bir ada yüzünden ortalığı karıştırıyorlar

erdoğan'ın yunanistan ziyareti esnasındaki beyanı.

“aslında, dünyada tüm yapılan anlaşmaların zamanın akışı içerisinde güncellenmesi gerekir. lozan’ın da bu şekilde tüm bu gelişmeler karşısında bir güncellenmeye ihtiyacı var. bu güncellenme, sadece türkiye için değil yunanistan için de faydalı olabilir. bu konuya hakim olmayanlar,‘bunu erdoğan söylediğine göre acaba bunun altından farklı bir şey mi çıkar?’ diyor.

işin aslı, bu güncellemeyle iki ülke dostluğumuzu, güvenliğimizi nasıl daha güçlü hale getirebiliriz; bunun üzerinde durmamız lazım. zaman zaman bakıyorsunuz bir adadan dolayı hemen ortalığı karıştırıyorlar. bunların aşılması lazım diye düşünüyorum. güncelleme derken, a’dan z’ye bir değerlendirmeye tabi tutulabilir. yunanistan’ın da rahatsız olduğu bazı madde başlıkları olabilir. bunlar oturulup konuşulur.''


haberin tamamı için
devamını gör...
"bu konuya hakim olmayanlar,‘bunu erdoğan söylediğine göre acaba bunun altından farklı bir şey mi çıkar?’ diyor." kısmı daha ilgi çekici bence.
devamını gör...
lozan'da ege'deki kayalık ve adacıklara dair bir hüküm yoktur. haliyle ege'de ihtilaflı bölgeler vardır. zaman zaman buralara bayrak asılır. indirilir. yunanlılar çıkar, türk sahil güvenliği gelince giderler.yakın zamana kadar bilinen en büyük kriz kardak krizidir.

cb bu duruma atıfta bulunuyor. cümlenin önü ve arkası zaten meseleyi açıklıyor.

"bir kardak krizi var, hâlâ çözülemiyor. sürekli dışişleri bakanları bir araya geliyor. bakıyorsunuz, birinde bir dışişleri bakanı farklı bir ifade kullanıyor, bir diğerinde bir başka dışişleri bakanı farklı cümleler kullanıyor. sıkıntılar devam ediyor. tüm bu krizlerin aşılabilmesi için bir araya gelinip bunların tekrar görüşülmesinde fayda var. bu, ülkelerimizin geleceği açısından önem ifade ediyor. konuşa konuşa halledeceğiz bunları. konuşmadan, bir araya gelmeden bunları aşmak mümkün değil. öyleyse hiç çekinmeye gerek yok"
devamını gör...
"lozan'da ege adalarını yunana bıraktılar" diye ikide bir ağlayan zırlayan kitlenin alkış tutacağı söylem.

lozan'a göre türkiye'ye 3 mil yakın olan bütün kara parçaları türkiye'ye aittir. yunanistan bunu ihlal ediyor.
sorun çıkaran, anlaşma şartlarına uymayan yunanistan'dır.
anlaşmanın gereği olarak topraklarını korumayan ise akp hükumeti...
devamını gör...
yavaş dön reis ümmet yetişemiyor zevzekliğine tahvil edilmiş beyan.

erdoğan, burada lozan'daki belirsizlik yüzünden iki ülke arasında kriz çıkmasından bahsediyor. burada geçen bir ada kardak kayalıkları olsa gerek.

yunan cumhurbaşkanı ve yunan başbakanına karşı hem de kameralar önünde sözünü sakınmayan erdoğan'ı nasıl u dönüşüyle, r yapmakla itham edebilirler akıl almıyor vallahi.

şimdi böyle açıklama yaptık ya, adımız hemen tevilciye çıkar.
bu muhalifler işte böyle nadan, eleştiri ahlakından yoksun ki ağız tadıyla erdoğan'ı eleştiremiyoruz sırf bu yüzden.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar