(bkz: 1 tonluk atatürk heykelini dikebilmek için heykelin boynuna ip geçiren işçilerin tutuklanması)

bu haberin üzerine ben de facebook'ta buna denk geldim.. devir değişti ve artık tek parti döneminde neler yaşandığını kaynaklarıyla öğrenebiliyoruz.

özet geçersek, o dönemde kurulan ve tek parti tarafından bütün nüshaları toplatılarak yakılan "istibdat gazetesi" haberine göre, istanbul şehiriçi vapur hatlarına binen bir grup sarhoş chp'li, sırf başörtülü oldukları için vatandaşları denize atıyor.

kaynak
ekleme: yabancı basın arşivlerini biraz gezince de bunu buldum..
devamını gör...
zaytunga özenen bir yazarın açtığı başarısız başlığa konu olmuş uydurma içerik. bir de bunu başarılı addeden bir adet yönetici. hadi hayırlı tıraşlar.
devamını gör...
kurgu olsun ya da olmasın türkiye'de yerleşmiş olan hoşgörüsüzlüğü düşününce gerçekleşmesi şaşırtmayacaktır. şort giyen kızı döven, içki içenlere saldıran, yeni yılı kutlayanları kafir ilan eden bağnaz da zamanında başı kapalı insanları okula, askeriyeye sokmayan değil mi? cehalet, ideolojik saplantı maalesef toplumumuzun gözlerini kör etmiş durumda, yıl 2019 olmasına rağmen bu durum değişmedi.

umarım gelecek nesiller bu saçmalığa bir son verir ve kimse inancından giyiminden kuşamından düşüncesinden dolayı zarar görmez.
devamını gör...
benim dedemi hoca olduğu için 28 şubatta gözaltına alıp bir güzel dövmüşlerdi. sene 97 öyle 1920'ler değil. bak tek suçu hoca olması. gelip burda şaklabanlık yapmayın. teyzemin bir kızı vardı zehir gibi. başı kapalı olduğu için üniversitenin kapısından dahi sokmadılar. kardeşimin yemin törenine annemi sokmadılar, sene 2005. bak sene 2005 akp iktidarda. bana gelip burda komikli şakalar yapmayın. üzerim, kalbinizi kırarım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar