bir erkek için çabalamayan kadın

tek kelimeyle “sevmiyordur”. yoksa vefakar, cefakar hanımlarımız seferber olur sevdikleri için. ama sevmiyorsa neylesin hanımlarımız, gönlü razı olmaz erkeğin ahvalini bile sormaya.
devamını gör...
olması gerekeni yapıyordur. bir erkek/bir kadın için çabalanmaz. birbirini seven; bir yolu, bir hikayeyi, bir hayatı paylaşmak isteyen iki insan bir ilişki için çabalar, mücadele eder. yana yana değil, yanyana. herşeye rağmen.
devamını gör...
şu hayatta yaptığı en mantıklı şey budur bence. bazı şeyler için çabalamak gerekmez, olacağı varsa olur. aksi halde zorlama gibi olur ve o da çok yorucudur, bezdiricidir, ne bileyim sıkıcıdır işte. hem erkeğin cabalamasi daha güzel, o yüzden boşversin.
devamını gör...
genellikle doğru yapılan bi çabalamama. sonuçta bi kadının erkek için uğraşıp çabalaması leylalığına sığmaz. o naz yapar mecnun çöl aşar. leyla'lı mecnun vardır. mecnunlu leyla ben görmedim. bir de kadın sevilmek erkek sevmek ister. kadın bakılmak. erkek bakmak ister. gibi gibi..
devamını gör...
makyaj da yapar güzel kıyafetleri de vardır.

kadınların yaptığı her hareketi kendilerine yormak sanırım eksik kromozomlulardaki testosteron hormonundan kaynaklanıyor. yazık.
devamını gör...
çabalamaktan kasıt nedir?
mantı açmıyor mudur?
börek yapmıyor mudur?
etli yaprak sarması sarmıyor mudur?
hiç tasvip edilesi değil.
devamını gör...
erkek kendisi için çabalıyorsa, kendisinin de gayret göstermesi gereken kadındır. özellikle evlilikte tek tarafın çabalarıyla yürüyen ilişkilere tanık oluyorum. kadın sadece alıcı, erkek sadece verici. sağlıklı bir iletişim modeli değil. kadın her zaman kaçmamalı, naz yapmamalı, erkek sendelediğinde bir tekme de o atmamalı. bilakis yardımcı olmalı, onun yanında olmalı, diye düşünüyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar