtaş`ın çizgisindeyiz mi demiş?
veya şöyle mi demiş;
devamını gör...
çok profesyonelce hazırlanmış metindir.

kürdistan diyor, ki kürdistan'ın bu memlekette 2019 yılında ne manaya geldiğini herkes biliyor.

ama tepkileri kırmak için atatürk de diyordu'ya bağlıyor cümle başında.

yalnız buradan aktrollere kötü haberim var. aga oldu da istanbul seçimlerini imamoğlu kazandı, reis 2. kürt açılımını kimsenin ne dediğine bakmadan çakar.

yani sizin için gene "öcalan pohpohlama", "pkk'ya aman laf etmeyelim", "teröristleri 'gerilla' diye adlandıralım" dönemi başlıyor.
devamını gör...
önemli olan beka değil koltuk. 16 milyon seçmenin olduğu istanbul demek tr bütçesinin %25'ini kontrol etmek demektir. uygulama açısından ise istanbul'un yapısı ve coğrafi konumunu düşündüğünüzde %40'ı bulacaktır.

ak trollerin maaşı nasıl ödenecek ? rantçı iş adamları nerden beslenecek ? inşaat sektörü ve dolayısıyla ekonominin durumu ne olacak ?

elbette istanbul'a çökmek isteyecekler. akp istanbul'u alabilme ümidiyle 4 sene sonra öcalan'a bayram ziyareti yapılmasına göz yumdu. umarım kurtuluş mücadelemizde fetöcüler de vardı demezler. bu manevralar çöküşün başlangıcıdır, geçmiş olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar