bir gece ansızın gelebiliriz

kayseri alperen ocaklarının misak-ı milli sınırlarından oluşŸan bir türkiye haritasının altına attığŸı slogandır. haritada yunanistan, bulgaristan
suriye, iran, ırak ve ermenistan'ın bir kısmının da sınırlarımıza dahil edilmişŸ görüldüğŸü haritadır. bu harita bastırılıp, başŸta dtp olmak üzere, vatanın bütünlüğŸüyle ilgili kafası karışŸık güruha gönderilmişŸ. neticede misak-ı milli kardeşŸim. biz çizmedik, atalarımız çizmişŸ zamanında.
devamını gör...
bir kısım bbp'linin, devletin kendini koruyacak güçleri yokmuş gibi çete ağzıyla tehdit etmek, üstelik düşman askerini değil, milletin vekilini tehdit etmek için kurulan bir cümledir. dtp'liler, üniter yapıyla sorunları olmadığını defaatle söylemelerine rağmen gaza gelen bir-iki dtp'linin söyleminden dolayı meydanı boş bulup kabadayılığa soyunan bir avuç 'milli hassasiyetleri' coşmuş kişinin yaptığına inanmak istiyorum ama işaretler başka yönü gösteriyor: (bkz: bbp nereye koşuyor)
devamını gör...
şu sıralar cumhurbaşkanın dilene pelesenk olmuş cümle. valla seni bileme ama adamlar sandıkları koydu referanduma gitti. lafa değil, icraata bakalım artık reyiz.
devamını gör...
reis ters köşe yaptı, ikindi sonrası daldı. hevallere zeytinin dalını hazırlamış tsk, 72 adet uçak ile ilk partiyi dağıttılar.

sonraki parti için hazırlıklar bitmek üzere...
devamını gör...
--- alıntı ---

yıl 1974’tü. kıbrıslı türklerin uğradığı mezalim ve soykırıma dayanacak güçleri yoktu. her yerden feryat, her yerden acı haberleri geliyordu. kıbrıs’la türklerin bütün heyecanı ‘türkiye gelecek mi gelemeyecek mi’ şeklindeydi. 19 temmuz gecesi herkes inanmıştı ki, sabaha yakın, güneş doğmadan bu harekat gerçekleştirilecek diye bir beklenti vardı. türkiye’den gelen milis güçleri ve yerel mücahitler tarafından kurulan bayrak radyosu da yayına alınmıştı. ve bu radyonun ilk yayını rum radyosunun "bekledim de gelmedin, gözyaşımı silmedin” şarkısına karşı “bu kadar yürekten çağırma beni, bir gece ansızın gelebilirim” şeklinde oldu.
kıbrıslı türkler yanılmadı. ecevit’in başbakanlığında ordu 20 temmuz 1974’te kıbrısa ayak bastı.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar