1999 depremi sonrasında kamu kurumlarının depreme karşı güçlendirilmesi projelerindeki yolsuzluklar bir kez daha bir suç duyurusuyla gündeme geldi.

depremden sonra istanbul’da tcdd’ye ait lojman ve istasyon binalarının güçlendirilmesi projesini hazırlayan inşaat mühendisi tuna çakıcı, dönemin ulaştırma bakanı binali yıldırım ve akp erzincan milletvekili ve dönemin tcdd genel müdürü süleyman karaman ile eski tcdd yöneticileri erol inal ve hayri varinli hakkında evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, nitelikli dolandırıcılık, zimmet suçlarından 28 mart tarihinde ankara cumhuriyet başsavcılığı’na gönderilmek üzere bakırköy cumhuriyet savcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

http://haber.sol.org.tr/tur...
devamını gör...
99 depremi sonrası cehape peki ne yapmış?

ak parti en azından deprem için vergi topladı kardeşim. hem de milyarlarca lira.

ayrıca ak parti ve reis deprem konusunda çok tutarlı bir yol izliyorlar. depremi değil aralıklarla, hiç gündeme getirmiyorlar. eskilerin bir sözü vardır kötü düşünceler kötü olayları getirir diye.

bilim milim hepsi hikaye. fıtratta varsa olur ve binalarımız yıkılır. bak japonya'ya o kadar önlem alıyorlar noluyor? işe yarıyor mu?

deprem için toplanma alanları rant alanı olmuş da binalar avm'ler yapılmış. tabii yapılacak kardeşim, deprem olacak diye bina yapılmayacak mı? böyle bir mantık olur mu?

geçen biri diyordu mecidiyeköy'den karaköy'e insanların kendilerini dışarı atacakları bir alan yok diye. yahu depremden koşarak kaçılır mı? cem yılmaz espirisi gibi radyasyondan koşarak kaçabiliyor musun?

ayıp be..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar