geçmşte kalmış mevzular. fetöcü var fetöcü var. mesela sen bankasya önünden geçtiğin için fetöcü olabilirsin ama o dakikalarca övünce fetöcü olmayabilir.

not: ekrem'i fetö ile ilgili gündeme getirince bunu da atlamamak lazım. sonuçta hepsi oradaydı.

video
devamını gör...
bir çıkarım: kendisine darbe kalkışması yapılan başkanımız da fetöcüdür o zaman. bunu da göz önüne almak lazım. ekrem konusunda sen haklısın.
devamını gör...
cumhurbaşkanının kendince ortaya koyduğu bir kriter var. 17-25 aralık sonrası taraf değiştirmeyenler güncel olarak ta fetöcüdürler.
aksini düşünecek olursak tarihteki ilk fetöcülere kadar inmek gerekir. fitne arayışından başka bir şey değil bu.


cumhurbaşkanının bizzat kendisi yahu dön artık ta bitsin bu hasret demiştir.
o konuşmayı canlı yayında izlemiştim.
erdoğan’ın o çağrısındaki alt yapıyıda gayet iyi biliyorum. sen hele bi gel bak nasıl hesap soracağım’ın ulusa sesleniş biçimiydi o.

velhasıl boş kara propaganda.
devamını gör...
feto teröristken övmemiştir.
alim bilindiği dönemde övmüştür.
sonuç olarak sayın yıldırım kandırılmıştır.
yazıktır. günahtır.

siyasiler kandırma potansiyeline sahip oldukları için başkaları tarafından kandırıldıkları durumlar mazur görülebilirler.
öyle normal halk olacaksın, sonra "yahu ben de kandırıldım" diyeceksin.
yemezler..!
devamını gör...
- sedat ne alemde ya görüşüyo musunuz?
- ya bırak.. adını anma şunun..
- noldu abi ya?
- dost bilirdik, ırz düşmanı, adinin teki çıktı, konuşmuyoruz artık..
- ...........................

yukarıda boş bırakılan yere aşağıdakilerden hangisinin getirilmesi mantık olarak saçmadır?

a) oha ya sedat'a bak sen..
b) abi zaten o herifi hiç gözüm tutmamıştı..
c) neyse abi zararın neresinden dönülürse kârdır. iyi, gerçek yüzünü görmüşsün..
d) geçen sene can ciğer kuzu sarmasıydınız amaa.. aranızdan su sızmıyordu?? ne iş heaa ne işş??

akp ya da muhalefet tarafından farketmez her kim hala "fetö ile sarmaş dolaştılar ama naaber" tadında konuşuyorsa o adamla çok muhatap olmamakta fayda var.. çünkü o adam ya mantıksız bir adamdır ya da gerçekten fitneci biridir. çünkü aranız bir adamla bozulmuşsa o adamla olan geçmişiniz artık çöpe gitmiştir.. aranız karınızla, kocanızla, nişanlınızla bozulmuş ve her şeyi koparıp atmışsanız, o ilişki artık tarih olmuştur, geleceğinizi bağlamaz.. birinin gelip size "eski eşinden yakınıyorsun ama bu fotoda yüzüğü takarken ağzın kulaklarına varıyormuş" dese ona ağız burun dalabilirsiniz, bu gerizekalı harekete karşı onun payını vermek en tabi hakkınızdır..

burda asıl şuna bakmak lazım; pislik olduğunu anladığınız anda ilişkiyi kesip düşman olduğunuz kişilere, eşiniz dostunuz görünenlerden siz bozuştuktan sonra kimler göz kırpmaya başladı, onlarla arasını iyileştirmeye başladı.. işte bunlar o adi adamlardan daha adidir. çünkü siz bir adiliği farkedip onu yapandan uzaklaştınız, ama onlar sırf size olan düşmanlıklarından adiliği görüp öğrendikten sonra o adilerle işleri daha da pişirdiler..
devamını gör...
bir noktada anlaşamıyoruz, akp çevrelerinin fetö ile ilgili geçmişte söylediği övücü sözler 15 temmuz’dan önceydi, arada 15 temmuz darbe girişimi olayı var. hatta 17-25 aralık olayı var. bundan sonradır ki iktidar bu adamların niyetinin kötü olduğunu gördü, gördü ki bu adamlat devleti ele geçirmek istiyor. ondan sonra tavır değiştirmemeleri ahmaklık hatta ihanet olurdu.

muhaliflerin özellikle de chp’nin cemaat karşıtlığı ise kategori olarak türkiye cumhuriyetinde etkin be yaygın bir cemaatin var olmasına karşı olmalarından ileri geliyor. hatta sadece cemaatlere değil tarikatlara, şeyhlere, hocalara da ilkyargı olarak karşılar. problem şurda, bu anlayıştaki bir parti 15 temmuz’dan sonra gülen cemaatine karşı olan söylemlerine son verdi. bence burada bir çelişki var.

şahsen tarikatlerin, cemaatlerin ya da falan ideolojiden olan insanların var olmasını, devlet içinde yer almasını doğal ve normal bulurum. bu grupların örgütlenmeleri, bir araya gelmeleri de şüphelendirici olmakla birlikte kanun dışı eyleme geçmedikleri sürece sorun değildir. fetö olayında olanlar böyledir.
devamını gör...
türkiye de 2005 ila 2012 arasında ticaret yapmış, üniversitede okumuş, siyasete bulaşmış kim varsa bu itlerin ekmeğinden suyundan mutlaka tatmıştır diyeceğim durumdur. kılcal damarlarımıza girdiler, kozmik odalarımıza girdiler... bi öpmedikleri kulak arkamız vardı, 15 temmuz da ona da yeltendiler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar