bir delinin karalama defteri

#özgürler 

1562.
büyük balık, küçük balığın yaşama tutunması için yol gösterebilirdi. ama siz, balıkların birbirini yediği bir hikaye anlatmayı tercih ettiniz.
devamını gör...
1564.
insanların dedikodu yapmasını anlayamıyorum hala. başkalarının hayatından bir başkasını neden ilgilendiriyor misal. birisi ile iletişim kurarken üçüncü cümleye geçince söyleyecek şeyi kalmayan başlıyor onun bunun dedikodusunu yapmaya. insanda az utanma olur. az bir kendine bakar. bundan bana ne der. ha birde kadınları dedikoducu derler işte o külliyen yalan. şizofren derecesine birinden duyduğu yarım yamalak şeyi ötekine anlatan ötekinden duyduğunu berikine anlatan off aman o ne hızdır. soluklan insan ol. edebinle kal. Allah ıslah etsin kuldan utanmaz.
devamını gör...
1565.
zihnimi kelimelere dökmeyeli ne çok oldu dedim içimden. halbuki zaman tahayyülü göreceli. düşüne düşüne yazıyorum. daha bizden daha içten olsun istiyorum. beylik laflar etmekten sana sığınırım Allah'ım. bir şeyler oluyor hep olduğu gibi. ama bu olanlar da geçecek, bitecek. farklı bir açıdan siret ediyor sadece. insan kendi ile hemhal olunca güzellikler ve çirkinlikler, eksiklikler daha aşikar oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar